سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرتضوی: وثيقه «٤٧ ميليارد توماني» نگذاشته‌ام!

برخي به دنبال خبرسازي و دروغ‌سازي هستند و قرار موجود در مورد پرونده تامين اجتماعي همچنان همان قرار كفالت دو ميليارد توماني است.

با انتشار خبر تغيير قرار سعيد مرتضوي از كفالت به وثيقه با سعيد مرتضوي گفت‌وگويي كوتاه انجام داديم تا نظر او را در مورد اين تغيير قرار جويا شويم. او اما نه‌تنها قرار وثيقه ٤٧ ميلياردي را تكذيب مي‌كند بلكه به صورت كلي تبديل قرار از «كفالت» به «بازداشت» را نيز تكذيب مي‌كند.

مي‌گويد كه تغييري در قرار صورت نگرفته و اصلا نيازي به آن نيست. او اين خبرها را «دروغ‌پردازي» مي‌خواند و از آنها انتقاد مي‌كند. متن گفت‌وگوي كوتاه «اعتماد» با رييس سابق سازمان تامين اجتماعي را در ادامه مي‌خوانيد:

 

يكي از شكات پرونده تخلفات سازمان تامين اجتماعي اعلام كردند كه قرار كفالت دو ميليارد توماني شما تبديل به قرار وثيقه شده است. شما از اين تغيير باخبر هستيد؟
نه، اين خبر كاملا دروغ است و من آن را تكذيب مي‌كنم.

 

يعني هيچ تغييري در مورد وضعيت قرار شما صورت نگرفته است؟
نه، اصلا هيچ تبديل قراري نداشته‌ايم و من هم اين موضوع را تكذيب مي‌كنم.

 

پس اين خبر كه يكي از وكلاي شاكيان آن را منتشر كرده در چه راستاست؟
برخي به دنبال خبرسازي و دروغ‌سازي هستند و قرار موجود در مورد پرونده تامين اجتماعي همچنان همان قرار كفالت دو ميليارد توماني است.

 

پرونده تخلفات سازمان تامين اجتماعي الان در چه شرايطي است؟
پرونده در حال طي كردن مراحل خود است. بازپرس شعبه ١٥ دادسراي كاركنان دولت كه مسوول رسيدگي‌كننده به اين پرونده است از برخي مراجع مختلف كه در اين پرونده دخيل دانسته شده‌اند استعلامات زيادي انجام داده است كه منتظر نتايج اين استعلامات هستيم تا نتيجه نهايي پرونده روشن شود. اما من باز هم تاكيد مي‌كنم كه تا به حال هيچ تغييري در قرار من صورت نگرفته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٣, ١۶:٣٠

   

پر مبحث ترین ها