سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدور روادید عربستان به حالت عادی برگشت

با ملحق شدن کارکنان جدید به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران، صدور روادید زائران ایرانی برای عمره به حالت عادی برگشت و هم‌اکنون روزانه 3500 زائر ایرانی به عربستان اعزام می‌شوند.

 

حسن سرخوش، مدیرکل برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب به ایسنا، گفت: خوشبختانه روند صدور روادید در سفارت و کنسولگری عربستان عادی شده و روزانه (به تعداد روزهای کاری هفته) پنج هزار روادید برای زائران ایرانی صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: مشکل خاصی برای اعزام زائران نیست و زائران طبق جدول پروازی برای عمره به عربستان اعزام می‌شوند.

او همچنین درباره وضعیت زائران بازمانده از عمره امسال به دلیل تعلل سفارت و کنسولگری عربستان در صدور روادید به بهانه نداشتن تعداد کافی پرسنل اظهار کرد: در پروازهای رجب، شعبان و رمضان به تناسب خالی بودن ظرفیت کاروان‌ها به این زائران پیشنهادهایی می‌شود تا تاریخ مورد نظر را برای انجام این سفر در سال 94 انتخاب کنند. در صورتی‌که تمایل نداشتند، اولویت آن‌ها برای اعزام در نوروز 95 محفوظ است.

وی درباره دریافت خسارت از شرکت‌های سعودی به دنبال وقوع این اتفاق بیان کرد: این خسارت از حساب شرکت‌های سعودی محاسبه و کسر می‌شود و از زائران ریالی خسارت دریافت نخواهد شد.

سرخوش درباره تأثیر حملات عربستان به یمن و متعاقب آن اعلام موضع ایران نسبت به این اقدامات، در صدور روادید و سفر زائران ایرانی، گفت: فعلا این شرایط تأثیر آنچنانی در صدور روادید زائران ایرانی نداشته است.

مدیرکل برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت همچنین درباره ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع، اظهار کرد: ظرفیت این کاروان‌ها در بسیاری از استان‌ها تکمیل شده و در استان‌هایی که هنوز ظرفیت خالی وجود ندارد، اولویت‌های تا 25 اسفند 84 می‌توانند ثبت نام کنند.

وی همچنین گفت: زمان پرداخت قسط دوم سفر حج تمتع هفته اول اردیبهشت‌ماه سال 94 خواهد بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠١-١٣٩۴, ١٨:١۴

   

پر مبحث ترین ها