سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آبي‌ها در نيمه‌نهايي جام حذفي/

پيروزي دلچسب استقلال در اصفهان با درخشش رحمتي

بروز شده : ١-١١-١٣٩٢, ١۵:١٣    نسخه چاپی    
استقلال با این بردی که کسب کرد به مرحله نیمه نهایی رقابتهای جام حذفی باشگاه‌های کشور راه یافت و حریف مس کرمان در این مرحله شد.
تیم فوتبال استقلال با عبور از سد ذوب‌آهن به مرحله نیمه نهایی رقابتهای جام حذفی باشگاه‌های کشور راه یافت و حریف مس کرمان در این مرحله شد.

به گزارش مهر، تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای جام حذفی باشگاه‌های ایران به مصاف یکدیگر رفتند. در این بازی که از ساعت 16:40 امروز سه‌شنبه در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد تیم استقلال با یک گل میزبان خود را شکست داد. جی لوید ساموئل در دقیقه 43 از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را باز کرد.

دو تیم در آغاز این دیدار بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشتند تا جایی که در 25 دقیقه ابتدایی این بازی هیچ خطری روی دروازه‌ها ایجاد نشد. در دقیقه 26 توپ مستقیم پشت مدافعان ذوب‌آهن به بیک‌زاده رسید ولی تعلل این بازیکن باعث شد تا زاویه برای شوتزنی او تنگ شود و این فرصت را از دست بدهد.

نخستین خطر جدی این نیمه را ذوبی‌ها در دقیقه 28 ایجاد کردند. در یک ضد حمله میلاد غریبی فرصت خوبی برای گشودن دروازه رحمتی داشت اما با وجود کنترل خوبی که داشت ضربه نهایی را بد زد تا رحمتی آن را دفع کند.

در دقیقه 33 این دیدار آندرانیک تیموریان در میانه میدان با آرنج به زیر چشمان سینا عشوری کوبید ولی در میان اعتراض فراوان بازیکنان تیم ذوب‌آهن، علیرضا فغانی داور مسابقه به وی کارت زرد نشان داد تا بعد از دربی او در این دیدار هم از خطر اخراج مستقیم فرار کند.

استقلال در دقیقه 43 به یک ضربه پنالتی دست یافت. ایران نژاد داخل محوطه جریمه ذوب‌آهن روی عمران‌زاده مرتکب خطای مشکوکی شد که داور آن را پنالتی اعلام کرد و ساموئل توپ را در گوشه چپ دروازه حریف قرار داد تا بدین ترتیب استقلال به گل اول بازی دست یابد.

بعد از این گل آبی‌ها به اداره بازی پرداختند تا با برتری در نیمه نخست به رختکن بروند.

با شروع نیمه دوم مطابق انتظار این تیم ذوب آهن بود که برای جبران گل خورده تلاش زیادی به خرج داد اما در نقطه مقابل استقلالی‌ها با دوندگی و تجمع در میانه میدان سعید کردند فضا را از شاگردان تقوی بگیرند تا به نوعی بازی را اداره کنند. قلعه‌نویی در دقیقه 64 بازی قاضی را به نیز از میدان بیرون کشید و با فرستادن اولادی به داخل زمین قصد داشت با دوندگی این مهاجم تازه نفس مدافعان حریف را در یک سوم دفاعی ذوب آهن مشغول کند.

استقلال بار دیگر حریف خود را با برتری یک بر صفر پشت سر گذاشت و با این برد ناپلئونی خود را به مرحله نیمه نهایی جام حذفی رساند. آبی‌ها در این مرحله با مس کرمان مصاف خواهند داشت.

در دقیقه 68 بازی بیاتی نیا در گوشه چپ محوطه جریمه استقلال صاحب یک موقعیت خوب شد ولی ضربه نهایی را بد زد تا این فرصت از دست برود. در پاسخ به این حمله میزبان، ساموئل از راه دور اقدام به شوتزنی کرد که ضربه این بازیکن هم در چارچوب نبود.

استقلال که خستگی بازی در دربی را در پاهای بازیکنان خود می‌دید در ادامه کار به اداره بازی پرداخت و تنها به فکر بستن راه‌های نفوذ ذوبی‌ها بود و بازیکنان حریف هم تقریبا همانطور بازی کردن که آبی‌ها انتظارش را داشتند اما خطای غیر منتظره‌ای که امیرحسین صادقی در دقیقه 87 روی پژمان قرمزی انجام داد یک ضربه پنالتی به سود میزبان به دنبال داشت تا در آستانه از دست دادن این برتری قرار گیرد ولی ضربه پنالتی حدادی فر را رحمتی دفع کرد تا آبی‌ها برتری خود را حفظ کنند.

استقلال با این بردی که کسب کرد به مرحله نیمه نهایی رقابتهای جام حذفی باشگاه‌های کشور راه یافت و حریف مس کرمان در این مرحله شد.

ترکیب ذوب آهن:

میلان میاتوویچ، سانتوز، محمد صلصالی، محمد خانزاده، محسن ایران نژاد(82 محسن قرمزی)، سینا عشوری، اکبر ایمانی(60 اسماعیل فرهادی)، مرتضی تبریزی، قاسم حدادی فر، میلاد غریبی و محسن بیاتی نیا

سرمربی: مجتبی تقوی

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی،امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده،هاشم بیک زاده،مجید غلام نژاد،خسرو حیدری۰90+2 کاروالیو)،پژمان نوری،جی لوید ساموئل،آندرانیک تیموریان،سیاوش اکبرپور(73 آرش برهانی) و محمد قاضی(55 مهرداد اولادی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٢, ١۵:١٣

   

پر مبحث ترین ها