سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تنها 20درصد کم‌شنوایان توان خرید سمعک دارند

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:۵٧    نسخه چاپی    
نایب رئیس انجمن شنوایی شناسی ضمن اظهار بی‌اطلاعی از افزایشها برابری پوشش بیمه‌ای برای سمعک افزود: تنها 20 درصد از نیازمندان می‌توانند از سمعکهای استاندارد استفاده کنند.نایب رئیس انجمن شنوایی شناسی ضمن اظهار بی‌اطلاعی از افزایشها برابری پوشش بیمه‌ای برای سمعک افزود: تنها 20 درصد از نیازمندان می‌توانند از سمعکهای استاندارد استفاده کنند.

سعید ملایری در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: طبق آمار موجود از همه افراد نیازمند به استفاده از سمعک تنها 20 درصد در بهترین شکل ممکن از سمعک استفاده می‌کنند. این موضوع دلایل مختلفی را دربرمی‌گیرد که یکی از آنها به عدم پوشش بیمه‌ای مرتبط است.

وی در ادامه افزود: تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن پروتز سمعک همیشه به عنوان یکی از معضلات مطرح بوده که در نشستهای خبری به بهانه‌های مختلف مطرح شده است، چراکه از جمله مطالبات مهم مراجعین به ویژه سالمندان مبتلا به کم‌شنوایی است.این افراد علی‌رغم نیاز جدیشان به دلیل هزینه‌های بالای سمعک از خرید آن صرف نظر می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در کتاب ارزشهای نسبی برای خدمات مشاوره و تنظیم سمعک تعرفه در نظر گرفته شده است، اما نکته حائز اهمیت تداوم مراحل درمانی سمعک است که طبق جدول زمانبندی فرد باید تا 2 سال بعد از دریافت سمعک نیز به پزشک مراجعه کند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها