سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی پروین چه چیزی را تکذیب می کند؟!

لیست ۱۵ نفره خبرنگاران پرسپولیسی در حراست وزارت ورزش!

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٨:۴٠    نسخه چاپی    
در مورد چهره های رسانه ای تطمیع شده، جدای سردبیر یکی از روزنامه های ورزشی، دبیران سرویس ۳ خبرگزاری رسمی کشور در میان است. خبرگزاری هایی که روزانه بخش زیادی از اخبار ورزشی خود را معطوف به باشگاه پرسپولیس می کنند و جالب اینکه در همه روزهایی که بحث استعفا و رفتن مدیرعامل پیشین سرخ ها مطرح بود، تمام قد پای او ایستادند و در اخباری همسو و نسبتا تکراری به تمجید از فعالیت هایش پرداختند.
علی پروین سرپرست باشگاه پرسپولیس در حالی امروز خبر تطمیع برخی از خبرنگاران و سردبیران ورزشی رسانه ها را تکذیب کرد که مساله فراتر از این باشگاه بوده و در مراجع بالاتر و وزارت ورزش در جریان است.

به گزارش یام نو، روز گذشته یک سایت خبری مدعی شد، به زودی لیستی در رسانه‌ها منتشر خواهد شد که طی آن نام برخی افراد رسانه‌ای وابسته به مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس افشا خواهد شد. افرادی که گویا به واسطه روابطی که با مدیران ارشد این باشگاه پایتخت نشین داشته اند، در ازای حمایت رسانه‌ای از آنها به صورت ماهیانه مبالغ گزافی را دریافت و به حساب های بانکی خود سرازیر می کرده اند.

در خبری که توسط سایت بانک ورزش منتشر شد، افراد رسانه ای وابسته به مدیرعامل پیشین پرسپولیس به واسطه حمایتی که از او داشته اند، هر ماه مبالغی از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دریافت و همواره به عنوان یکی از پشتیبانان رسانه ای او در مواجهه با حواشی و چالش‌های پر تعداد پیش رویش عمل می‌کرده‌اند.

با بررسی بیشتر موضوع توسط خبرنگار «پیام نو»، مشخص شد که بازرس مشخصی از سوی باشگاه پرسپولیس برای این کار معرفی نشده بوده و این حسابرسان وزارت ورزش بوده‌اند که به چنین اسناد مهمی دست یافته اند. نکته جالب اینکه حسابرسان وزارت ورزش نه با نیت قبلی که در جریان بررسی وضعیت مالی این باشگاه در مسیر خصوصی سازی آن به طور کاملا تصادفی به چنین اسنادی دست یافته و آنها را بلافاصله در اختیار مسئولان حراست این وزارت خانه قرار داده اند.

اما مساله مهم و سوال بزرگ این است که کدام یک از افراد رسانه ای در طول مدت قریب به ۲۸ ماهه مدیریت مدیرعامل قبلی پرسپولیس از وی پول گرفته و رسانه خود را در اختیار او قرار داده‌اند. نکته جالب اینکه در خبری که روز گذشته در همین زمینه منتشر شد، پای یک روزنامه پرتیراژ ورزشی و سه خبرگزاری در کنار افراد دیگر به میان آمد اما جالب تر این است که پای خبرنگار یکی از برنامه های قدیمی پربیننده ورزشی تلویزیون هم در مساله گیر است و او نیز به موازات برخی دبیران ورزشی رسانه ها با مدیران پرسپولیس همسو بوده است.

در مورد چهره های رسانه ای تطمیع شده، جدای سردبیر یکی از روزنامه های ورزشی، دبیران سرویس ۳ خبرگزاری رسمی کشور در میان است. خبرگزاری هایی که روزانه بخش زیادی از اخبار ورزشی خود را معطوف به باشگاه پرسپولیس می کنند و جالب اینکه در همه روزهایی که بحث استعفا و رفتن مدیرعامل پیشین سرخ ها مطرح بود، تمام قد پای او ایستادند و در اخباری همسو و نسبتا تکراری به تمجید از فعالیت هایش پرداختند.

تکذیبیه عجیب علی پروین!

اما مسله عجیب، تکذیبیه ای بود که امروز علی پروین در جایگاه سرپرست باشگاه پرسپولیس و جانشین رویانیان از طریق سایت باشگاه در رسانه ها منتشر کرد. او در این تکذیبیه ضمن حمله به منتشرکنندگان این خبر به دفاع از خبرنگاران و سردبیران رسانه ها پرداخت و مدعی شد:« ما از زمانی که به باشگاه پرسپولیس آمده ایم هرگز چنین گزارشی از سوی مدیر مالی باشگاه دریافت نکرده ایم و اگر چنین چیزی صحت داشت قطعا به ما گفته می شد.» او در جای دیگری از این مصاحبه هم می گوید:« به طور حتم اگر این موضوع واقعیت داشت مدیران مالی باشگاه یا دیگر مدیران و معاونین باشگاه به من گزارش می کردند و یا حسابرسان این موضوع را با ما در میان می گذاشتند.»

علی پروین در شرایطی به طور کاملا بی محابا از طریق روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اقدام به تکذیب این خبر کرده که شاید واقعا در جریان چنین مسائلی نباشد. او کاملا حق دارد مدعی شود که مدیران مالی باشگاه گزارشی از این مسائل و پولی که در بین برخی رسانه ها توزیع شده به او نداده باشند، چون مساله اصلا در دایره مدیریتی این باشگاه نیست و همانطور که در بالا گفته شد، حسابرسان و بازرس ویژه وزارت ورزش به چنین اسنادی دست یافته اند.

لیست ۱۵ نفره در حراست وزارت ورزش

طبق آنچه که شنیده می شود، لیست ۱۵ نفره ای از چهره‌های رسانه ای که در دوره مدیریت گذشته پرسپولیس با مدیرعامل این باشگاه قرارداد مالی داشته اند از محل همین اسناد استخراج شده و در اختیار حراست وزارت ورزش قرار گرفته اند. البته نکته جالب اینکه مدیرعامل قبلی پرسپولیس این افراد را تحت عنوان مشاوران رسانه ای در کنار خود جمع کرده و حتی در صورت مالی که اخیرا به وزارت ورزش ارایه کرده این بخش از هزینه های دوران مدیریتی خود را هم به مسئولان این وزارتخانه داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٨:۴٠

   

پر مبحث ترین ها