سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استعفای علیرضا منصوریان از تیم ملی

با توجه به شرایط و محقق نشدن خواسته‌هایم برای تیم زیر 22 سال نمی‌توانم ریسک کنم و مسوولیت این تیم را در بازی‌های عمان داشته باشم
علیرضا منصوریان از سرمربیگری تیم فوتبال زیر 22 سال کناره‌گیری کرد و از رییس فدراسیون خواست تا مسوولیت این تیم به هومن افاضلی سپرده شود.

پس از جلسه‌ امروز علیرضا منصوریان سرمربی تیم ملی زیر 22 سال با مسوولان فدراسیون که بیش از سه ساعت به طول انجامید، منصوریان اعلام کرد با توجه به شرایط و محقق نشدن خواسته‌هایم برای تیم زیر 22 سال نمی‌توانم ریسک کنم و مسوولیت این تیم را در بازی‌های عمان داشته باشم و بنابراین از علی کفاشیان رییس فدراسیون خواستم تا هدایت این تیم را به هومن افاضلی بدهد.

علیرضا منصوریان ، اظهار داشت: جلسه امروز مانند دیروز بیش از 3 ساعت به طول انجامید و در ابتدا مباحث به این شکل پیش رفت که کلّیت فوتبال ایران به‌جز 4 ضلعی که پیش از این هم اعلام شده در خدمت تیم بزرگسالان باشند و در این بین قرار نیست مسابقات لیگ به تعویق بیفتد.

وی افزود: به لیست رجیستر شده تیم زیر 22 سال نمی‌توانیم دست بزنیم و در مسابقات قهرمانی آسیا نیز نمی‌شود بیشتر از یک‌سوم یا یک‌چهارم از بازیکنان اصلی را استفاده کنیم و باید باقی بازیکنان تغییر کنند. به همین دلیل فهرست نفرات اعزامی به مسابقات عمان را تغییر دادیم و قرار است تیم دیگری از ایران در این رقابت‌ها حضور یابد.

سرمربی مستعفی تیم فوتبال زیر 22 سال در خصوص دومین دیدار این تیم با کره‌جنوبی گفت: چون بازیکنان به باشگاه‌های‌شان برگشتند بازی تیم زیر 22 سال با کره لغو شد. ازآن‌جایی که به تیم امید کره قول داده بودیم 2 بازی دوستانه برگزار کنیم تیم گهر دورود که این هفته در مسابقات لیگ یک مسابقه‌ای ندارد جایگزین تیم زیر 22 سال ایران شد. در صحبتی که با سرمربی کره داشتیم هماهنگی‌ها را انجام دادیم تا تیم امید کره با گهر مسابقه داشته باشد، چون آنها نمی‌خواستند بازی سنگینی انجام دهند و حتی شرایط به‌طوری بود که 11 تعویض داشته باشیم تا بازی سنگینی انجام نشود.

منصوریان با اشاره به جلسه‌اش با مسئولان فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که امروز داشتیم به کفاشیان اعلام کردم اگر قرار است به تیم بزرگسالان کمک شود ایرادی ندارد و من به‌عنوان سرمربی تیم زیر 22 سال و باقی کادر فنی از خودمان انعطاف نشان می‌دهیم تا به کی‌روش کمک شود اما اعلام کردم چون من خروجی فدراسیون خواهم بود بهتر است آسیب نبینم، چرا که اگر آسیب ببینم دیگر از نظر فنی و روحی نمی‌توانم ادامه دهم.

وی با یادآوری اینکه قرار بوده در مسابقات قهرمانی زیر 22 سال آسیا نفراتی چون جهانبخش، عالیشاه و... نیز تیم ایران را همراهی کنند، اضافه کرد: من اعلام کردم بحث منافع من در میان نیست و بحث فدراسیون فوتبال و خروجی است که نباید خراب شود. می‌دانیم که بازی با ژاپن و استرالیا بازی سنگینی است و بازیکنان نیز به باشگاه‌های‌شان برگشته‌اند و نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. به همین دلیل شرایط در عمان برای تیم زیر 22 سال ایران دشوار خواهد بود.

سرمربی تیم زیر 22 سال با بیان اینکه از سرمربیگری این تیم در مسابقات عمان کناره‌گیری کرده است، گفت: به مسئولان فدراسیون گفتم اگر در این مسابقات نتیجه نگیریم همه‌چیز به گردن من است و من بدون بازیکنان اصلی ضرر می‌کنم. اگر هم این بازیکنان بخواهند به تیم امید کمک کنند باشگاه‌ها ضرر می‌کنند به همین دلیل خواستم در این مسابقات نباشم و از سرمربیگری تیم زیر 22 سال در مسابقات عمان کناره‌گیری کردم.

منصوریان یادآور شد: ما باید تا فردا ساعت 3 بعدازظهر لیست نهایی خود را اعلام کنیم و شرایط سخت است به همین دلیل کارهای تیم زیر 22 سال به مدیر فنی تیم سپرده شد و فعلاً آقای هومن افاضلی کار را در دست گرفته است. البته هر کسی و یا حتی آقای افاضلی بخواهد با این شرایط به مسابقات قهرمانی آسیا در عمان برود ریسک بزرگی کرده است، چون تیمی که به‌نمایندگی از ایران به مسابقات عمان می‌رود، تیم امید کشورمان نیست و کارش دشوار خواهد بود.

وی در خصوص علت اتخاذ این تصمیم عنوان کرد: من آمادگی روحی و فنی ندارم که بخواهم با این شرایط کار کنم. شاید به‌خاطر بی‌تجربگی و جوان بودنم باشد و شاید اگر شخص دیگری جای من بود می‌توانست در 48 ساعت یک تیم را برای یک تورنمنت آماده کند اما از نظر من این موضوع منطقی نیست. من از وقتی کارم را در فدراسیون شروع کردم تصمیم گرفتم تمام کارها با منطق و منظم پیش برود و اکنون منطق این است که من نمی‌توانم کمکی به تیم زیر 22 سال کنم. به کفاشیان هم این موضوع را یادآوری کردم و ایشان به من گفت تا فردا صبح پاسخ نهایی را می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال زیر 22 سال کشورمان با یادآوری اینکه از کفاشیان خواسته در فاصله 11 روز تا برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا مربی جدید برای تیم کشورمان انتخاب شود، تأکید کرد، تیم امید در انتهای برنامه‌های فوتبال ایران جای دارد.

منصوریان همچنین تأکید کرد: ما می‌خواهیم تیم ملی بزرگسالان در جام جهانی نتیجه بگیرد و به همین دلیل منافع تیم امید را در نظر نمی‌گیریم. من دوست ندارم اگر خدای ناکرده تیم ملی نتیجه نگرفت در نتیجه منفی این تیم نقش داشته باشم و چون خلل در برنامه‌ها ایجاد می‌شود من مقصر شوم. من نمی‌خواهم خدای ناکرده اگر تیم ملی نتیجه نگرفت بگویند چون تیم امید به مسابقات رفت و برنامه‌ها به هم خورد نتیجه نگرفتیم.

منصوریان درباره اینکه لیست جدید تیم زیر 22 سال برای مسابقات قهرمانی آسیا در عمان مشخص شده است یا نه، اظهار داشت: لیست را بسته‌ایم و 23 بازیکن از بین لیست 47 نفره‌ای که قبلاً داشتیم اعلام کردیم که شاید به هیچ وجه این بازیکنان در اولویت قرار نمی‌گرفتند اما اکنون به‌اجبار وارد لیست شدند. شاید اگر قرار بود با این بازیکنان به مسابقات برویم حداقل 5، 6 ماه زمان می‌خواستیم، چون بازی با تیم‌هایی مانند ژاپن بسیار سنگین است.

وی ضمن تأکید بر اینکه تیم اعزامی ایران به مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 22 سال آسیا تیم امید کشورمان نیست، ادامه داد: خیلی‌ها فکر می‌کنند رقابت‌های فوتبال زیر 22 سال آسیا مسابقات بچه‌های کوچک است اما بازیکنان تیم زیر 22 سال در همه‌جای دنیا بازیکنان تاپ جهان هستند. در تیم کره که مقابل ما بازی کرد 4 لژیونر حضور داشتند و 2 بازیکن آنها نیز در المپیک 2012 در تیم کره بازی کرده بودند. بازیکنان در سن زیر 22 سال در بهترین شرایط هستند و از نظر سرعت و تکنیک در سطح بالایی قرار دارند.

سرمربی مستعفی تیم فوتبال زیر 22 سال ایران همچنین خاطرنشان کرد: می‌خواستیم تیم جوانان ایران به مسابقات اعزام شود اما نمی‌دانیم می‌توانیم لیست رجیسترمان را تغییر دهیم یا نه، به همین دلیل نمی‌شد ریسک کرد. راه بعدی‌مان کناره‌گیری از مسابقات قهرمانی زیر 22 سال آسیا بود که آن هم خطراتی دارد و اگر در این مسابقات شرکت نکنیم از مسابقات آینده که انتخابی المپیک ریودوژانیرو است حذف می‌شدیم.

منصوریان با بیان اینکه لیست تیم زیر 22 سال را به افاضلی داده است، خاطرنشان کرد: از افاضلی و کفاشیان عذرخواهی کردم که نمی‌توانم هدایت تیم را در این مسابقات به‌عهده داشته باشم اما می‌خواهم مسئولان فدراسیون فوتبال من را هم در نظر خود داشته باشند و نگذارند زیر چرخ‌دنده‌های فوتبال له شوم چون همه می‌دانند که این چرخ‌دنده‌ها چقدر بزرگ هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر خواسته‌هایش عملی شود هدایت تیم را به‌عهده می‌گیرد یا نه، اظهار داشت: امکان ندارد خواسته‌های من عملیاتی شود چون مسابقات لیگ طبق برنامه انجام خواهد شد و به تعویق نمی‌افتد. آقای کی‌روش هم برنامه‌اش را اعلام کرده قرار است همه در خدمت تیم بزرگسالان باشند. خواسته بعدی من هم موجب ضرر باشگاه‌ها می‌شود و این خواسته نیز عملیاتی نخواهد شد، چون باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌خواهند نتیجه بگیرند که البته من در این حوزه وارد نمی‌شوم چون باید منافع تیم ملی را در نظر بگیرم.

سرمربی مستعفی تیم زیر 22 سال عنوان کرد: در پایان جلسه به آقای نبی گفتم اگر فکر می‌کنید من نباشم تیم ملی نتیجه می‌گیرد، من دیگر نخواهم بود تا مردم از نتیجه تیم ملی لذت ببرند چون من خودم هم جزو این مردم هستم و در جام جهانی می‌خواهم از نتایج تیم ملی مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی لذت ببرم و به همین دلیل اعلام کردم از هدایت تیم زیر 22 سال کناره‌گیری می‌کنم.

منصوریان ادامه داد: آقای افاضلی هم ریسک بزرگی کرده که می‌خواهد هدایت تیم زیر 22 سال ایران را به‌عهده بگیرد و البته تا به اینجا هم ما ریسک کرده بودیم. از رسانه‌ها می‌خواهم که این موضوع را مورد نقد قرار دهند، همان‌طور که اگر ما مقابل کره می‌باختیم باید ما را نقد می‌کردند.

وی در پایان تصریح کرد: از رسانه‌ها می‌خواهم که همان‌طور که تا به الآن از من حمایت کردند از من حمایت کنند. صحبت‌های من به این معنا نبود که استعفا دادم بلکه می‌خواهم به فوتبال کمک کنم.
telegram 19dey.com
farshad    10 دی 1392 19:52
برنامه ریزی وجود نداره حیف
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٢, ١٨:٠۵

   

پر مبحث ترین ها