سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خسرو حیدری: قرار نیست استقلال هر سال قهرمان شود

نمی‌توان با این دیدگاه نظر داد. نفت و فولاد تیم‌های خوبی هستند ولی استقلال هم به ‌هر‌ حال چیزهایی داشت که به اینجا رسید. البته قبول دارم گاهی اوقات خوب بودیم و گاهی اوقات هم خوب نبودیم. با این حال باید بگویم که امسال فولاد بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت و فکر می‌کنم از لحاظ بازی زیبا بهترین تیم بود.
خبرآنلاين: او قبل از آن روی دروازه با حرکتی فوق‌‌العاده از دو بازیکن فولاد عبور کرد و دوباره یکی از آن پاس گل‌های معروفش را داد. حیدری حالا امیدوار است که حالا دوباره قهرمانی با استقلال را تجربه کند ولی او برخلاف اکثر بازیکنان استقلال پیش‌بینی نمی‌کند که چه تیمی قهرمان می‌شود.

خسرو در مورد شرایط استقلال، بازی‌های روز حساس جمعه و مسائل مختلف دیگر به سؤالات خبر‌ورزشی پاسخ می‌دهد.

*آرش برهانی گفته که حرکت تو مثل سوباسا در کارتون فوتبالیست‌ها بود!

به ‌هر ‌حال من لب خط بازی می‌کنم و همیشه دنبال این فرصت هستم تا مدافعان مستقیم را از روبه‌رو بردارم. خوشبختانه در آن صحنه که توپ را سانتر کردم، آرش برهانی هم خوب جایگیری کرده بود و آن توپ را تبدیل به گل کرد. من خوشحال شدم که آرش گل زد و در این مدت هم خیلی اذیت شده بود.

*این اولین پاس گل تو به آرش بود، درست است؟

بله همین‌طور است. امسال خیلی کم پیش آمد که هم من و هم آرش به صورت همزمان در ترکیب باشیم و قبل از بازی هم به او گفته بودم که تا حالا در این فصل به تو پاس گل نداده‌ام. خوشبختانه در این بازی پاس گل دادم و آرش هم فکر می‌کنم مهمترین گل فصل را زد.

*فکر می‌کنی هفته آخر چه اتفاقاتی بیفتد؟

احتمالات زیادی وجود دارد و 5 تیم شانس خود را برای قهرمانی امتحان می‌کنند. فقط خدا می‌داند جمعه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. با این حال من مطمئن هستم سپاهان جلوی نفت محکم بازی خواهد کرد چون خودش سهمیه آسیا می‌خواهد ولی گسترش فولاد با آن نمایش مقابل نفت نشان داد که لیگ را جدی نگرفته است. من امیدوارم آقای تارتار که زمان بازیگری‌‌اش پاک و سلامت بود به بچه‌هایش در آخرین بازی انگیزه بدهد و حتماً هم همین‌طور خواهد بود.

*در مورد بازی پرسپولیس چه صحبتی داری؟

پرسپولیس هم کار سختی دارد چون استقلال خوزستان خطر سقوط را احساس می‌کند و نمی‌خواهد در زمین خودش ببازد.

*پس از حرف‌های تو می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که کار استقلال راحت است؟

کار ما راحت نیست و بازی سختی داریم. در این بازی یکی از بهترین بازیکنان خودمان را که آندرانیک تیموریان است در اختیار نداریم و این کار ما را سخت می‌کند. او واقعاً طلای استقلال است. در بازی با فولاد وقتی بختیار رحمانی اخراج شد، خیال من راحت شد که بازی را می‌بریم ولی وقتی آندو کارت قرمز گرفت، خیلی به تیم ما فشار آمد.

*قبول داری بی‌انگیزه بودن تراکتور به نفع شماست؟

تراکتور در هر صورت تیم خوبی است در ضمن من فکر می‌کنم اگر هواداران استقلال خوب به ورزشگاه بیایند می‌توانیم در این بازی نتیجه بگیریم. البته معتقدم اگر قهرمان هم نشویم، چیزی از ارزش‌های تیم ما کم نمی‌شود. ما در این سال‌ها چند بار قهرمان شدیم و قرار نیست همیشه استقلال قهرمان شود. با این حال یک بازی مهم دیگر در لیگ‌برتر داریم و دو بازی مهم در آسیا که باید هر 3 بازی را ببریم.

*خیلی‌ها معتقدند نفت و فولاد خوزستان شایسته‌ترین تیم‌ها برای قهرمانی هستند. نظر خودت چیست؟

نمی‌توان با این دیدگاه نظر داد. نفت و فولاد تیم‌های خوبی هستند ولی استقلال هم به ‌هر‌ حال چیزهایی داشت که به اینجا رسید. البته قبول دارم گاهی اوقات خوب بودیم و گاهی اوقات هم خوب نبودیم. با این حال باید بگویم که امسال فولاد بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت و فکر می‌کنم از لحاظ بازی زیبا بهترین تیم بود.

*روز جمعه شانس مدعیان را برابر می‌دانی؟

فولاد یک امتیاز بیشتر از ما دارد و فکر می‌کنم کار ما سخت است. من فکر می‌کنم در مجموع هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

*فردوسی‌پور در برنامه 90 گفت دوست دارد یا فولاد قهرمان شود یا نفت. نظر تو چیست؟

این مسائل به من ربطی ندارد.

*قلعه‌نویی هم گفته که شاید در استقلال نماند؟

الان تکلیف بسیاری از بازیکنان و مربیان مشخص نیست و باید صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. الان همه فقط می‌خواهند لیگ تمام شود.

*در مورد عملکرد خودت در این فصل چه صحبتی داری؟

مصدومیت‌ها باعث شد تا در بعضی از بازی‌ها غایب باشم و فقط این مصدومیت‌ها اذیتم کرد. در بعضی از بازی‌ها نباید بازی می‌کردم ولی به جای اینکه حرفه‌ای تصمیم بگیرم، احساسی تصمیم گرفتم. یکسری آدم‌ها حرف‌هایی زدند که چند هفته پیش در موردش صحبت کردم و نیازی نیست الان حرف بزنم.

*این روزها بحث جدایی کارلوس کروش از تیم‌ملی‌ مطرح است. فکر می‌کنی جدایی او به ضرر تیم‌ملی‌ باشد؟

کروش تیم‌ملی‌ را به جام‌جهانی برد و کارنامه او مشخص است. اینکه بحث تمدید قرارداد او و مسائل مالی مطرح شده است، موضوعی است که باید طرفین درباره‌‌اش تصمیم بگیرند به ‌هر‌ حال من معتقدم ماندن کروش برای فوتبال ایران خوب است.

*راستی از خداحافظی مجتبی جباری شوکه نشدی؟

مجتبی یک آدم منطقی است و حتماً برای خداحافظی و این تصمیمی که گرفت، فکر کرده است. او با تیم الاهلی یک قرارداد خوب بسته و معمولاً تیم‌های عربی وقتی یک بازیکن مصدوم می‌شود او را کنار می‌گذارند. از طرفی باید گفت که تیم‌ملی‌ برای جام‌جهانی تمرینات پرفشاری را انجام خواهد داد و جباری هم سابقه مصدومیت قبل از جام‌جهانی را داشت. جباری بازیکنی نیست که به تیم‌ملی‌ پشت کند و مطمئناً به خاطر تصمیمی که گرفته، خیلی فکر کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٣, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها