سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چه کسی جای علی دایی را در پرسپولیس می گیرد؟/از گل محمدی ایرانی تا گزینه‌های خارجی/

اما عدم قهرمانی پرسپولیس با علی دایی و این بازیکنان مستعد و جوانی که در فصل سیزدهم در اختیار داشت قطعا منجر به تغییراتی در باشگاه پرسپولیس برای فصل آینده خواهد شد
با توجه به مشکلات به وجود آمده برای پرسپولیس، در پایان فصل شاهد تغییرات عدیده ای در این تیم خواهیم بود. جمع کثیری از بازیکنان این تیم به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده پرسپولیس را ترک خواهند کرد و علی دایی نیز به تبع وجود این مشکلات میلی به ماندن نخواهد داشت. در این بین ماندن علی دایی در پرسپولیس فقط به یک شرط امکان پذیر است و آن شرط بهبود وضعیت مالی باشگاه توسط مدیران و مسئولان ورزش است.

سرویس ورزشی «فردا»- با آغاز لیگ سیزدهم و حضور بازیکنان نامداری چون سید جلال حسینی، محسن بنگر، امید عالیشاه، پیام صادقیان، رضا حقیقی و قاسم دهنوی و همچنین اضافه شدن بازیکنانی چون محمد رضا خلعتبری و محسن مسلمان در میانه های فصل این امید در بین هواداران پرسپولیس ایجاد شد که این تیم پس از سال ها بتواند از وضعیت نابه سامانی که داشت خارج شده و در جهت قهرمانی لیگ برتر فوتبال کشور در پایان لیگ سیزدهم حرکت کند.

پرسپولیس که بعد از قهرمانی در لیگ با افشین قطبی در لیگ سال 86-87 حتی نتوانست در رتبه های بالایی جدول نیز جایی برای خود دست و پا کند، لیگ سیزدهم را با علی دایی و بازیکنان جوانش استارت زد. البته هر چند در طول لیگ سیزدهم نیز پرسپولیس فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرد اما روند حرکتی این تیم از یک سو و روند نتیجه گیری رقبا نیز از سوی دیگر راه قهرمانی را برای سرخپوشان هموار کرد. اما شکست برابر فولاد خوزستان در بازی پیش دربی، تساوی برابر استقلال و شکست مقابل گسترش فولاد تبریز بود که سبب شد سرخپوشان پایتخت از صدر جدول فاصله بگیرند. این شکست ها برای ناکامی های سرخپوشان کافی نبود تا اینکه به یکباره مدیرعامل این تیم نیز از سمت خود کناره گیری کرد و ماجرای اعتصاب بازیکنان نیز مزید بر علت شد تا پرسپولیس ابتدا با شکست در ضربات پنالتی مقابل فولاد خوزستان جام حذفی را از دست دهد، بعد از آن نیز به دلیل ناکامی های به وجود آمده تا حدی از قهرمانی لیگ دست بشوید.

حالا پرسپولیس با 45 امتیاز در فاصله 5 امتیازی صدر جدول قرار گرفته و هر چند امیدوار به قهرمانی در لیگ است، اما با توجه به بازی های باقی مانده و رقابت های 6 امتیازی حریفان، این امر تا حدودی سخت و دشوار به نظر می رسد. اما عدم قهرمانی پرسپولیس با علی دایی و این بازیکنان مستعد و جوانی که در فصل سیزدهم در اختیار داشت قطعا منجر به تغییراتی در باشگاه پرسپولیس برای فصل آینده خواهد شد. اینکه علی دایی می ماند یا یک مربی دیگر جای وی را می گیرد بستگی به تصمیم شخص علی دایی و همچنین علی پروین به عنوان مدیر عامل باشگاه دارد.

گزینه علی پروین کیست؟

بی شک با توجه به مشکلات به وجود آمده برای پرسپولیس، در پایان فصل شاهد تغییرات عدیده ای در این تیم خواهیم بود. جمع کثیری از بازیکنان این تیم به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده پرسپولیس را ترک خواهند کرد و علی دایی نیز به تبع وجود این مشکلات میلی به ماندن نخواهد داشت. در این بین ماندن علی دایی در پرسپولیس فقط به یک شرط امکان پذیر است و آن شرط بهبود وضعیت مالی باشگاه توسط مدیران و مسئولان ورزش است.

اما در صورتی که علی دایی پرسپولیس به مقصد دیگری ترک کند و یا نظر مدیرعامل باشگاه روی علی دایی نباشد، بحث جایگزین وی برای لیگ چهاردهم به یکی از سوژه های داغ فصل نقل و انتقلات تبدیل خواهد شد. در این خصوص شنیده می شود که یحیی گل محمدی با توجه به نتایج و جایگاهی که توانسته با تیم نفت تهران کسب کند یکی از اصلی ترین آلترناتیوهای علی دایی در پرسپولیس خواهد بود. البته از سوی دیگر نیز علی پروین نشان داده که همواره علاقه خاصی به مربیان خارجی دارد. از سوی دیگر نیز فعالیت داماد پروین در حوزه جابه جایی ها و نقل و انتقالات فوتبالی در این تصمیم علی پروین نیز بی تاثیر نخواهد بود و بی شک یکی از گزینه های اصلی سرمربیگری پرسپولیس برای لیگ یازدهم، مربی خارجی خواهد بود.

همچنین گفتنی است که باید تا پایان فصل منتظر ماند و دید که آیا علی پروین نیز در این تیم باقی می‌ماند یا وزارت ورزش با ورود به ماجرای اتفاقات این باشگاه، دست به تغییرات گسترده در هیات مدیره و مدیریت این تیم خواهد زد. چرا که روند مدیریتی علی پروین در هفته‌های گذشته و مواضع مسئولان وزارت ورزش و جوانان به گونه ای بوده که ادامه همکاری این وزارتخانه با علی پروین در لیگ چهاردهم را درهاله‌ای از ابهام فرو برده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٢, ١٩:٢۶

   

پر مبحث ترین ها