سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم ورزقان از کانکس‌ها به عنوان انباری استفاده می‌کنند

اخیراً گزارشی از زلزله زدگان ورزقان منتشر شد؛ روستایی که بعد از سه سال هنوز کانکس‌های امداد در آن دیده می‌شود.

 مجید جودی، مدیر کل دفتر بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: مردم منطقه ارسباران؛ روستاهای ورزقان، اهر و هریس در مسکن های ساخته شده توسط بنیاد مسکن کشور اسکان داده شده اند و اینک هیچ یک از هموطنان ما در کانکس ها مستقر نیستند.

او گفت: در این حادثه هفده هزار منزل از روستاییان دچار آسیب شده بود، که ما تصمیم داشتیم تا شروع فصل سرما هفت الی هشت هزار مسکن برای ساکنین دائمی این منطقه تهیه کنیم؛ اما خوشبختانه با بسیج امکانات توانستیم ده هزار واحد قابل استفاده و سکونت دائمی را تا آذرماه سال 91 بسازیم. چون منطقه، سردسیری است و ما پیش بینی سرمای زود رس را هم می کردیم تصمیم گرفتیم برای افراد و دام هایشان دوازده هزار و پانصد واحد اسکان موقت یا همان کانکس را در منطقه تعبیه کنیم. این کانکس های دوازده متری را در سراسر مناطق برای افراد گذاشتیم که بیشتر آنها در حیاط خانه ها یا کوچه ها قرار گرفتند. اما به دلیل عملکرد مثبت خانه سازی و آماده شدن منازل اسکان دائم، برای ساکنان اصلی تا آذرماه از این کانکس ها استفاده چندانی نشد.

جودی در مورد علت وجودی کانکس ها در منطقه گفت: کانکس ها را از سطح مناطق جمع آوری نکردیم زیرا مردم از آن ها بعنوان یک اتاق اضافی یا انباری استفاده می کنند. دلیل وجود این کانکس ها در تصاویر ثبت شده از این مناطق توسط عکاسان هم همین نکته بوده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها