سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابتکار: دعوت از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی شایعه است

چندی پیش خبری مبنی بر اینکه شرکت‌های طبیعت گردی برای دور زدن قانون از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی دعوت کرده بودند در برخی رسانه ها منتشر شد، بر همین اساس یک شکارچی اسپانیایی با پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان براحتی وارد منطقه حفاظت شده «بمو» می‌شود، و با شکار پلنگ در معرض انقراض ایرانی عکس یادگاری می گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دعوت از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی را قویا تکذیب کرد.


معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص انتشار خبری مبنی بر دعوت از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی اظهار کرد: مستندی بر تایید این موضوع پیدا نشده و این خبر چیزی شبیه شایعه بوده است.

وی در ادامه افزود: درست است که شکار غیر مجاز انجام می‌شود اما دعوت از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی واقعیت ندارد و مدیر کل استان و بخش‌های نظارتی دیگر این موضوع را تایید نکرده‌اند.

گفتنی است چندی پیش خبری مبنی بر اینکه شرکت‌های طبیعت گردی برای دور زدن قانون از شکارچیان خارجی برای شکار پلنگ ایرانی دعوت کرده بودند در برخی رسانه ها منتشر شد، بر همین اساس یک شکارچی اسپانیایی با پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان براحتی وارد منطقه حفاظت شده «بمو» می‌شود، و با شکار پلنگ در معرض انقراض ایرانی عکس یادگاری می گیرد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٣, ٠٢:٢٣

   

پر مبحث ترین ها