سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نصب لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر لباس تیم ملی

ابتدا برای نصب لوگوی یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2014 به صورت یک نقش جداگانه از سوی فیفا مخالفت شده بود.
مدیر ملی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی- ایرانی گفت: طرح نهایی یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2014 برزیل عصر امروز - شنبه - در هتل المپیک پس از رونمایی در معرض دید عموم قرار می گیرد.
یوزپلنگ آسیایی گونه ای در خطر انقراض است و اکنون فقط حدود 50 قلاده از این گونه جانوری در ایران وجود دارد از این رو به آن یوزپلنگ ایرانی گفته می شود.
هومن جوکار روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار عملی ایرنا اظهارداشت: ابتدا برای نصب لوگوی یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2014 به صورت یک نقش جداگانه از سوی فیفا مخالفت شده بود.

وی افزود: بعد از آن پیشنهادهای زیادی مطرح شد که یکی از آنها بافته شدن نقش یوزپلنگ در تار و پود پارچه لباس بازیکنان بود، اما هنوز مشخص نشده است که کدام طرح ارائه شده امروز - شنبه -روی لباس نقش خواهد بست.
جوکار تاکید کرد: البته هدف ما از ارایه نصب لوگوی یوزپلنگ آسیایی ، حداقل آشنا کردن مردم کشور با این گونه با ارزش در خطر انقراض بود که خوشبختانه تا حدود زیادی موفق شدیم زیرا روزانه افراد زیادی تماس می گیرند و در مورد یوزپلنگ سوال می کنند.
15 آبان ماه که سپ بلاتر رییس فیفا به ایران سفر کرده بود با معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار کرد و آنها در گفت وگوهای مشترکی در مورد استفاده از نقش یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان به تفاهم رسیدند و رییس فیفا حضور یوزپلنگ روی لباس تیم ملی را تایید کرد.

بعد از این موافقت دوجانبه ، کارگروهی برای تهیه لوگوی مورد نیاز برای نصب بر روی لباس بازیکنان تهیه شد و بعد از مدتی لوگوی آماده شده برای تایید به فدراسیون فوتبال ایران فرستاده شد که بعد از رایزنی که با فیفا صورت گرفت آنها با نصب لوگو بر روی لباس مخالفت کردند.

به گفته وی فدراسیون بین المللی فوتبال، با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران ضمن ابراز خرسندی سپ بلاتر رییس فیفا در مورد حمایت از یوزپلنگ ایرانی، اعلام کرد به استناد بند 7 ماده 11 آیین نامه مربوط به وسایل بازیکنان ، نصب لوگوی یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن بازیکنان امکان پذیر نیست.
اما بعد از آن و پس از رایزنی های فراوان بین فدراسیون فوتبال ایران و فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا ) بالاخره با لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی برزیل 2014 موافقت شد و امروز در هتل النپیک رونمایی می شود.
مسابقات فوتبال جام جهانی2014 برزیل در ژوئن - خرداد 93- همزمان در 12 شهر برزیل برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٢, ١۴:٢۶

   

پر مبحث ترین ها