سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزانه هزار خودرو به ترافیک تهران افزوده می‌شود

مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو در کشور در سال ۹۳ از تردد روزانه یکهزار دستگاه خودروی جدید در خیابان‌های پایتخت خبر داد و گفت این رقم یعنی افزایش روزانه ۲۶ هزار متر مربع خیابان و بزرگراه در تهران.

 شهرام جباری‌زادگان با اشاره به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از آمار تولید خودرو افزود: پارسال یک میلیون و 130 هزار و 164 دستگاه خودرو در کشور تولید شده که چنانچه یک سوم این خودروها وارد تهران شده باشند، 376 هزار و 721 دستگاه خودرو در این مدت وارد خیابان‌ها و بزرگراه‌های پایتخت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کاهش تولید خودرو در سال های اخیر، تعداد خودروهای جدید که وارد تهران شده به کمتر از یکهزار دستگاه کاهش پیدا کرده و سه رقمی شده بود افزود: آمار این تعداد خودرو پس از سال‌ها در سال گذشته، چهار رقمی شد و به بیش از یکهزار دستگاه افزایش پیدا کرد.

جباری زادگان با تاکید بر اینکه هر خودرو برای عبور و مرور به حداقل 25 متر مربع فضای حرکتی نیاز دارد، تصریح کرد: بر این اساس باید هر شبانه روز 26 هزار متر مربع و سالانه 9 میلیون و 418 هزار متر مربع خیابان و بزرگراه جدید در تهران احداث شود.

به گفته ی وی، این حجم خودرو به 376 هزار و 721 فضای پارک خودرو جدید نیاز دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها