سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پزشک متخلف نقره داغ شد

روش برخورد سازمان نظام پزشکي با پزشکان متخلف، متفاوت با تعزيرات حکومتي است. تنبيهات نظام پزشکي، پولي و نقدي نيست. بلکه شامل ابطال پروانه کار پزشک، محروميت موقت و دائمي از طبابت و توبيخ کتبي و شفاهي در پرونده پزشک است.

پزشک متخلف در تهران به دليل گرفتن زيرميزي، ۱۶۰ ميليون ريال جريمه شد.

بر اساس آنچه که شعبه تعزيرات حکومتي تهران اعلام کرده است، اين پزشک متخلف از بيمار خودش بابت هزينه هاي درمان پول اضافه دريافت کرده است.

بر همين اساس، و به دنبال شکايت شاکي خصوصي، پرونده اي براي اين پزشک در تعزيرات حکومتي تهران تشکيل گرديده و پس از احراز تخلف او، مبلغ ۸۰ ميليون ريال به بيمار شاکي عودت داده شد. ضمن اينکه، پزشک متخلف به پرداخت ۱۶۰ ميليون ريال در حق صندوق دولت جريمه شد.

همچنين، توبيخ کتبي و درج در پرونده پزشکي، از ديگر موارد تبيهي اين پزشک زير ميزي بگير بوده است.در همين حال دکتر ايرج خسرونيا رئيس دادگاه بدوي سازمان نظام پزشکي در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه آيا صدور چنين احکام تنبيهي با اطلاع نظام پزشکي انجام مي شود، گفت: بله، تمامي احکام تنبيهي پزشکان متخلف با اطلاع نظام پزشکي است.

وي در ارتباط با نحوه جريمه پزشکان متخلف در سازمان تعزيرات حکومتي، اظهارداشت: تعزيرات حکومتي، پزشکان را بر اساس پولي که از بيمار مي گيرند، جريمه نقدي مي کند. به اين صورت که بعد از محاسبه پول اضافه اي که بابت يک عمل جراحي و ساير موارد درماني از بيمار گرفته است، آن مقدار پول را بر اساسا تعداد جراحي هايي که در يک سال انجام داده، ضريب بسته و ميزان جريمه نقدي او محاسبه مي شود.

خسرونيا با اعلام اينکه تعداد پزشکان متخلف که در تعزيرات حکومتي محکوم مي شوند بيشتر از آمار سازمان نظام پزشکي است، افزود: روش برخورد سازمان نظام پزشکي با پزشکان متخلف، متفاوت با تعزيرات حکومتي است. تنبيهات نظام پزشکي، پولي و نقدي نيست. بلکه شامل ابطال پروانه کار پزشک، محروميت موقت و دائمي از طبابت و توبيخ کتبي و شفاهي در پرونده پزشک است.


*مهر

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها