سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاشازاده: بايد علت جدايي ستارگان استقلال مشخص شود

ما فقط داریم آبرو می بریم. این شرعا و عرفا درست نیست. بروید در زمین مردانه بازی کنید. مشکل فوتبال ما شده دروغگویی و کلاش بازی و حقه بازی. اینها روی هم را کم کرده اند!
مهدی پاشازاده مدافع سابق استقلال که بازی های خوبش هنوز به یاد طرفداران است، از فضای شکل گرفته پیش از دربی کاملا ناراحت است.

به گزارش خبرآنلاین؛او در این باره می گوید: «واقعا فضای بدی است. در زمان گذشته ما هم می رفتیم به زمین و همدیگر را می زدیم و دعوا می کردیم ولی در همان بازداشتگاه که می رفتیم، به هم بی حرمتی نمی کردیم و می گفتیم و می خندیدیم. ولی متاسفانه الان حرمت ها از بین رفته است. بعد می گوئیم چرا طرفداران به استادیوم نمی آیند و ورزشگاه خالی می ماند. به خاطر همین چیزهاست دیگر. آن موقع استقلال و پرسپولیس برای طرفداران بت بودند و مردم واقعا عشق می ورزیدند به دربی ولی الان همه شده اند دوربین به دست و بدتر از پاپاراتزی های هالیوود. منتظرند کسی عیبی داشته باشد تا روز کنند. ما فقط داریم آبرو می بریم. این شرعا و عرفا درست نیست. بروید در زمین مردانه بازی کنید. مشکل فوتبال ما شده دروغگویی و کلاش بازی و حقه بازی. اینها روی هم را کم کرده اند!»

او معتقد است توهین های دو باشگاه به هم، بازی را سردتر می کند: «شما شک نکنید حتی این توهین ها به هواداران هم می کشند. مثلا اسم این دو باشگاه فرهنگی است. دوستان همگی به ادعای خودشان مسلمان هستند و ریش دارند. زیر دستی هایشان هر کاری دوست دارند می کنند. فلان روزنامه عکس قلیان کسی بازیکنان حریف را می زند. به قول مهدی هاشمی نسب، هم دوره های ما هزارتا کار می کردند ولی در زمین با تمام وجود کار می کردند. اسم این چیزی که الان ما داریم، فوتبال نیست خیمه شب بازی است.»

پاشازاده درباره اعتراف های هاشمی نسبت که گفته بود سیگار می کشد، می گوید: «همه ما می دانستیم ولی آیا روزنامه فهمیدند؟ مثلا من رقیب مهدی بودم باید این خبر را می دادم؟ واقعا در این فوتبال سربریدن راحت شده و داریم می شویم مثل طالبان. هرکس در فوتبال اشتباهی کرد سریع می خواهیم سرش را ببریم. باید برخورد شود ولی نه اینطور.»

مدافع قدیمی استقلال و تیم ملی درباره وضعیت این روزهای آبی ها هم می گوید: «والا استقلالی ها که هر وقت ما درباره شان حرف می زنیم ناراحت می شوند. ما هم که عادت داریم رک حرفمان را بزنیم. ولی به نظرم برخی از بازیکنان این تیم باید مشکلات را درون باشگاه حل کنند و نگذارند به بیرون از مطبوعات بکشد. ما هم بازی می کردیم و آن زمان کلی مشکل داشتیم ولی به خاطر مشکل داشتن از استقلال نمی رفتیم. حتی بغل دستی ما هم نمی فهمید که مشکل داریم.»

او درباره جدایی جواد نکونام از استقلال چنین نظری می دهد: «برداشت من درباره جدایی نکونام این است که او مشکل داشته است. باید علت یابی شود که چرا او از جمع استقلالی رفته. نکونام کاپیتان تیم ملی است و نمی دانم چرا فوتبال ما با او اینطوری رفتار می کند. نمی دانم چه اتفاقی افتاده که کاپیتان تیم ملی را اذیت می کنند تا آزرده خاطر شود و استقلال را ترک کند. اینها همه باشد مشخص شود. اگر مسئله ای هست مسئولان استقلال باید جوابگو باشند. اگر نکونام را اذیت کردند باید بگویند. واقعا برای ما هنوز چیزی معلوم نیست. ولی درباره او، منتظری و مجیدی باید همه چیز را بگویند.» پاشازاده درباره جای خالی نکونام می گوید: «جای خالی او که پر نمی شود. نقش هافبک دفاعی در فوتبال ایران بسیار مهم است. شما ببین اگر همین امید ابراهیمی را از سپاهان بگیرید چقدر این تیم افت می کند. قطعا رفتن نکونام هم تاثیر زیادی دارد. من نمی دانم چرا برخی از مشکلات در داخل مجموعه استقلال حل نمی شود. این بازیکن برای استقلال زحمت کشید. استقلال هم تیم بزرگی است. باید دو طرف به هم احترام می گذاشتند و به کار ادامه می دادند.»

پاشازاده درباره این بحث که امثال او، نامجو مطلق، زرینچه و... آیا روزی به استقلال می آیند و کار می کنند، می گوید: «این حرف غیر منطقی نیست که روزی ما برگردیم و در استقلال کار کنیم. ما همه باید دست به دست و در استقلال کار کنیم. متاسفانه الان در فوتبال ایران همه چیز شده نتیجه گرایی و می گویند فلانی باید بیاید و فلانی نیاید. یک بار هم که سر تمرین تیم مان می رویم برایمان حرف درست می کنند. در کل به نظر من استقلال مال یک فرد نیست بلکه متعلق به همه آبی هاست.»
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٣۴

   

پر مبحث ترین ها