سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرسپولیس این‌ روزها بی‌نواتر از اولیور تویست و کوزت

پس از شکست پرسپولیس در اصفهان، شاید همه هواداران این تیم، منتظر بازی برگشت بودند تا در آزادی انتقام بازی معروف اصفهان را بگیرند؛ اما شاید خوشبین‌ترین هوادار تیم پرسپولیس هم گمان نمی‌کرد، تیمش با این شرایط به مصاف سپاهان دوباره احیا شده برود؛ شرایطی که وضعیت این تیم را شبیه شخصیت‌های رمان بینوایان کرده است.
پس از شکست پرسپولیس در اصفهان، شاید همه هواداران این تیم، منتظر بازی برگشت بودند تا در آزادی انتقام بازی معروف اصفهان را بگیرند؛ اما شاید خوشبین‌ترین هوادار تیم پرسپولیس هم گمان نمی‌کرد، تیمش با این شرایط به مصاف سپاهان دوباره احیا شده برود؛ شرایطی که وضعیت این تیم را شبیه شخصیت‌های رمان بینوایان کرده است.

به گزارش «تابناک»، پرسپولیس از چهار بازی اخیر خود در لیگ، تنها دو امتیاز به دست آورده و در جام حذفی نیز با شکست مقابل فولاد، از گردونه رقابت‌ها حذف شده است.
‌این تنها مشکلات این تیم در درون زمین است، ولی چیزی که اوضاع را برای تیم بغرنج‌تر کرده، مشکلات بیرون زمین پرسپولیس است؛ جایی که محمد رویانیان از این تیم رفته و فعلا وزارت ورزش و جوانان، چراغ سبز‌ به علی پروین نشان داده تا او را بر مسند مدیرعاملی پرسپولیس بنشاند، رخدادهایی که کسی چندان به آن خوش‌بین نیست و آینده روشنی ‌برای پرسپولیس نمی‌بینند.

در این باره، هرچند محمد رویانیان، مدیرعامل پیشین پرسپولیس ـ که با یک سلام نظامی در برنامه نود از هواداران خداحافظی کرد ـ پای تخته تلاش داشت ‌بیلان مالی پرسپولیس را شفاف بگوید و شایعات بدهی چهل یا شصت میلیاردی تیمش را انکار کند، هنوز خبر بدهی حداقل چهل میلیاردی وی برای پرسپولیس وجود دارد و البته بیلان مالی پای تخته، کجا و تراز مالی رسمی که به تأیید حسابرسی رسیده باشد، کجا!

حال‌ به اینها ‌ماجرای ماشین‌های بدون سند و سر‌وصدای بازیکنانی را که هر روز به پرداخت نشدن قرارداد‌هاشان اعتراض دارند، بیفزایید. با همه این‌ها و به رغم اینکه سردار در برنامه نود از خداحافظی همیشگی‌اش از فوتبال گفت، در همین یکی دو روز پیش، به کمک سعید شیرینی، سعی در ایجاد فضای رسانه‌ای برای بازگشتش داشت؛ اما پیشنهاد شیرینی برای رفتن بازیکنان به خانه سردار و مصاحبه برای بازگشت وی به پرسپولیس با پوزخند پرسپولیسی‌هایی همراه بود که مبلغ قراردادشان را می‌خواستند.

خلاصه آن که این مطالبات و شایعه چهل میلیارد بدهی پرسپولیس نیز موجب شده که این روز‌ها، علی پروین مانند سردار در روزهای نخست به فکر درآمد‌زایی باشد، به گونه‌ای که در این دو روز گذشته، از حبیب کاشانی تا صاحب یک مانتوفروشی در هفت تیر، میزبان سلطان بودند تا اندکی از مخارج تیم را تقبل کنند.
اما چه کسی بهتر از عابر بانک پرسپولیس برای این ‌کار! او که پیش از این هم نیمی از هزینه انتقال خلعتبری به پرسپولیس و پاداش بازی با مس را داده بود، بی‌گمان بهترین گزینه برای بچه‌‌محل سال‌های دور است که حال مدیرعامل سرخ‌ها شده است، ولی چه هدایتی به کمک پروین بیاید و چه نیاید، این‌ها همه دوای درد پرسپولیس نیست!

شاید تغییر و تحولات هفته اخیر، نشان دهنده این واقعیت باشد که در ورزش ایران سیستم وجود خارجی ندارد و هنوز باید برای بازگرداندن تفکر به بدنه ورزش کشور،‌ صبر کرد و این چیزی نیست که با تغییر و تحول دولت‌ها در ورزش ایران رخ بدهد. اساس ورزش و مدیریت ورزشی در ایران همین است که با تجربه یک مدیر غیر ورزشی سطح پایین به این نتیجه می‌رسیم که باید کار را به با‌تجربه‌های باشگاه سپرد و اینچنین است که پروین جای رویانیان را می‌گیرد، ولی در عمل‌‌ همان کار رویانیان را می‌کند، حال با کمی تغییر در قیافه‌اش‌؛ آن یکی میلان را به تهران می‌آورد و این یکی فیل دیگری هوا می‌کند.
اما آنچه‌ مانده، ‌پرسپولیس بینواست که با میلیون‌ها هوادار، سال‌هاست ‌در جایگاه اصلی خود نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها