سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ولاسکو: هرگز با والیبال ایران قطع همکاری نخواهم کرد

دوست داشتم تا پایان مسابقات قهرمانی جهان همراه تیم ملی ایران باشم چون می‌تواند به جایگاه خوبی در این مسابقات برسد اما مسئولان تیم ملی آرژانتین از آذر ماه سال گذشته می‌خواستند که به کمک آنها بروم با این حال همکاری خودم را هرگز با والیبال ایران قطع نخواهم کرد. آرژانتین کشور من است و 31 سال دور از وطنم زندگی کرده‌ام به همین خاطر به آنها احساس دِین می‌کنم. متاسفانه فرصت دیگری در اختیار من نیست تا این دِین را به کشورم ادا کنم، اگر الان به آرژانتین برنگردم دیگر نمی‌توانم این کار را انجام دهم و این آخرین شانس من است.
نشست رسانه‌ای سرمربی تیم ملی والیبال برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آخرین نشست خبری خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (شنبه) در هتل آکادمی فوتبال با پخش کلیپی احساسی از 3 سال حضور این مربی آرژانتینی در ایران آغاز شد.

وی در آغاز صحبت‌هایش اظهار داشت: برای من خیلی سخت بود که خودم را برای آخرین نشست مطبوعاتی به عنوان سرمربی ایران آماده کنم. از دیروز موج احساسات در من آغاز شده و امروز صبح هم خیلی تلاش کردم تا خودم را برای این نشست آماده کنم ولی پخش این کلیپ کاملا مرا ویران کرد.

ولاسکو ادامه داد: دوست داشتم تا پایان مسابقات قهرمانی جهان همراه تیم ملی ایران باشم چون می‌تواند به جایگاه خوبی در این مسابقات برسد اما مسئولان تیم ملی آرژانتین از آذر ماه سال گذشته می‌خواستند که به کمک آنها بروم با این حال همکاری خودم را هرگز با والیبال ایران قطع نخواهم کرد. آرژانتین کشور من است و 31 سال دور از وطنم زندگی کرده‌ام به همین خاطر به آنها احساس دِین می‌کنم. متاسفانه فرصت دیگری در اختیار من نیست تا این دِین را به کشورم ادا کنم، اگر الان به آرژانتین برنگردم دیگر نمی‌توانم این کار را انجام دهم و این آخرین شانس من است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: من به 2 دلیل به ایران آمدم. اول اینکه من یک مربی حرفه‌ای هستم و به عنوان یک شغل تیم ایران را انتخاب کردم. می‌دانستم حرکت جدیدی در والیبال ایران در حال آغاز است و بازیکنان ایران آینده روشنی دارند. وقتی آمدم، دیدم شرایط بهتر از چیزی است که تصور می‌کردم. من تیم‌های زیادی را در دنیا دیده‌ام اما تعداد بازیکنان مستعد در ایران بیشتر از جاهای دیگر بود. در درجه دوم ایران را به خاطر مسائل فرهنگی انتخاب کردم چون دوست داشتم فرهنگ متفاوتی را نسبت به اروپا و آمریکای‌جنوبی ببینم. بسیار خوشحالم که این تصمیم را گرفتم و تجربه جدیدی به زندگی من اضافه شد. جا دارد در این فرصت از تمام مردم ایران، همکارانم، همسایگان و خبرنگاران تشکر کنم.

او افزود: در آرژانتین و ایتالیا سوال‌های زیادی از من درباره ایران پرسیده می‌شود. آنها اطلاعات درستی از ایران ندارند. من در مورد فرهنگ و بازیکنان ایران با آنها صحبت‌های زیادی کرده‌ام، همچنین به بازیکنانم گفته‌ام یک مربی خوب یک معلم خوب است. اگر من در نقش یک معلم کارم را درست انجام داده باشم بعد از رفتنم دیگر نیازی به من احساس نمی‌شود چون درس‌های لازم را به بازیکنانم داده‌ام. بعضی از مربیان فکر می‌کنند مربی خوب کسی است که پس از رفتنش نتایج خوبی گرفته نشود ولی موفقیت واقعی این است که برنامه‌های یک مربی بعد از رفتنش هم ادامه داشته باشد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ١١:۵٣

   

پر مبحث ترین ها