سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد:

جمعه؛ پرترددترین روز جاده‌های کشور

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩۴, ١٣:٢٧    نسخه چاپی    
به گفته مومنی، رانندگان با رعایت سرعت مجاز و عدم سبقت غیرمجاز و رانندگی نکردن در حالت خستگی و خواب آلودگی می‌توانند از بروز تصادفات جلوگیری کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: روز جمعه پرترددترین روز جاده‌ها از ابتدای تعطیلات نوروزی است.

به گزارش ایسنا، سردار اسکندر مومنی روز جمعه در حاشیه بازدید از محور هراز افزود: امروز شاهد بازگشت مسافران مرحله اول سفرهای نوروزی هستیم که با موج رفت مرحله دوم همزمان شده و به همین دلیل در هر دو لاین جاده‌ها شاهد بار ترافیک هستیم.

وی ادامه داد: تمامی جاده‌های برون شهری از جمله محورهای شمالی، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، هرمزگان و خوزستان دارای حجم بالای ترافیک است.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به بسته شدن چند باره محور هراز طی روزهای گذشته بر اثر بارش برف و رانش زمین افزود: بسته شدن این محور زحمت‌هایی را برای مسافران ایجاد کرد که از آنها عذرخواهی می‌کنیم. با در نظر گرفتن مسیر فرعی در محور هراز رفت و آمد مسافران را تسهیل کردیم.

به گفته وی همزمان با بسته شدن محور هراز بار ترافیکی جاده چالوس و فیروزکوه افزایش یافت.

مومنی با بیان اینکه ترافیک جاده هراز در حال حاضر عادی است، افزود: از ساعت 15 جمعه جاده هراز از آب اسک به سمت بومهن و محور چالوس از ساعت 16 از مرزن آباد به سمت تهران برای روانی بار ترافیک بازگشت مسافران یکطرفه می‌شود. اما در عین حال از مسافران می‌خواهیم زمان بازگشت سفر خود را به بعدازظهر موکول نکنند.

رییس پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست که تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند و تاکید کرد: با توجه به متغیر بودن وضعیت جوی از رانندگان می‌خواهیم تنها به مبدا و مقصد توجه نکنند؛ چرا که ممکن است در طول مسیر آب و هوا تغییر کند.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی، وضعیت جوی در هفته آینده نیز متغییر است، تصریح کرد: 50 هزار نیروی پلیس راه و راهور تا پایان طرح نوروزی مشارکت دارند تا مردم با آرامش به سفر رفته و در جاده نمانند.

به گفته مومنی، رانندگان با رعایت سرعت مجاز و عدم سبقت غیرمجاز و رانندگی نکردن در حالت خستگی و خواب آلودگی می‌توانند از بروز تصادفات جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور، وی افزود: برابر آمارها از ابتدای طرح نوروزی تا کنون، تصادفات 8 درصد کاهش داشته است و خوشبختانه شرایط رانندگی بهتر شده است.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: آمار کشته‌ها و مجروحان نهایی تصادفات رانندگی توسط سازمان پزشکی قانونی اعلام می‌شود اما بخشی قابل توجهی از تلفات در مسیر انتقال به مراکز درمانی و بیمارستان‌هاست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩۴, ١٣:٢٧

   

پر مبحث ترین ها