سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی دایی سفیر بین المللی دریاچه ارومیه شد

علی دایی سفیر بین المللی دریاچه ارومیه شداستاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی علی دایی اسطوره فوتبال ایران را به عنوان نخستین سفیر بین المللی احیای دریاچه ارومیه معرفی کرد.


به گزارش ایرنا قربانعلی سعادت عصر روز پنجشنبه در حاشیه مسابقه دوستانه ملی پوشان پیشکسوت تیم ملی جام جهانی 98 (فرانسه) و تیم فوتبال 90 ارومیه گفت: بسیار خوشحالیم که میزبان ورزشکاران و قهرمانان نام آور کشورمان در شهر ارومیه هستیم.

وی اظهار کرد: دریاچه ارومیه طی 10 سال گذشته دچار فراز و نشیب های فراوانی شده است و توجه شخص رییس جمهوری و تشکیل ستاد ملی و استانی احیای دریاچه ارومیه نویدبخش روزهایی خوش برای این دریاچه است.

سعادت گفت: فضای امنیتی دریاچه ارومیه دیگر به سر رسیده و اکنون در سال همدلی و همزبانی شاهد اقدامات عمرانی و فرهنگی برای احیای این دریاچه است.

وی همکاری و مشارکت نهادهای مردمی را خواستار شد و افزود: ورزش بهترین بستر برای اجرای برنامه های فرهنگی در جامعه بوده و برگزاری این دیدار دوستانه بهانه ای برای ترویج فرهنگ احیای دریاچه است.

سعادت گفت: مهمترین کار مسئولان احیای تالاب هاست چرا که خشکی دریاچه ارومیه نه تنها به استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بلکه متعلق به تمام کشور و حتی به عنوان یک مسئله بین المللی در سطح جهان مطرح است.

در بخشی از لوح اهدایی استاندار آذربایجان غربی به علی دایی به عنوان نخستین سفیر بین المللی دریاچه ارومیه اهدا شده آمده است: دریاچه ارومیه به همکاری و تعامل مردم و مسئولان نیاز دارد و قهرمانان ملی با توجه به جایگاهی که دارند بهترین سفیران دریاچه به شمار می روند و از اینکه شما به موضوع محیط زیست توجه ویژه دارید ،تشکر می کنیم و امید داریم که فرزندان این مرز و بوم طلوع و غروب خورشید را در پهنه دریاچه ارومیه شاهد باشند.

در این دیدار که با شرکت اعضای تیم ملی فوتبال جام جهانی 98 (فرانسه) در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد تیم ملی پیشکسوتان کشور موفق شد با نتیجه 9 بر 4 بر تیم 90 ارومیه پیروز شود.

در این دیدار برای تیم ملی پیشکسوتان با هدایت مهدی مناجاتی، علی دایی 6 گل، مهرداد میناوند یک گل، آتیلا حجازی یک گل و رسول خطیبی یک گل به پایان رسید.

برای تیم ارومیه که توسط سیروس بایرامی هدایت می شد، اکبر ادریسی 3 گل و نادر آقازاده یک گل درون دروازه کردند.

ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه با مشارکت باشگاه 90 ارومیه این مسابقه را با هدف مشارکت جامعه ورزشی کشور در احیای دریاچه و حمایت از دریاچه ارومیه و دعوت عمومی آحاد مختلف مردمی در اجرای طرح های ستاد احیای دریاچه و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب برگزار کرد که عواید حاصل از آن به انجمن بیماران سرطانی اهدا شد.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩۴, ١٧:٣٨

   

پر مبحث ترین ها