سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فغانی: از رونالدینیو یاد بگیرید

به هرحال فرهنگ‌ها متفاوت است. او هم تصمیم داور را قبول کرد. چرا که می‌دانست این تصمیم عوض نمی‌شود. شما رسانه‌ها باید کمک کنید این نوع برخورد با داور در فوتبال ایران هم جا بیفتد. تصویرهای اینچنینی را به نمایش بگذارید تا این فرهنگ جا بیفتد.
نامزد داوری در جام جهانی 2014 معتقد است داوری ایران آینده خوبی ندارد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا فغانی که دیدار رده‌بندی جام باشگاه‌های جهان را قضاوت کرده بود و در صحنه‌ای به رونالدینیو بازیکن تیم منیرو کارت قرمز داده بود، در این رابطه اظهار کرد: در آن مسابقات مثل همیشه موظف بودیم قانون را اجرا کنیم و تمام فکر و ذکرمان روی همین بود. کارمان زیر ذره‌بین بود و باید هر اتفاقی که می‌افتاد طبق قانون اجرا می‌کردیم. در آن صحنه رونالدینیو معتقد بود که پشت محوطه جریمه روی او خطایی رخ داده اما من نظر دیگری داشتم و بعد از اینکه در سوت خود دمیدم جفت لگد به بازیکن چینی زد و من هم به همین خاطر او را اخراج کردم.

او ادامه داد: او معتقد بود که از ابتدا بازیکن حریف رویش خطا کرده است و از آنجا که ضربه ایستگاهی محوطه جریمه به وسیله رونالدینیو معمولا گل می‌شود، او معتقد بود که باید این خطا را می‌گرفتم.
فغانی درباره برخورد مناسب رونالدینیو پس از کارت قرمز گفت: به هرحال فرهنگ‌ها متفاوت است. او هم تصمیم داور را قبول کرد. چرا که می‌دانست این تصمیم عوض نمی‌شود. شما رسانه‌ها باید کمک کنید این نوع برخورد با داور در فوتبال ایران هم جا بیفتد. تصویرهای اینچنینی را به نمایش بگذارید تا این فرهنگ جا بیفتد.

او ادامه داد: به هرحال ما درصدم ثانیه تصمیم می‌گیریم و داوری این مسائل را دارد. اگر هم اشتباه کنیم، نمی‌توان بعد از گرفتن تصمیم آن را عوض کرد.
داور بین‌المللی ایران در پاسخ به این سوال که آینده داوری ما را چطور می‌بیند، گفت: به نظر من با این وضعیت کنونی، داوری ما آینده خوبی ندارد. نه به خاطر اینکه به داوران اتهام می‌زنند بلکه به این دلیل بعد از باخت هرکسی داور را هدف قرار می‌دهد و می‌خواهند تقصیرها را گردن داور بیندازند. من همه چیزم مشخص است حتی اگر می‌خواهند تلفن من را کنترل کنند،‌ اما اینگونه حرف زدن در مورد داوران صحیح نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٢, ١٨:۴٨

   

پر مبحث ترین ها