سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سومين يادواره شهداي ورزشکار قم برگزار می‌شود

سومین یادواره شهدای ورزشکار استان قم در حالی برنامه ریزی شده و انشاءالله برگزار خواهد شد که در سال 131 دومین دوره این یادواره را به شکلی با شکوه با حضور مسئولان استان قم در گرامیداشت دهه فجر برگزار کردیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از برگزاری سومين يادواره شهداي ورزشکار استان قم به همت اداره کل ورزش و جوانان در بهمن ماه سال جاري خبر داد.

عباس جهان بینی در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: به همين منظور جلسه هماهنگی با حضور اعضای ستاد یادواره شهدای ورزشکار قم و عزیزان ما در سازمان بسيج ورزشکاران سپاه علي بن ابي طالب (ع) در اين اداره کل برگزار شد.

وی ادامه داد: در اين جلسه در خصوص نحوه برگزاري سومين يادواره شهداي ورزشکار استان قم بحث و تبادل نظر شد و در نهايت روز يکشنبه بيستم بهمن ماه مصادف با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) به عنوان روز برگزاري اين يادواره انتخاب شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: همچنين مقرر شد به مناسبت برگزاري سومين يادواره شهداي عزیز و گرانقدر ورزشکار استان قم نمايشگاهي با همين موضوع با پيگيري معاونت فرهنگي و امور جوانان اين اداره کل برپا شود.

وی عنوان داشت: سومین یادواره شهدای ورزشکار استان قم در حالی برنامه ریزی شده و انشاءالله برگزار خواهد شد که در سال 131 دومین دوره این یادواره را به شکلی با شکوه با حضور مسئولان استان قم در گرامیداشت دهه فجر برگزار کردیم.

جهان بینی همچنین با اشاره به برگزاری نخستین یادواره شهدای ورزشکار استان قم در دهه فجر سال 387 1، تصریح کرد: در آن سال به مناسبت سي‌امين سال پيروزي انقلاب، به همت اداره كل ورزش و جوانان (تربيت بدني سابق) و سپاه علي ابن ابيطالب (ع) استان قم نخستين يادواره تجليل از شهداي ورزشكار استان قم در سالن شهيد حيدريان با حضور مسئولان استان قم، جانشين فرماندهي ارتش و خانواده شهدا برگزار شد.

وی با بیان اینکه در آن مراسم ياد و خاطره 163 شهيد ورزشكار استان قم در دفاع مقدس گرامي داشته ‌شد، اضافه کرد: سومین یادواره شهدای ورزشکار استان قم در حالی برگزار می شود که استان قم در 8 سال دفاع مقدس بيش از 6 هزار شهيد گرانقدر را براي پاسباني از كيان مملكت تقديم انقلاب كرده است و يادواره شهداي ورزشكار یاد و خاطره قهرمانان رشته های مختلف را یادآوری می کند.

جهان بینی اذعان کرد: بيشتر شهداي ورزشكار استان قم در رشته فوتبال فعاليت داشته‌اند كه از بين شهداي شناسايي شده به عنوان ورزشكار تا كنون مشخصات تيم‌هاي باشگاهي و حتي مشخصات فني 110 نفر از اين عزيزان به دست آمده است.

وی در پایان اظهار داشت: شهدا به عنوان الگوهاي ايثار و از خودگذشتگي بايد ارزش و اهميت راهشان براي نسل جوان و امروز جامعه بيشتر از گذشته تبيين و تبليغ شود و در اين راه الگوبرداري از راه شهداي ورزشكار مي‌تواند نسل ورزشكار جامعه را به سوي اخلاق و معنويات در ورزش رهنمون سازد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها