سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثامن الحجج قهرمان ليگ برتر کشتي آزاد شد

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢٣    نسخه چاپی    
حدود هفت هزار نفر فينال را از نزديک تماشا کردند. تماشاگران مازندراني که در کشتي رده بندي ساکت بودند، در فينال طرفدار تيم استيل آذين شده بودند تا شايد اين تيم انتقام شکست خونه به خونه در نيمه نهايي را از ثامن بگيرد.
تيم كشتي ثامن الحجج سبزوار قهرمان ليگ برتر کشتي آزاد كشور شد.
ثامن الحجج قهرمان ليگ برتر کشتي آزاد شد

ديدار فينال ليگ برتر کشتي آزاد در حضور حدود هفت هزار تماشاگر در سالن 12 هزار نفري آزادي برگزار شد که ثامن الحجج سبزوار با پيروزي 4 بر 3 به مقام قهرماني رسيد.

در حالي که نبرد حساس دو تيم 3 بر 3 مساوي بود در کشتي پاياني حاجي مراد گاتسالوف انتقام شکست دور رفت از آذرشکيب را گرفت تا تيم ثامن الحجج سبزوار سومين قهرماني پياپيش را به کمک قهرمان روسي جهان و المپيک جشن بگيرد. مصطفي آقاجاني نيز يکي از ارکان قهرماني ثامن بود چرا که يک برد با ارزش را در وزن 60 کيلوگرم نصيب تيمش کرد.

پيش از اين در مسابقه رده بندي نيز خونه به خونه بابل 6 بر يک گاز مازندران را برد و بر سکوي سوم ايستاد.

گزارش کشتي هاي فينال و نتايج انفرادي:

ثامن الحجج سبزوار 4- استيل آذين ايرانيان 3

(اسامي کشتي گيران ثامن در ابتدا آمده است.)

55 کيلوگرم: ياسر حيدر قلي نژاد 2 - اميد جلالي بهار4

در دو دقيقه اول حيدرقلي نژاد به دليل کم کاري يک امتياز از دست داد. در سه دقيقه دوم جلالي بهار با زيرگيري 2 امتياز گرفت اما در دو دقيقه آخر در لاک دفاعي فرو رفت و يک امتياز ديگر به خاطر کم کاري از دست داد. حيدرقلي نژاد در حالي که با نتيجه 2 بر 2 هم برنده بود اما در 20 ثانيه آخر در خاک جلالي بهار نشست تا فرياد محسن کاوه به آسمان بلند شود. حيدر قلي نژاد براي سومين بار در ليگ امسال به جلالي بهار باخت تا استيل آذين به يک پيروزي ارزشمند برسد.

60 کيلوگرم: مصطفي آقاجاني 4 - حسن مرادقلي 0

مصطفي آقاجاني در اين کشتي فرصت عرض اندام به مرادقلي نداد و از همان ابتدا سوار بر کشتي بود. او با اخطار، زير گيري و بيرون بردن حريف از تشک چهار امتياز گرفت تا نتيجه تيمي يک بر يک مساوي شود.

66 کيلوگرم: ماگومد قربان علي اف 8 - سبحان محمدزاده 0

يک دقيقه و 38 ثانيه براي قربان علي اف روس که مدال برنز جهان را در کارنامه دارد کافي بود تا با زيرگيري هاي پياپي هشت امتياز از محمدزاده بگيرد و ثامن را دو بر يک پيش اندازد.

74 کيلوگرم: رضا افضلي 3 - دنيس چارگوش6

افضلي که در لاک دفاعي فرو رفته بود در دو دقيقه اول يک امتياز به خاطر کم کاري از دست داد.در 20 ثانيه به پايان سه دقيقه اول، کشتي گير روسي استيل آذين زير گيري کرد که افضلي با بدل کاري او را روي پل نگه داشت تا نتيجه 3-2 به نفع دنيس چارگوش شود. در شروع وقت دوم، افضلي به پاهاي چارگوش رسيد اما دارنده دو طلاي جهان نه تنها پايش را درآورد که افضلي را در خاک هم نشاند تا تفاوت کلاس دو کشتي گير را به نمايش بگذارد. چارگوش در ادامه يک امتياز ديگر هم گرفت و با بيرون رفتن يک امتياز از دست داد تا نتيجه 6 بر 3 شود و هر دو تيم صاحب دو برد شوند.

84 کيلوگرم: احسان اميني 3(برنده) - اسماعيل نجاتيان3

نجاتيان شروع خوبي داشت و 3-0 پيش افتاد. در وقت دوم اميني يک بار حريف را در خاک نشاند تا اختلاف به يک امتياز برسد. در 30 ثانيه آخر نجاتيان به خاطر کم کاري يک امتياز از دست داد تا بازنده کشتي شود. ثامن با اين برد 3-2 پيش افتاد.

96 کيلوگرم: عرفان اميري 2 - عبدالسلام گاديسوف 9

گاديسوف اجازه نداد کار به وقت دوم بکشد و با يورش هاي پياپي در دو دقيقه و 10 ثانيه 9 بر 2 برنده شد. دو تيم 3 بر 3 مساوي شدند تا کشتي سنگين وزن قهرمان ليگ را مشخص کند.

120 کيلوگرم: حاجي مراد گاتسالوف 8- سيد محمدرضا آذرشکيب 6

گاتسالوف در حالي که 30 ثانيه فرصت داشت تا امتياز بگيرد با يک زير برق آسا از بيخ ران آذرشکيب را در خاک نشاند. اما آذرشکيب پا پس نکشيد و در ثانيه هاي پاياني وقت اول گاتسالوف را خاک کرد تا نتيجه 2 بر 2 شود. در سه دقيقه دوم گاتسالوف با يک درخت کن آذرشکيب را به پل زد. در ادامه بين دو کشتي گير باز هم امتياز رد و بدل شد تا گاتسالوف در نهايت 8 بر 6 برنده شود و ثامن الحجج براي سومين بار قهرماني ليگ برتر را جشن بگيرد.

در حاشيه:

- محمد رويانيان مدير عامل پرسپوليس براي تماشاي اين مسابقه به سالن 12 هزار نفري آمده بود اما تيم قرمزپوش استيل آذين به ثامن باخت.

- کشتي گيران و کادر فني ثامن الحجج براي مراسم قهرماني تغيير رنگ دادند پيراهن هاي زرنگ رنگ به تن کردند. آنها با ميدان داري فردين معصومي به جشن و پايکوبي پرداختند و تماشاگران پرشمار سبزواري هم آنها را همراهي مي کردند.

- حدود هفت هزار نفر فينال را از نزديک تماشا کردند. تماشاگران مازندراني که در کشتي رده بندي ساکت بودند، در فينال طرفدار تيم استيل آذين شده بودند تا شايد اين تيم انتقام شکست خونه به خونه در نيمه نهايي را از ثامن بگيرد.

- استيل آذين در مرحله گروهي دو بار ثامن سبزوار را برده بود اما در نبرد سوم ثامن نشان داد که تجربه بيشتري دارد و سومين قهرماني را جشن گرفتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها