سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دايي: چون با نفت بازي داشتيم صادقيان محروم شد

تيمي که متعلق به دولت است بايد وضعيتش تعيين شود. اگر پرسپوليس خصوصي است اداره آن را به بخش خصوصي بسپارند و اگر دولتي است مطمئناً مسئوليت وزارت ورزش بسيار سنگين است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ديدار مقابل نفت تهران را حساس‌ترين ديدار تيمش تا به اينجاي مسابقات ليگ برتر دانست.

علي دايي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش مقابل نفت تهران ضمن تسليت به مناسبت ايام عزاداري در خصوص اين بازي گفت: مطمئناً بازي فردا حساس‌ترين ديدار ما تا به اينجاي فصل خواهد بود. ما 2،3 بازي پشت سر هم داريم که مي‌تواند سرنوشت قهرماني را معلوم کند، ديدارهايي که همه 6 امتيازي هستند. اين ديدارها از آن جهت 6 امتيازي است که با رقيبان مستقيم‌مان بازي داريم و بايد در اين مسابقات حداکثر امتيازات را بگيريم.

به گزارش تسنيم،وي ادامه داد: نفت تيم خوبي است که ثابت کرده حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. نتايج خوب تيم نفت و جايگاهش در جدول نشان‌دهنده قدرت اين تيم است. ما ديدار رفت را به نفت باختيم و دوست داريم فردا 3 امتياز بازي را بگيريم تا موقعيت‌مان در صدر جدول تثبيت شود. ما تمرينات خوبي را طي هفته گذشته انجام داده‌ايم و فقط ديروز نتوانستيم به خاطر عدم هماهنگي و عدم کمک مسئولان درفشي‌فر که زمين چمن را آماده نکرده بودند، تمرين کنيم.

سرمربي پرسپوليس تصريح کرد: متاسفم که نيروهاي خودمان به ما کمک نمي‌کنند و امکانات درست و حسابي در اختيارمان قرار نمي‌دهند. ما از نظر نرم‌افزاري و سخت‌افزاري مشکلات زيادي داريم که در اين فصل گريبان‌گيرمان بوده است. شاهکار همين مشکلات هم اين بود که روز گذشته مسئولان نتوانسته بودند برف روي زمين درفشي‌فر را جمع کنند تا ما خوب تمرين کنيم.

دايي در پاسخ به سوال خبرنگار تسنيم مبني بر اينکه چرا هواداران پرسپوليس استقبال کمي از بازي‌هاي اين تيم دارند، عنوان کرد: تماشاگران‌مان چه کم باشند و چه زياد، هميشه ما را خوب حمايت مي‌کنند. من مديون همه آنها هستم که از اول فصل حامي ما بودند و تيم را تنها نگذاشتند. قطعاً تماشاگران هرچقدر بيشتر به ورزشگاه بيايند بازيکنان بهتر بازي خواهند کرد. در اين موقعيت حساس ما به کمک تماشاگران نياز داريم تا با هم تيم را به جلو ببريم. اميدوارم تماشاگران فردا ما را تنها نگذارند.

وي در خصوص ساختار خط دفاعي دفاعي پرسپوليس گفت: اين مسئله به کل مجموعه تيم بر مي‌گردد. بازيکنان ما از خط حمله دفاع را شروع مي‌کنند که اين يعني يک دفاع تيمي. البته نبايد فراموش کنيم که بهترين بازيکنان ايران در خط دفاعي در تيم ما هستند که سال گذشته نيز کنار هم بازي کردند. ما خوشبختانه کمترين تغييرات را نسبت به سال گذشته در دفاع داشتيم و فقط ميثم حسيني به ما اضافه شده است. ماهيني، بنگر و سيدجلال حسيني سال‌ها در کنار هم بوده‌اند و در کنار اينها نيلسون و هافبک‌هاي دفاعي ما هم خوب کار کرده‌اند.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با ابراز خرسندي از اينکه مشکل گلزني تيمش در نيم فصل دوم برطرف شده است، افزود: ما تيمي هستيم که تمامي بازيکنانش هنگام حمله و دفاع يکديگر را همراهي مي‌کنند که اين هم بر مي‌گردد به درک، شعور و توانايي بالاي بازيکنان. ما اين فصل بدون نگاه کردن و توجه به نام‌ها سعي کرديم بهترين‌ها را جذب کنيم. من مديون همه بازيکنانم هستم که فعل خواستن را به خوبي صرف مي‌کنند.

دايي مسائل مالي را بزرگ‌ترين مشکل تيمش در شرايط فعلي خواند و تاکيد کرد: از 3، 4 ماه پيش ما هيچ حمايت مالي نشده‌ايم. بچه‌ها نگران اين موضوع هستند. در يک تيم تنها دغدغه فني جوابگو نيست و تيم پشت‌سر ما هم بايد به خوبي حمايت‌مان کنند. روز گذشته وقتي وضعيت زمين درفشي‌فر را ديدم شوکه شدم که چرا نيروهاي خودمان زمين را آماده نکردند که ما از امکانات استفاده کنيم.

وي افزود: روزي که به پرسپوليس آمدم به من قول دادند که فقط دغدغه فني داشته باشم چون ديگر مشکلات حل شده است اما متاسفانه خيلي وقت است دغدغه‌هاي ديگر داريم که اين مسئله من را ياد سال‌هاي گذشته مي‌اندازد. اميدوارم اين مسائل حل شود هرچند معتقدم که در تيم بزرگي مانند پرسپوليس تنها مديرعامل نمي‌تواند کارها را انجام دهد و اعضاي هيئت مديره هم بايد کمک کنند.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس خاطر نشان کرد: تيمي که متعلق به دولت است بايد وضعيتش تعيين شود. اگر پرسپوليس خصوصي است اداره آن را به بخش خصوصي بسپارند و اگر دولتي است مطمئناً مسئوليت وزارت ورزش بسيار سنگين است. من هنوز متوجه نشده‌ام که پرسپوليس و استقلال چگونه حمايت مي‌شوند. البته اگر دغدغه مسئولان خوشحالي مردم باشد قطعاً به اين 2 تيم خواهند رسيد.

وي بر لزوم حمايت از استقلال و پرسپوليس تاکيد کرد و ادامه داد: بدون هيچ اغراقي 90 درصد مردم ايراني يا پرسپوليسي‌ هستند يا استقلالي. شما الان يک حساب سرانگشتي داشته باشيد. اگر بخواهيم طرفداران استقلال و پرسپوليس را به همراه خانواده به سينما ببريم و 10 هزارتومان براي آنها خرج کنيم ببينيد چقدر پول مي‌شود. ما بايد به شادي و نشاط اين مردم فکر کنيم حالا که هر 2 تيم در کورس قهرماني هستند نبايد آنها را تنها بگذارند.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال که آيا براي بازي فردا رضا حقيقي مي‌تواند سرخپوشان را همراهي کند، گفت: حقيقي کمي مشکل داشت. امروز در تمرين وضعيت او مشخص مي‌شود و اينکه آيا مي‌تواند فردا به ما کمک کند يا خير؟ البته فکر مي‌کنم بتواند براي پرسپوليس بازي کند اگر هم اين اتفاق رخ ندهند در هفته‌هاي آينده به ما کمک خواهد کرد. در مجموع تلاش کادر پزشکي اين است که حقيقي به بازي به نفت برسد.دايي در پاسخ به اين سوال که براي ديدار مقابل نفت تهران چه تعداد بازيکن محروم دارند، گفت: زماني که محروم نداريم دوستان به ما محروم اضافه مي‌کنند. دلم نمي‌خواهد در اين مورد صحبت کنم اما متاسفانه هر تصميم ضرب‌العجلي که وجود دارد براي پرسپوليس است. الان پيام صادقيان را محروم کردند اما آيا فقط پيام اين گونه خطا مي‌کرده؟! متاسفم براي برنامه‌اي که به جاي انجام رسالت خبري خود يک جوان که تازه کار خود را شروع کرده و مي‌تواند در جام جهاني به ما کمک کند را تخريب مي‌کند.

وي ادامه داد: مگر فقط پيام خطا کرده است؟ بازيکن يکي از تيم‌هاي مطرح از پشت با لگد به بازيکن حريف ضربه مي‌زند اما عکس‌العملي نشان داده نمي‌شود. ضربه پيام خشن‌تر بود يا بازيکن آن تيم؟ بعد جالب است به جاي آن بازيکن به يک بازيکن ديگر کارت زرد نشان مي‌دهند! نمي‌دانم چرا هميشه اولين تصميم‌ها براي پرسپوليس است. نفر اول دايي و بازيکن پرسپوليس محروم مي‌شوند. اگر قرار است عدالت رعايت شود بايد براي همه باشد و اگر قرار است ظلمي انجام شود بايد براي همه باشد.

سرمربي پرسپوليس در ادامه انتقادهايش تصريح کرد: فوتبال يک ورزش حرفه‌اي است. به نظر من کاري که پيام انجام داد طبيعي بود. البته اگر همان اول داور با او برخورد مي‌کرد و تنبيه و جريمه مي‌شد ديگر اين کار را انجام نمي‌داد. باز هم تاکيد مي‌کنم مگر پيام صادقيان بوده که خطايش خشن بوده است؟ آيا آن بازيکن با لگد به کمر بازيکن حريف ضربه نزد؟ تازه آقايان کارت زرد را هم جابه‌جا مي‌کنند! متاسفانه تنها تيمي که سريع در مورد آن تصميم مي‌گيرند پرسپوليس است. شما ببينيد اين فصل چقدر عليه پرسپوليس تصميم‌گيري شده است. اگر قرار است صادقيان را محروم کنند بايد خيلي‌ها را محروم کنند. اتفاقاً سي‌دي تمام اين خطاها موجود است.

دايي در اظهارنظري عجيب گفت: پيام صادقيان سريعاً محروم مي‌شود، چون ما با نفت بازي داريم! ديگر نمي‌خواهم قضيه را باز کنم و چيز ديگري بگويم. البته بايد بگويم اين محروميت انگيزه ما و بازيکنان‌مان را 100 برابر کرده است. درست است عاليشاه مصدوم است و به بازي فردا نمي‌رسد اما بازهم براي صادقيان بازيکن جانشين داريم.

وي ادامه داد: شما از ابتداي اين فصل به آن برنامه نگاه کنيد که چقدر عليه پرسپوليس و علي دايي صحبت مي‌کند يا آقايان در گزارش‌هاي‌شان چه مطالبي را بيان مي‌کنند. هر چه مي‌خواهم صحبت نکنم نمي‌شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٢, ١٧:۴٨

   

پر مبحث ترین ها