سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قاضی پرونده مهدی‌ هاشمی نفوذناپذیر است

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی جمهوی اسلامی، پر است از قضاتی که به هیچ وجه تحت تاثیر فشار و اعمال نفوذ قرار نمی‌گیرند و این مسئله در مورد پرونده مهدی‌هاشمی نیز صادق است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس‌ گفت: دستگاه قضایی جمهوی اسلامی، پر است از قضاتی که به هیچ وجه تحت تاثیر فشار و اعمال نفوذ قرار نمی‌گیرند و این مسئله در مورد پرونده مهدی‌هاشمی نیز صادق است.

علی جلیلیان عضو کمیسیون قضایی مجلس‌ شورای‌ اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص روند رسیدگی پرونده مهدی‌هاشمی و برگزاری جلسه آخر دادگاه وی و وجود فشار‌های احتمالی بر قاضی پرونده گفت: در همه پرونده‌ها به ویژه پرونده‌های مهم عده‌ای قصد ورود و تاثیر‌گذاری بر روند رسیدگی به پرونده را دارند، اما مهمترین بخش از پرونده، شخص قاضی می باشد که قطعا باید نفوذ ناپذیر باشد و مانع از ورود عوامل خارجی‌ای بشود که می‌خواهند روند رسیدگی به پرونده را تغییر دهند یا در جریان رسیدگی به پرونده اخلال ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی جمهوی اسلامی، پر است از قضاتی که به هیچ وجه تحت تاثیر فشار و اعمال نفوذ قرار نمی‌گیرند و این مسئله در مورد پرونده مهدی‌هاشمی نیز صادق است. ما امیدواریم که قاضی پرونده فردی نفوذ ناپذیر باشد و قطعا ویژگی‌های بارزی در این قاضی وجود داشته که به عنوان مسئول رسیدگی و صادر کننده حکم نهایی برای این پرونده انتخاب شده است، حالا باید تا صدور حکم صبر کنیم و حکم نهایی را مشاهده نماییم زیرا  در خصوص چنین پرونده هایی‌ حساسیت بالاست و باید بسیار باید دقیق عمل کرد زیرا تا قبل از صدور حکم نهایی، شایعه و صحبت‌های بی‌اساس بسیار مطرح می‌شود که نباید به آنها دامن زد.

 

عضو کمیسیون قضایی مجلس در خصوص استقلال قوه قضاییه و عدم تاثیر پذیری از افراد خاص و آقازاده‌ها گفت: برای کسانی که می‌خواهند در پرونده‌های ویژه نفوذ کنند و تاثیر گذار باشند، باید تاسف خورد زیرا این افراد یقین ندارند که دستگاه قضا در جمهوری اسلامی کاملا مستقل و نفوذ ناپذیر است و شخص مورد محاکمه به هر کسی که منتسب باشد تفاوتی در نحوه رسیدگی به پرونده وی وجود ندارد.

جلیلیان تاکید کرد: تنها خداوند بالاتر از قضایی است و کسی نمی تواند حکم او را تغییر دهد و این فرد عادل به هیچ وجه تحت تاثیر هیچ پیشنهاد یا عنوانی که حامی فرد متهم است، قرار نخواهد گرفت و حکم عادلانه خودش را صادر خواهد کرد. قانون برای همه یکسان است، زمانی که قانون نوشته شده در آن قید نشده که اگر فردی منتسب به فلان آقا بود، نحوه برخورد باید متفاوت باشد همه در برابر قانون تسلیم هستیم و قانون نیز همه را با یک چشم نگاه می‌کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۵٧

   

پر مبحث ترین ها