سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستگیری خلبان قلابی در مهرآباد

خلبان قلابی که از ده‌ها نفر به بهانه‌های مختلف، کلاهبرداری کرده بود، در فرودگاه مهرآباد دستگیر شد.

 

به گزارش شرق، دختری جوان آخرین روز فروردین با مراجعه به دادسرای ناحیه پنج تهران و طرح شکایتی، اعلام کرد شخصی به بهانه استخدام وی در شرکت هواپیمایی، از او کلاهبرداری کرده است.

شاکی پس از معرفی به پایگاه دوم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «حدود یک‌سال پیش از طریق شبکه اجتماعی فیس‌بوک با جوانی به نام «فرشاد.ف» آشنا شدم که خود را خلبان و دارای مدرک تحصیلی دکترا و بالاتر معرفی کرده بود. مدتی از آشنایی من و فرشاد گذشت تا اینکه با یکدیگر ملاقات حضوری داشتیم. او در اولین ملاقات با لباس خلبانی آمد و مدعی شد باید برای پرواز به فرودگاه مهرآباد برود. پس از گذشت مدتی به‌واسطه علاقه شدیدی که به شغل میهمانداری هواپیما داشتم، از فرشاد درخواست کردم در صورت امکان، از ارتباطات خود در شرکت هواپیمایی برای استخدام من استفاده کند.

او نیز با استقبال‌کردن از این پیشنهاد مدعی شد برای تسریع در انجام برخی امور استخدامی، باید مبلغی بپردازد. او به این بهانه، شش میلیون تومان از من دریافت کرد».شاکی در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «مدتی از پرداخت پول به فرشاد گذشته بود تا اینکه او با دادن معرفی‌نامه‌ای که آن را روی سربرگ شرکت هواپیمایی[...] .

نوشته بود، عنوان کرد معرفی‌نامه را نزد خودم نگه دارم تا آخرین هماهنگی‌های لازم را برای طی‌کردن دوره آموزشی میهمانداری، انجام دهد، اما پس از آن، دیگر از وی خبری نشد». همچنین شاکی گفت: «آنچه مرا مجبور به شکایت کرده، نه مبلغ شش میلیون تومان، بلکه وعده‌های دروغین فرشاد است که هر بار عنوان می‌کرد به‌زودی به‌عنوان میهماندار هواپیما استخدام خواهم شد و من نیز با اطمینان به حرف‌های او، موضوع آشنایی خود و فرشاد و استخدام در شرکت هواپیمایی را در میان اعضای خانواده، دوستان و... بازگو کردم».کارآگاهان با آغاز رسیدگی به پرونده، ضمن مراجعه به دفتر شرکت هواپیمایی[...] .

اطلاع پیدا کردند شخصی به نام «فرشاد.ف» در این شرکت مشغول به‌کار نیست و معرفی‌نامه ارائه‌شده به مال‌باخته، جعلی است. چندنفر دیگر حین تحقیقات پلیسی، با مراجعه به اداره آگاهی، شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. سپس کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد فرشاد در فرودگاه مهرآباد شدند و ضمن انجام هماهنگی با عوامل حراست و پلیس فرودگاه مهرآباد، سرانجام متهم را چند روز پیش با کیف و لباس فرم خلبانی دارای درجه کاپیتانی در ترمینال شماره دو فرودگاه مهرآباد مشاهده کردند. متهم در زمان دستگیری، با ایجاد جوسازی، قصد داشت فرار کند، اما درنهایت بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل شد.

کارآگاهان در ادامه، موفق به شناسایی ده‌ها مال‌باخته دیگر شدند که متهم به بهانه استخدام آنها در مشاغل «میهمانداری» و «اداری»، اقدام به دریافت مبالغ چند میلیون تومانی از آنها کرده بود.

متهم ٢٨ساله که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، گفت: «به‌دلیل علاقه شدید به خلبانی، لباس تهیه و خودم را با عنوان خلبان در شبکه‌های اجتماعی معرفی کردم. طی این مدت، با مطالعه دقیق درباره خلبانی و انواع هواپیماهای مسافربری، اطلاعات نسبتا دقیقی کسب کردم، همچنین قصد داشتم با پولی که از طریق شکات به‌دست می‌آورم، هزینه دوره‌های آموزشی ویژه خلبانی را تأمین کنم».

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این موضوع که متهم خود را به عنوان خلبان هواپیماهای مسافربری از نوع فوکر١٠٠ و ایرباس معرفی کرده بود، گفت: «با شناسایی ده‌ها مال‌باخته و اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری از آنها، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضائی صادر شد و متهم به‌منظور شناسایی دیگر جرائم و شکات احتمالی، در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت».

این مقام انتظامی افزود: «از شکات و مال‌باختگان احتمالی که با این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی، خیابان زنجان‌شمالی مراجعه کنند».


منبع: روزنامه شرق

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩۴, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها