سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دایی: به خودم یک عذرخواهی بدهکارم

انتقاد سرمربی پرسپولیس از وزارت ورزش/ پاسخ وزارت ورزش به دایی

من یک عذرخواهی به خودم مدیون هستم که بدون اینکه پولی به حساب اعضای تیم ریخته شود از وزارت ورزش تشکر کردم. من اشتباه کردم چرا که خبر نداشتم چه اتفاقاتی قرار است بیفتد.
علی دایی با انتقاد از وزارت ورزش از عمل نکردن مسئولان به تعهدات مالی‌شان در قبال پرسپولیس گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری قبل از دیدار با راه‌آهن اظهار کرد: مطمئنا فردا بازی سختی با راه‌آهن داریم. ما احتیاج داریم که این سه امتیاز را بگیریم چرا که پیروزی در این بازی برای ما خیلی مهم است. تمام سعی‌مان را می‌کنیم که بازی را ببریم. راه‌آهن هم تیم خیلی خوبی است که در چند هفته گذشته امتیازهای خوبی گرفته و توانسته خود را از منطقه خطر دور کند.

او ادامه داد: با این حال راه‌آهن فردا برای کسب نتیجه به میدان می‌آید و اگر شرایط بازی نرمال باشد به امید خدا می‌توانیم بازی فردا را ببریم و دلمان را خوش کنیم به هفته آخر که برای قهرمانی تلاش کنیم.

دایی در پاسخ به این سوال که قرار بود کمک دو میلیاردی وزارت ورزش به پرسپولیس به دست باشگاه برسد اما هنوز خبری از این پول نشده گفت: متاسفانه باید بگویم این پول هنوز به دست ما نرسیده است. مثل اینکه به حساب فدراسیون رفته و قرار بوده که از طرف سازمان لیگ به دست ما برسد. اما تاکنون یک ریال هم نگرفته‌ایم. ابتدا گفتند که این پول را قبل از بازی با داماش به حساب بازیکنان و کادر فنی می‌ریزیم. بعد از همه ما شماره حساب گرفتند اما تا امروز هم که من با شما صحبت می‌کنم چنین اتفاقی نیفتاده است.

دایی در ادامه با انتقاد از وزارت ورزش گفت: امروز هم متوجه شدم که وزارت ورزش نامه محرمانه‌ای به باشگاه فرستاده و برای پرداخت این دو میلیارد تومان سه شرط گذاشته است. اولین شرط این بوده که بیش از 50 درصد به کسی پول داده نشود. شرط دوم این بوده که به کادر فنی و عوامل اجرایی به هیچ عنوان پولی داده نشود. مثل اینکه کادر فنی از کره‌ی دیگری آمده و شرط سومشان هم که خیلی خنده‌دار بوده این بوده که تا جایی که می‌شود از بازیکنان تخفیف بگیرند! انگار شما یک کالا خریده‌اید و حالا می‌خواهید تخفیفش را بگیرید.

سرمربی پرسپولیس گفت: من یک عذرخواهی به خودم مدیون هستم که بدون اینکه پولی به حساب اعضای تیم ریخته شود از وزارت ورزش تشکر کردم. من اشتباه کردم چرا که خبر نداشتم چه اتفاقاتی قرار است بیفتد. آن طور که خودشان می‌گویند باشگاه مبلغ 12 میلیارد به بازیکنان و کادر فنی بدهکار است. بعد از این همه مدت آمده‌اند دو میلیارد به ما کمک کنند که برای آن هم متاسفانه این همه شرط و شروط می‌گذارند. نمی‌دانم چگونه بازیکنانم باید کارشان را ادامه دهند. آقایان پول را به حساب فدراسیون ریخته‌اند و قول داده‌اند. نمی‌دانم چرا قبل از بازی‌های حساس این مسائل ایجاد می‌شود. در کجای دنیا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ چه باید گفت؟ چگونه پاسخ بازیکنانم را بدهم؟ می‌خواهم یک موضوع خیلی مهم را اینجا بگویم. متاسفانه هر وقت یک نفر به ما کمک می‌کند برایش مواردی را ایجاد می‌کنند و علائق شخصی‌شان را در این مساله داخل می‌کنند. می‌خواهم از آقای هدایتی تشکر کنم. او بعد از بازی با داماش معرفت و مردانگی به خرج داد و به بازیکنان پاداش داد. قرار است این پاداش امروز تقسیم شود. اگر می‌گفتند خودمان تلاش می‌کردیم و از دوستان‌مان که پرسپولیس را دوست دارند کمک می‌گرفتیم مشکلات راحت‌تر حل می‌شد.

او افزود: از آقایان می‌خواهم اگر باری از روی دوش‌مان برنداشتند حداقل باری روی دوشمان نگذارند. نمی‌دانم کجای دنیا این مسائل دیده می‌شود. واقعا متاسفم که این شرایط وجود دارد.

دایی درباره مصدومان و محرومان تیمش هم صحبت کرد و عنوان کرد: یکی دو مصدوم داریم اما خوشبختانه محرومی نداریم. اجازه دهید به خانواده عباس‌زاده هم به دلیل از دست دادن یکی از اقوام‌شان تسلیت بگویم.

او در پاسخ به سوالی درباره قرارداد تیمش با بانک رسالت در سال گذشته اظهار کرد: من نباید در مورد قرارداد صحبت کنم اما گویا قرارداد در همان روز عقدش به دلیل برخی بندها منتفی شده است. من هم مثل شما چند وقتی است از مسئولان پرسپولیس خبر ندارم و هیچ کسی پیگیر کار ما نیست البته آقای منتقمی در این مساله استثنا هستند. شرایط ما سخت و دشوار است اما کار خودمان را ادامه می‌دهیم. اگر کسی مثل آقای هدایتی در باشگاه نبود شرایطمان واقعا مشخص نبود. ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و در دو بازی بعدی هم خدا کمکمان کند تا بتوانیم انشاالله قهرمانی را از آن خود کنیم. شرایط‌مان بسیار سخت است و بیش از سه چهار ماه است که کار می‌کنیم و کسی کنار ما نیست.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا او هم قبول دارد عده‌ای نمی خواهند که دایی و پرسپولیس قهرمان شود گفت: خیلی وقت است که به این موضوع رسیده‌ام. نه تنها حس بلکه شاهد این موضوع هم هستم. عده‌ای دوست ندارند که ما قهرمان شویم و کاری به این مسائل نداریم و تا آخر به کارمان با قدرت ادامه می‌دهیم. تنها مساله‌ای که برایم مهم است این است که شب با وجدان راحت بخوابم و کارهایم را درست انجام داده باشم.

او در باسخ به این سوال که از تماشاگرانش در بازی فردا چه توقعی دارد بیان کرد: هواداران همیشه کنار ما بوده‌اند و ما مدیون آن‌ها هستیم. بعد از خدا لطف هواداران همیشه شامل حال ما بوده و تنهایمان نگذاشته‌اند. مطمئنم فردا به ورزشگاه آمده و ما را تنها نمی‌گذارند.

دایی درپاسخ به سوالی درباره یکی از روزنامه‌های ورزشی که به عبدی و آشوبی اشاره کرده است اظهار کرد: این روزنامه از دولت قبل هم با من مشکل داشته است تا دلتان بخواهد برای من تیتر زده است. این هم آخرین موردش است. عبدی و آشوبی شاگردان من بوده‌اند و فراموش نکنید 50 درصد بازیکنان راه‌آهن شاگردانم بوده‌اند. ما با نداری در تیم ساختیم و تیم را در لیگ نگاه داشتیم. سال قبل هم بهترین نتیجه تاریخ راه‌آهن را گرفتیم. به تک‌تک بازیکنانم افتخار می‌کنم و اعتقاد دارم همه بازیکنانم به خصوص این دو نفر باغیرت هستند. فراموش نکنید عبدی بیش از 5، 6 گل به پرسپولیس زده و آشوبی هم بهترین بازی‌هایش را مقابل پرسپولیس انجام داده است. این که بگوییم به خاطر من یعنی مربی قبلی‌شان در بازی قبل اخطار گرفته‌اند، حرف درستی نیست.

پاسخ وزارت ورزش به دایی: نامه محرمانه‌ای به کسی ندادیم

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در امور باشگاه پرسپولیس ندارد، گفت: آنچه در اداره امور مالی و اجرایی این باشگاه انجام می‌شود از طریق هیات مدیره بوده و خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، مازیار ناظمی با اشاره به خبر شروط این وزارتخانه برای پرداخت حقوق بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و اگر کسی مستندی دال بر نامه محرمانه وزارت ورزش و جوانان به سازمان لیگ یا فدراسیون فوتبال یا باشگاه پرسپولیس دارد حتماً ارائه کند.

وی افزود: بنابر اعلام سازمان لیگ بازیکنان و کادر فنی 15 تیم لیگ برتری تنها 35 درصد از قرارداد این فصل خود را دریافت کرده‌اند این در حالی است که بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس بالاتر از متوسط تیم‌های لیگ برتری دریافتی داشته‌اند.

وی در پایان با اشاره به این که دو باشگاه محبوب و مردمی استقلال و پرسپولیس سرمایه ورزش کشور هستند، افزود: هیات مدیره هر دو باشگاه مسئولیت اداره امور را بر عهده دارند و همان طور که اشاره شد وزارت ورزش و جوانان دخالتی در امور اجرایی و نحوه هزینه کرد این دو باشگاه ندارد ولی همچنان مطابق قانون پیگیر موضوع واگذاری و خصوصی شدن این دو باشگاه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١٩:۵٢

   

پر مبحث ترین ها