سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لایحه کاهش ساعت کار زنان آماده طرح در صحن مجلس

شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در جریان سفر به استان یزد با حضور در بافت سنتی یزد از دستاوردهای زنان در حوزه های قرآنی و صنایع دستی بازدید کرد.

 

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: لایحه کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص پس از تصویب در کمیسیون اجتماعی مجلس، در مرحله طرح در صحن علنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی در جریان سفر به استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با اشاره به اهداف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهارداشت: هماهنگی میان دستگاه ها و وزارتخانه ها برای انجام وظایف خود در حوزه زنان و خانواده، تحکیم بنیان خانواده و توانمند کردن زنان از جمله این اهداف است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه ایجاد تعادل و موازنه میان فعالیت های اجتماعی و خانوادگی زنان از جمله اهداف مهم است، گفت: با توجه به نیاز کشور به توانمندی زنان و اهمیت مسئولیت مادری و همسری آنان، باید برای ایفای بهتر نقش زنان موازنه ای میان این دو حوزه ایجاد شود.

وی با اشاره به آسیب شناسی دقیق حوزه زنان و خانواده در زمان آغاز به کار دولت یازدهم تصریح کرد: در ابتدا با گزارش هایی مواجه شدیم که نشان دهنده بحران هایی مانند افزایش نرخ طلاق، کاهش نرخ ازدواج، تاخیر در سن ازدواج و عدم تمایل جوانان به ازدواج و فرزند آوری بود که محیط خانواده و جامعه را تهدید می کرد،بنابراین با تهیه نقشه آسیب شناسی وضعیت زنان و خانواده در استان های کشور، برنامه ریزی های لازم را برای استفاده بهینه از امکانات محدود انجام دادیم.

مولاوردی به لایحه کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص که پس از تایید در کمیسیون اجتماعی مجلس در انتظار طرح در صحن علنی مجلس است، اشاره کرد و گفت: این لایحه مادران دارای کودک زیر هفت سال، مادران دارای کودک معلول، زنان دارای همسر معلول و زنان دارای همسر مبتلا به بیماری های صعب العلاج را شامل می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیمه زنان خانه دار در دستور کار دولت است،افزود:بیمه زنان خانه دار با ارزش گذاری بر کار خانگی زنان که دو سال پیش نیز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند امکان دریافت مستمری زنان خانه دار در اینده را فراهم می کند.

آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد نیز در این دیدار با تاکید بر مهندسی دقیق برای کاهش و رفع اسیب ها در حوزه زنان و خانواده گفت: بخشی از مشکلات جامعه به وجود بی نظمی میان تحصیل و کار جوانان بر می گردد که با تنظیم برنامه ای دقیق می توان این مشکل را برطرف کرد.

وی با تاکید بر اهمیت کاهش ساعت کاری زنان در تحکیم بنیان خانواده اظهارداشت: بالا بودن ساعت کاری پیامد هایی مانند افزایش طلاق و سستی بنیان خانواده را به دنبال دارد که البته برای حل این مشکل می توان با مراجعه به اصول اسلام اصیل در این زمینه چاره جویی کرد.

**انعقاد تفاهم نامه همکاری میان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و استاندار یزد

شهیدخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و میرمحمدی استاندار یزد تفاهم نامه ای را در جهت ارتقای سطح همکاری ها در حوزه زنان و خانواده امضا کردند.

برگزاری و مشارکت در برپایی همایش ها ، نمایشگاه ها ، کارگاه ها و جشنواره ها در زمینه امور زنان و خانواده و همچنین حمایت از برگزاری نشست منطقه ای و کارگاه های اموزشی شبکه سازی تخصصی ویژه سازمانهای مردم نهاد و دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه زنان و خانواده از جمله موضوعات این تفاهمنامه است.

تقویت ارتباط و تعامل موثر میان سازمان های مردم نهاد زنان و خانواده با یکدیگر و دولت و نیز ایجاد محیط حمایتی توانمند ساز جهت شکل گیری و تقویت شبکه های تخصصی در راستای هم افزایی در پرداختن به مسایل امور زنان و خانواده از دیگر مفاد این تفاهمنامه می باشد.

**بازدید مولاوردی از نمایشگاه برگزیدگان جشنواره دستپخت و دست ساز بانوی یزدی

معاون رییس جمهوری درامور زنان و خانواده ضمن بازدید از نمایشگاه برگزیدگان جشنواره دستپخت و دست ساز بانوی یزدی با زنان تعاون گر در بافت سنتی یزد گفتگو کرد و در جریان فعالیتهای آنان قرار گرفت.

شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در جریان سفر به استان یزد با حضور در بافت سنتی یزد از دستاوردهای زنان در حوزه های قرآنی و صنایع دستی بازدید کرد.

گفتنی است این بافت سنتی که در حال تخریب بود، با حمایت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به مجموعه ای خیریه برای اشتغال زایی زنان تبدیل شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٣, ١٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها