سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دایی: کی‌روش حق دارد/متأسفانه تا الآن فقط حرف زده‌ایم

نظر من کاملاً مشخص است، ما به خاطر نام بزرگ ایران همه باید همه‌جوره به تیم ملی کمک کنیم به غیر از این هرگز راه دیگری نیست. ما باید به خاطر منافع ایران اسلامی و موفقیتش در جام جهانی به تیم ملی کمک کنیم اما باید بگویم که متأسفانه تا الآن فقط حرف زده‌ایم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کی‌روش حق دارد، تازه الآن خوب است، زمان من که اوضاع اسف‌بار بود، او از فوتبال حرفه‌ای آمده که در آن برنامه‌ریزی حرف اول را می‌زند.

به گزارش فارس، تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل سپاهان موفق شد خود را در کوران رقابت‌های داغ و حساس لیگ برتر برای رسیدن به قهرمانی نگه دارد. از همین رو دقایقی با علی دایی در خصوص آخرین شرایط پرسپولیس و اظهارات کی‌روش گفت‌وگویی انجام دادیم که در زیر می‌خوانید.

بازی با سپاهان را چگونه دیدید؟
خدا را شکر همه چیز خوب بود و بچه‌های من بسیار خوب توانستند در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز به پیروزی برسند. نشان دادیم تیم‌هایی که مقابل ما فوتبال بازی کنند با فوتبال خوب و رو به جلو می‌توانیم آنها را شکست دهیم. چه بسا که معتقدم اگر قدر موقعیت‌هایمان را می‌دانستیم شاید گل‌های بیشتری را می‌توانستیم وارد دروازه حریف کنیم.

اما پرسپولیس در این بازی متفاوت بود؟
بالاخره همه بچه‌ها می‌دانستند این بازی مرگ و زندگی است، بچه‌های من با تمام وجود سنگ تمام گذاشتند و علی‌رغم اینکه مشکلاتی بود اما ذهن‌شان را به عشق پرسپولیس و این هواداران به جای دیگر مشغول نکردند و با تمام وجود بازی کردند. این بازیکنان با غیرت در بازی مقابل سپاهان با تمام وجود به عشق پیراهنشان بازی کردند که من به آنها خسته نباشید می‌گویم اما هنوز کار ما تمام نشده است.

گفتید مشکلات، کی می‌خواهد این مشکلات دست از سر شما بردارد؟
نمی‌دانم چند وقتی است که این مشکلات گریبان‌گیر ما شده، من به دنبال این نیستم که حرفی بزنم بعد بگویند دایی بهانه می‌گیرد. بچه‌های ما همه‌جوره روز گذشته نشان دادند که دلشان برای این تیم می‌تپد. مقابل سپاهان که با برد در این بازی قصد داشت به صدر جدول برسد به میدان رفتند، خدا را صدهزار مرتبه شکر این بازی را بردیم و خود را باید برای دیدارهای سخت آینده بیشتر و بهتر آماده کنیم.

اما با رفع مشکلات؟
بله قطعاً همینطور است اما از هواداران می‌خواهم که دستشان در دست ما باشد، اگر هواداران پشت این تیم باشند و این را متوجه شوند که این بازیکنان به عشق آنها به هیچ چیزی علی‌رغم فشارهای زیاد توجه نکردند و پشت ما مانند یک کوه باشند راحت‌تر می‌توانیم جواب محبت‌های آنها را بدهیم. من از تمام هواداران تشکر می‌کنم که در سرمای واقعاً سوزناک ورزشگاه آزادی آنطور از روی سکوها تیم خودشان را حمایت کردند و 90 دقیقه پرسپولیس را تنها نگذاشتند این حمایت‌ها قدرت قلب ما و بازیکنان را بیشتر می‌کند چون ما به عشق این هواداران با خیلی چیزها ساخته‌ایم تا پس از چند سال دل آنها را به دست بیاوریم.

خواسته شما در این شرایط حساس چیست؟
مسئولان بجنبند الآن به نظر من وظیفه مسئولین سنگین‌تر از قبل شده، هر کمکی که از دستشان بر می‌آید به این تیم انجام دهند چند سالی است که پرسپولیس متأسفانه به خواسته خود نرسیده است، الآن وظیفه این مسئولین سنگین‌تر است اگر بچه‌های من ناراحت هستند حتماً به آنها فشارهایی وارد شده، من امیدوارم که مشکل بچه‌های من زودتر حل شود تا با خیال راحت بتوانند کار خود را دنبال کنند.

برخی می‌گویند چرا الآن بازیکنان پرسپولیس اعتراض می‌کنند و قبلاً این کار را انجام ندادند.
چون بچه‌های من به هیچ چیزی جز موفقیت پرسپولیس فکر نکردند. آنها با تمام وجود در بازی‌های خود به میدان رفته‌اند اما ما هم باید وضعیت آنها را درک کنیم و به نظرم الآن به جای این حرف‌ها بهتر است مسئولین زودتر وارد عمل شوند وظیفه‌شان بسیار سنگین است و باید به این بچه‌ها برسند.

این درست است که خیلی از بچه‌ها خیلی وقت پیش می‌خواستند اعتصاب کنند و یا در تمرینات شرکت نکنند اما به خاطر شما این کار را نکردند؟
روراست به شما می‌گویم این بچه‌ها همه رفیق‌ها و دوستان من هستند، با هم تا الآن زندگی کرده‌ایم. از روز اولی که با این بچه‌ها کار می‌کنم آنها هم می‌دانند مثل برادر و یک خانواده با هم بوده‌ایم. من مشکلات آنها را می‌دانم، بالاخره اتفاقاتی افتاد که همه را در خانواده خودمان نگه داشتیم. من به این بچه‌ها همیشه افتخار می‌کنم که علی‌رغم مشکلات سنگ تمام گذاشتند اما باید این را بدانیم هنوز پنج بازی مانده و باید با تلاش و کوشش بیشتری به هر بازی که حکم فینال برای ما دارد نگاه کنیم من حتی باز هم معتقدم در بازی با فولاد بچه‌ها خیلی خوب جنگیدند اما در پنالتی‌ها به هدفمان نرسیدیم. الآن هم پنج بازی مانده و 15 امتیاز و امیدوارم که همه با هم کمک کنیم تا دست پر لیگ برتر را به پایان برسانیم. بچه‌های من استحقاق رسیدن به موفقیت مثل هواداران پرسپولیس را دارند که هیچ کجا ما را تنها نگذاشته‌اند. مطمئن باشید ما پنج بازی آینده را هم جدی خواهیم گرفت چون هرچه داریم و نداریم باید آنها را به نمایش بگذاریم.

آیا به برد سپاهان امید داشتید؟
چرا نداشتم، ما تازه چند بازیکن خوب خودمان را در اختیار نداشتیم و مقابل این تیم خوب که چند سالی است که واقعاً در فوتبال ما بسیار خوب درخشیده بسیار قوی ظاهر شدیم و آنها را اذیت کردیم. ما حتی آنها که 11 نفره هم بودند را بسیار مورد اذیت قرار دادیم ولی فوتبال همین است، آقای داور تشخیص داد که بازیکن حریف باید اخراج شود اما ما کار خودمان را کردیم و به نظرم در یک روز خوب به نتیجه خوب هم رسیدیم اما هنوز کار برای ما هرگز تمام نشده است. هواداران چه در تهران و شهرستان‌ها به پرسپولیس کمک کنند و مسئولین هم وقت را تلف نکنند.

بگذریم، نظر شما در مورد جدیدترین اظهارات کی‌روش چیست؟
نظر من کاملاً مشخص است، ما به خاطر نام بزرگ ایران همه باید همه‌جوره به تیم ملی کمک کنیم به غیر از این هرگز راه دیگری نیست. ما باید به خاطر منافع ایران اسلامی و موفقیتش در جام جهانی به تیم ملی کمک کنیم اما باید بگویم که متأسفانه تا الآن فقط حرف زده‌ایم.

پس حرف‌های کی‌روش را تأیید می‌کنید؟‌
اگر بخواهیم با همین وضعیتی که تا الآن پیش آمده جلو برویم کار خیلی سخت است چون اصلاً کاری نکرده‌ایم.

نگفتید حق را به کی‌روش می‌دهید؟
مطمئن باشید کی‌روش حق دارد، تازه الآن خوب است و مدت کمی یکسری چیزها خوب شده است اما زمان خود من که اوضاع اسف‌بار بود. کی‌روش از فوتبال حرفه‌ای آمده و فوتبال حرفه‌ای نیز برنامه‌ریزی و نتیجه گرفتن در آن حرف اول را می‌زند. او دوست دارد نتیجه بگیرد اما هنوز چهار بازی تدارکاتی را انجام نداده‌ایم و واقعاً‌ نمی‌دانم باید چه بگویم.

پس آماده کمک به کی‌روش هستید؟
من همیشه وقتی اسم ایران می‌آید برای کمک آماده‌ام اما زمان را خیلی راحت از دست می‌دهیم، اگر بخواهیم اینطور به جام جهانی برویم نمی‌دانم چه اتفاقاتی می‌افتد، امیدوارم هرکسی که هرکاری از دستش بر بیاید برای سربلندی و رفع مشکلات تیم ملی انجام دهد. شما برنامه‌ریزی تیم‌های دیگر را نگاه کنید همه 10 یا 12 بازی انجام دادند اما ما چی؟ به نظرم کی‌روش حرف‌هایی زد که درد دلش بود و آرزو می‌کنم که تیم ملی کشورم در جام جهانی موفق و سربلند باشد. این آرزوی من است و اگر کمکی هم از دستم برآید دریغ نمی‌کنم، تیم ملی کار بسیار سختی را در پیش دارد و همه باید به این تیم کمک کنیم.

همانطور که می‌دانید شما به عنوان یکی از 100بازیکن برتر بایرن‌مونیخ انتخاب شده‌اید، نظر شما چیست؟
این لطف خدای بزرگ است که شامل حال من است، همیشه هر افتخاری که برای کشورم کسب کردم شکرگزار خدا بودم و خیلی خوشحالم که اینبار هم در بین 100 بازیکن برتر بایرن‌مونیخ حضور دارم. امیدوارم این افتخار مبارک ایرانی‌ها باشد چون من همیشه هرجا بوده‌ام سعی کردم با تمام وجودم آنقدر خوب باشم که نام ایران سربلند باشد، الآن هم مطمئن باشید با تمام وجودم تلاش می‌کنم تا پرسپولیس به هدفش برسد. بچه‌های من قطعاً در بازی‌های آینده مثل گذشته با تمام وجود به میدان خواهند رفت و فقط امیدوارم که کاری کنند که بچه‌ها با خیال راحت به کار خود ادامه دهند.

ماجرای سیدجلال حسینی چه می‌شود؟
من در مورد سیدجلال بعد از بازی با سپاهان حرف زدم، ان‌شاءلله هیچ بازیکنی را از دست نمی‌دهیم و همه باید کمک کنند که با تمام وجود به هدفمان برسیم.
telegram 19dey.com
pppp    12 بهمن 1392 17:17
دایی مافیا تو دیگه نظر نده
دو بازیکنتو برا امید میخاستن ببرن افتادی به گریه
خواهش میکنم تو از حق حرف نزن که دیگه باید خجالت بکشی
  • +3

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٢, ١۶:۴٣

   

پر مبحث ترین ها