سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثبت احوال: اعتبار کارت ملی تا اطلاع ثانوی

معاون فن آوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت های شناسایی ملی تا اطلاع ثانوی اعتبار دارد.حمید پارسایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به مصوبه دولت، اعتبار تمام کارت های شناسایی ملی را تا پایان سال 94 دانست و افزود: شهروندان ایرانی تا اطلاع ثانوی به تمدید کارت ملی خود نیازی ندارند.

وی تعداد کارت های ملی که برای مردم صادر شده است، بیش از 60 میلیون کارت برشمرد و گفت: تا زمانی که سازمان ثبت احوال اعلام نکرده این کارت ها اعتبار دارد و از مردم خواست در این خصوص نگران نباشند .

پارسایی صدور کارت های هوشمند ملی را زمان بر دانست و افزود: تاکنون، بیش از 2 میلیون کارت هوشمند ملی در کشور صادر شده است .

وی گفت : قرار است کارت های ملی قدیمی در یک برنامه زمان بندی شده به کارت هوشمند ملی تبدیل شود.

معاون فن آوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور همچنین از کسانی که کارت ملی خود را گم کرده اند خواست هرچه سریعتر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا ادارات ثبت احوال در استانها برای دریافت کارت ملی قدیمی خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه 95 درصد از جمعیت 15 سال به بالای کشور دارای کارت ملی هستند، تاکید کرد: افرادی که فاقد کارت ملی هستند بیشتر در بین سنین 15 تا 18 سال قرار دارند.

پارسایی تعداد افرادی که هم اکنون کارت ملی ندارند و در سنین 20 سال به بالا قرار دارند، حدود 500 هزار نفر برشمرد و از آنان خواست هرچه سریعتر برای دریافت کارت ملی خود اقدام کنند تا با مشکل جدی روبرو نشوند.


منبع: خبر گزاری صدا و سیما

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩۴, ٢٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها