سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

3 سناریو برای نخواستن علی دایی/ نسخه پروین برای فصل آینده

علی دایی که تمام تمرکزش را معطوف پرسپولیس و بازی‌های این تیم در شمال کرده، بی‌خبر از اتفاق‌های تهران و باشگاه به فکر پرسپولیس و سه بازی باقیمانده است ولی از سوی دیگر خبر می‌رسد که پروین به همراه جمعی از یارانش در تهران در حال رقم زدن اتفاقات فصل آینده پرسپولیس هستند و گویا از همین حالا نیز سناریوی نخواستن علی دایی را نوشته اند.
سرویس ورزشی فردا: بازهم به روزهای پایانی لیگ نزدیک می شویم و گویا سرنوشت همه آخر فصل های سرخپوشان با درگیری و اختلاف و اتفاقات عجیب و غریب گره خورده است. در طول سال های اخیر هواداران پرسپولیس عادت کرده بودند که تیم خود را ناامید از قهرمانی در لیگ ببینند و شاهد دعوا و قیل و قال های سرمربی و مدیران این تیم باشند که در نهایت به برکناری یکی از طرفین دچار می شد. اما این بار اوضاع با فصول گذشته فرق دارد و پرسپولیس در شرایطی وارد حاشیه های گوناگون شده که این تیم در کورس قهرمانی قرار گرفته و با صدر جدول رقابت های لیگ فقط 3 امتیاز فاصله دارد.

علی دایی که تمام تمرکزش را معطوف پرسپولیس و بازی‌های این تیم در شمال کرده، بی‌خبر از اتفاق‌های تهران و باشگاه به فکر پرسپولیس و سه بازی باقیمانده است ولی از سوی دیگر خبر می‌رسد که پروین به همراه جمعی از یارانش در تهران در حال رقم زدن اتفاقات فصل آینده پرسپولیس هستند و گویا از همین حالا نیز سناریوی نخواستن علی دایی را نوشته اند. البته هر چند تاکنون هیچ خبر موثقی در خصوص سرمربی فصل آینده سرخپوشان و ماندن یا رفتن علی دایی منتشر نشده، اما تحرکاتی که پروین در باشگاه انجام می دهد گواه آن است که فصل آینده علی دایی را در پرسپولیس نخواهیم دید.

اول – جلسات مشترک با مخالفان دایی- شایعه‌ها از نشست‌های پنهانی پروین با مصطفوی، مایلی‌کهن و حتی احمدرضا عابدزاده در ساختمان سورتمه سابق، همان ساختمانی که حالا شده مانتوفروشی و البته صاحبانش دوستان سلطان هستند، خبر داده‌اند که در حال چیدن تیم فصل آینده پرسپولیس و یارکشی علیه علی دایی هستند.

اینکه پروین که رابطه‌اش با عابدزاده هرگز دوستانه نبوده مشکل مالیاتی احمدرضا عابدزاده را زودتر از بازیکنان تیم حل می‌کند و در مراسم رونمایی از اسپانسر، اولین کارت را به او هدیه می‌کند اصلا اتفاق ساده‌ای نیست.پروین البته یکسری از این اتفاق‌ها را کلا دروغ می‌خواند و درباره بعضی‌هایشان هم می‌گوید که برداشت رسانه ها اشتباه بوده است. اما شواهد و قرائن و رفت و آمدهای پروین و اطرافیانش نشان می دهد که به احتمال فراوان دایی در پایان فصل از جمع پرسپولیسی ها رفتنی است.

دوم – لیست خرید، بدون اطلاع دایی- در حالی که خیلی‌ها در مورد اختلاف پنهانی علی پروین و علی دایی صحبت می‌کنند، مدیرعامل موقت باشگاه پرسپولیس بدون روشن شدن تکلیف سرمربی آینده سرخ‌ها به دنبال جور کردن لیست فصل آینده این تیم است. نکته قابل توجه در مورد این ابتکار جدید پروین جایی است که دایی هنوز از این ماجرا بی‌اطلاع است و مشخص نیست که اصلا دایی بازیکنان مورد نظر پروین را می‌پسندد یا خیر. هرچند که پرسپولیس در حال‌حاضر از وجود نیلسون، عابدزاده و محمدی در خط دروازه سود می‌برد ولی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که پروین و رفقایش علاقه خاصی به حامد لک دارند و با توجه به پرسپولیسی بودن لک هیچ بعید نیست که او برای فصل آینده به تهران بیاید.

صحبت‌های سیدجلال حسینی، بنگر و رضا نورمحمدی در مورد پیشنهادهای جدیدشان و همین‌طور مسایل مالی پرسپولیس بهانه خوبی را دست مسوولان باشگاه داد تا بتوانند با خیال راحت روی خط دفاعی آینده سرخ‌ها تمرکز کنند. شنیده‌ها می شود پروین و دوستانش طی روزهای اخیر صحبت‌هایی را با هادی عقیلی، محمدنصرتی و شجاع خلیل‌زاده انجام داده‌اند و هیچ بعید نیست که آن‌ها جزو اولین بازیکنان فصل آینده پرسپولیس باشند.

حمیدعلی عسگر، پولادی و ماهینی خیال سلطان را از بابت دفاع‌های کناری راحت کرده و شاید به همین دلیل است که کسی به اعتراض‌های میثم حسینی توجهی نمی‌کند و جدایی او را جدی نمی‌گیرد. در مورد پروین و بازیکنان مورد نظرش صحبت‌های دیگری نیز به گوش می‌رسد و می‌شنویم که سلطان سرخپوشان با توجه به احتمال جدایی و یا اخراج بعضی‌ از مهاجمان پرسپولیس به دنبال جذب گزینه چند سال پیش سرخ‌هاست. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که پروین در مورد جذب محمد غلامی نیز ابراز تمایل کرده و حتی نزدیکان سلطان صحبت‌هایی را با مهاجم سابق تیم‌ملی انجام داده‌اند.

سوم- بازگشت جادوگر – شنیده می شود پروین قصد دارد به هر نحوی شده علی کریمی را به پرسپولیس بازگرداند. سلطان سرخپوشان که به خوبی از محبوبیت جادوگر در نزد هواداران پرسپولیس باخبر است با آوردن کریمی به پرسپولیس دو تیر به هدف می‌زند. حضور شماره هشت در پرسپولیس از یک سو باعث بالا‌تر رفتن محبوبیت پروین می‌شود و از سوی دیگر سلطان به شکل محترمانه ای درب خروجی را به علی دایی نشان داده است. البته جادوگر هنوز جواب قطعی به این دعوت نداده است.

کریمی نیز در مواجهه با اولین تعارف پرسپولیسی‌ها فقط تشکر کرده و همه چیز را به آخر فصل موکول کرده است. هرچند که پروین و مشاورانش گمان می‌کنند کسی از برنامه‌ها و مذاکرات آن‌ها با این بازیکنان باخبر نیست، ولی نکته قابل توجه در جایی است که دایی مو به مو در جریان برنامه‌های پنهانی پروین است حتی بعضی از بازیکنان لیست پروین نیز دایی را در جریان اتفاق‌های اخیر قرار داده‌اند. نکته نگران‌کننده در مورد تحرکات تازه سلطان این است که خبر مذاکره پروین با این گزینه‌ها حتی به اردوی پرسپولیس در شمال رسید و آن‌ها نیز تصمیم گرفتند تا این اقدام پروین را بی‌پاسخ نگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٩٢, ١٨:٢٩

   

پر مبحث ترین ها