سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کار پرسپولیس به جناح بندی رسید/پروین و مایلی کهن یک طرف، دایی یک طرف

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٣:١١    نسخه چاپی    
رفتن رویانیان بعد از شکست پرسپولیس برابر گسترش فولاد تبریز سبب شد تا بازیکنان با امید به آینده، به فکر روزهای خوشبختی باشند. اما مدیرعامل شدن علی پروین نیز دردی از درد پرسپولیسی ها دوا نکرد
جلسه پیشکسوتان پرسپولیس پای محمد مایلی کهن را هم به دعوای پرسپولیسی ها باز کرد تا مایلی کهن نیز از فرصت استفاده کرده و بار دیگر سرمربی این تیم را مورد انتقاد قرار دهد. مایلی کهن در برنامه دوشنبه شب نود نیز دست به افشاگری در خصوص رقم قرارداد علی دایی زد تا ماجرا به نحوی شکل بگیرد که علی دایی یک طرف و محمد مایلی کهن، علی پروین و پیشکسوتان پرسپولیس در طرف دیگر این دعوا قرار بگیرند.
سرویس ورزشی «فردا»- بازگشت یک مدیر ورزشی به باشگاه پرسپولیس هم نتوانست مشکلات این تیم بحران زده را حل کند تا شاید با عدم موفقیت پروین به عنوان اسطوره سرخپوشان در راس هدایت این باشگاه، دیگر فاتحه حضور مدیران ورزشی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خوانده شود.

ابتدای فصل و زمانی که محمد رویانیان و یارانش میدان را در دست گرفته و با ریخت و پاش های فراوان هر روز یک نام جدید و پرآوازه را به جمع بازیکنان خود اضافه می کردند، هیچ کس فکر نمی کرد که چنین روزهایی نیز برای پرسپولیس فرار رسد که این تیم دچار بحران مالی شده و بی پول شود. چراکه رویانیان آنچنان از فعالیت های اقتصادی اش سخن می گفت که همه هواداران این تیم تصور می کردند پرسپولیس در پایان فصل یک تیم سود ده و جام آور خواهد شد. اما این روزها نه از هواپیمای پرسپولیس خبری است نه از شبکه تلویزیونی تا مشخص شود همه آنچه رویانیان از آنها نام می برد، یک فعالیت تبلیغاتی بیش نبوده است.

مدیرعامل سرخپوشان البته خودش هم درابتدای فصل فکر نمی کرد کارش به اینجا برسد. اما در روزهای پایانی دولت دهم مورد غضب مسئولان دولتی قرار گرفت اما با توجه به شانتاژهایی که انجام داده بود و محبوبیتی که کسب کرده بود، توانست از غضب مدیران دولت احمدی نژاد عبور کرده و وارد دولت تدبیر و امید شود. در این بین اوضاع زمانی برای رویانیان بدتر شد که وزیر ورزش و جوانان حتی یک جلسه هم با رویانیان نگذاشت و سرانجام آنقدر فشارها زیاد شد تا اینکه سردار سرخپوشان از این تیم استعفا داد.رویانیان رفت، مشکلات آغاز شد

مشکلات پرسپولیس اما با رفتن رویانیان تمام نشد. چند روز مانده بود به دربی که خبر رسید بازیکنان پرسپولیس دست به اعتصاب زدند. این خبر در آستانه دربی برای هواداران پرسپولیس نگران کننده بود اما بالاخره با وساطت های صورت گرفته بازیکنان پرسپولیس نیز حاضر شدند به تمرینات بازگردند. اما رفتن رویانیان بعد از شکست پرسپولیس برابر گسترش فولاد تبریز سبب شد تا بازیکنان با امید به آینده، به فکر روزهای خوشبختی باشند. اما مدیرعامل شدن علی پروین نیز دردی از درد پرسپولیسی ها دوا نکرد و بار دیگر اعتصاب بازیکنان این بار با شدت و مدت بیشتری آغاز شد.

علی پروین به عنوان مدیر عامل جدید این باشگاه از یک سو و وزارت ورزش و مسئولان این وزارتخانه از سوی دیگر در این مدت فقط تماشاگر اتفاقات رخ داده در این وزارتخانه بودند. سلطان پرسپولیسی ها به هر دری زد نتوانست برای تیم درآمد زایی کند و وزارت ورزش نیز گوشه نشینی را به ورود به حاشیه های پرسپولیس ترجیح داد تا آینده نامعلوم در انتظار پرسپولیسی ها باشد.

جناح بندی های جدید به سبک پیشکسوتان

پیشکسوتان پرسپولیس و در راس آنها علی پروین، علی دایی و محمد مایلی کهن این روزها به‌ظاهر کنار هم هستند تا برای به اوج رساندن پرسپولیس از همه توان خود مایه بگذارند. در این بین رویانیان رفت و پروین مدیرعامل موقت باشگاه شد تا در روزهای بی‌پولی اجازه ورود حاشیه‌های بیشتر و بحران را ندهند اما همان روز هم قابل پیش‌بینی بود که عمر همکاری بی‌سروصدای آنها خیلی به‌طول نمی‌انجامد.

در این بین حضور همزمان پروین و علی دایی و باور کار کردن آنها کنار هم برای خیلی‌ها سخت بود تا اینکه با بحث خصوصی‌سازی پرسپولیس و بحث واگذاری سهام باشگاه مشخص شد که اختلاف‌ها همچنان به قوت خودش باقی است اما طرفین سعی دارند ظاهر را حفظ کنند. البته دایی در این مدتی که پروین آمده اعتقاد داشت که حمایت خالی فایده‌ای ندارد و باید مشکلات مالی بازیکنان حل شود. بالاخره هم پروین به وعده‌اش در مورد پرداخت پاداش پیروزی مقابل سپاهان عمل کرد اما هر وقت هر کدام از این دو نفر در مورد خرید سهام صحبتی کرد طرف مقابل واکنش نشان می‌داد.

بار اول وقتی دایی گفت که اگر وزارت ورزش مشکل را حل نمی‌کند، دوستان من تیم را می‌خرند، بلافاصله فردای آن روز علی پروین نامه‌ای به وزارت ورزش نوشت و آمادگی خرید باشگاه را از سوی پیشکسوتان اعلام و درخواست پرداخت بدهی‌ها را به‌صورت 50-50 مطرح کرد. این مساله برای یکی دو روز بایکوت شد تا اینکه علی دایی در پاسخ یک خبرنگار در مورد خرید باشگاه پرسپولیس مدعی شد که خودش علاقه‌ای به خرید باشگاه ندارد اما دوستانش می‌خواهند بدانند که چقدر از سهام باشگاه را در صورت پرداخت وجه به‌دست می‌آورند. بلافاصله بعد از این مصاحبه جلسه پیشکسوتان پرسپولیس تشکیل شد و آنها خودشان را برای خرید در اولویت دانستند. همین جلسه نیز کافی بود تا پای محمد مایلی کهن هم به دعوای پرسپولیسی ها باز شده و بار دیگر سرمربی این تیم را مورد انتقاد قرار دهد. مایلی کهن در برنامه دوشنبه شب نود نیز دست به افشاگری در خصوص رقم قرارداد علی دایی زد تا ماجرا به نحوی شکل بگیرد که علی دایی یک طرف و محمد مایلی کهن، علی پروین و پیشکسوتان پرسپولیس در طرف دیگر این دعوا قرار بگیرند.
کاملا مشخص است که پیشکسوتان نمی‌خواهند شخصی از بیرون مجموعه‌شان در صورت نهایی شدن مراحل واگذاری، پرسپولیس را خریداری کند. هواداران امیدوارند این دعواها خیلی زود به پایان برسد. شاید طرفین می‌دانند که در صورت خرید طرف مقابل باید قید بودن در پرسپولیس را بزنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٣:١١

   

پر مبحث ترین ها