سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تسهیلات ویژه صدور ویزای ایران به اتباع افغانستان

با اتخاذ تمهیداتی صدور ویزا برای اتباع افغانستان را در کابل که پیش از این به چند ماه می رسید، به دو روز تقلیل داده ایم.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کابل از تسهیلات ویژه صدور روادید برای اتباع افغانستان به منظور سفر به جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.
 
'عباس احمیدی'، کنسول جمهوری اسلامی ایران در افغانستان روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا در کابل با تاکید به نبود محدودیتی در صدور ویزا برای اتباع افغانستان به منظور سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: با اتخاذ تمهیداتی صدور ویزا برای اتباع افغانستان را در کابل که پیش از این به چند ماه می رسید، به دو روز تقلیل داده ایم.

احمیدی با تقدیر از اراده و پشتیبانی 'محمد رضا بهرامی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، تسهیل صدور ویزا و بهره گیری از سیستم الکترونیکی را در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کابل که برای اولین بار در نمایندگی های ایران در خارج از کشور به اجرا درآمده است، نمونه ای موفق دانست و گفت: پیش از این صف های طولانی از بامداد در مقابل کنسولگری ایجاد می شد، که با شرایط جدید شاهد صف مقابل کنسولگری نیستیم و متقاضیان در روز و ساعت مشخص باید برای دریافت ویزا به کنسولگری ایران در کابل مراجعه کنند.

 

کنسول کشورمان در کابل، گسترش محل کنسولگری و افزایش کارمندان و همچنین به حداقل رساندن بروکراسی را به منظور تسریع در صدور ویزا، از دیگر اقدامات این کنسولگری برای ارئه خدمات به برادران افغانستانی دانست و گفت: با توجه به شرایط دشوار سفر در داخل افغانستان، پیش از این بسیاری از متقاضیان که از شهرستان های اطراف برای دریافت ویزا به کابل مراجعه می کردند با چند روز انتظار بخشی از اقدامات را برای دریافت ویزا انجام دهند و سپس با مراجعه به محل سکونت خود در انتظار صدور نهایی ویزا می ماندند که این به 2 روز تقلیل یافته است.

احمیدی حذف سودجویان و واسطه گری را که هزینه های زیادی نیز به متقاضایان تحمیل می کرد از دیگر دست آوردهای اقدام اخیر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کابل دانست و گفت: با شیوه جدید اکنون متقاضیان در چند استان اطراف کابل در منازل و محل هایی که به اینترنت دسترسی دارند، با ثبت اینترنتی درخواست ویزا و دریافت نوبت که اکنون بیشتراز 2 روز نخواهد بود، در تاریخ و ساعت مقرر که سیستم به آنها خواهد داد به کنسولگری مراجعه و حداکثر پس از دو روز از تحویل مدارک، ویزای خود را دریافت خواهند کرد.

احمیدی افتتاح شعبه بانک در داخل کنسولگری را به منظور پرداخت هزینه صدور ویزا از جمله دیگر مواردی ذکر کرد که به منظور تسهیل صدور رواید برای برادران افغان انجام شده است.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در عین حال به افغانستانی هایی که به طور غیرقانونی در جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و یا به فکر ورود غیرقانونی به ایران هستند، توصیه کرد با تسهیلات در نظر گرفته شده به راحتی قادر به دریافت ویزا و ورود قانونی به داخل ایران و بهره مندی از تسهیلات در نظر گرفته شده خواهند بود.

کنسول جمهوری اسلامی ایران در کابل از حمایت های بیمه ای نیز برای اتباع افغانستان هنگام صدور ویزا در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت اقداماتی در این خصوص انجام گرفته است که به زودی اعلام خواهد شد.

احمیدی در عین حال از ثبت ازدواج ایرانیانی که با اتباع افغانستان ازدواج کرده اند و اکنون در این کشور سکونت دارند، خبر داد و گفت: آن دسته از اتباع ایران که با اتباع افغانستان ازدواج کرده اند و اکنون در این کشور مقیم هستند می توانند با مراجعه به کنسولگری در کابل در خصوص ثبت قانونی ازدواج خود اقدام کنند که طبعا این اقدام، تسهیلات حقوقی و قانونی را برای آنان در پی خواهد داشت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٣, ١٧:٢١

   

پر مبحث ترین ها