سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازتاب اردوی یازده نفره تیم ملی فوتبال در رسانه های جهان

اردوی آمادگی تیم ملی در آفریقای جنوبی که در فاصله 57 روز مانده تا جام جهانی، نخستین اردوی جدی این تیم بعد از صعود به رقابت های برزیل است، قرار است تا روز17 اردیبهشت ( 7 مه) ادامه داده باشد، اما چهار باشگاه استقلال، سپاهان، فولاد و تراکتورسازی که هنوز درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هستند، حاضر به ترخیص بازیکنان ملی پوش خود برای حضور در این اردو نشدند.
سفر تیم ملی فوتبال ایران به همراه یازده بازیکن به آفریقای جنوبی برای برپایی اردوی آمادگی جام جهانی 2014 در رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشت.

به گزارش ایرنا،این رسانه ها شامل خبرگزاری های فرانسه، رویترز، سایت های خبری شرق آسیا و همچنین برخی سایت ها و روزنامه های پرتغالی زبان در گزارش های خود نوشتند: تیم ملی ایران روز سه شنبه به همراه یازده بازیکن و بدون دروازه بان تهران را به مقصد آفریقای جنوبی ترک کرد.

در این گزارش ها آمده است: اردوی آمادگی تیم ملی در آفریقای جنوبی که در فاصله 57 روز مانده تا جام جهانی، نخستین اردوی جدی این تیم بعد از صعود به رقابت های برزیل است، قرار است تا روز17 اردیبهشت ( 7 مه) ادامه داده باشد، اما چهار باشگاه استقلال، سپاهان، فولاد و تراکتورسازی که هنوز درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هستند، حاضر به ترخیص بازیکنان ملی پوش خود برای حضور در این اردو نشدند.

این در حالیست که اردوی قبلی تیم ملی ایران در ماه سپتامبر نیز به دلیل کمبود بودجه لغو شد.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی 28 بازیکن را به تیم ملی فراخوانده است، اما در سفر خود به آفریقای جنوبی جواد نکونام کاپیتان تیم و همچنین بازیکنان شاغل در اروپا را نیز در اختیار نخواهد داشت.

تیم ملی ایران در آفریقا قرار است چهار مسابقه دوستانه انجام دهد و بر اساس اعلام رسانه های داخلی ایران، برخی از بازیکنان غایب به محض اتمام وظایف باشگاهی خود به اردوی تیم ملی خواهند پیوست.

ایران از زمان صعود به جام جهانی فقط یک مسابقه دوستانه برابر گینه برگزار کرده است که نتیجه آن هم شکست 2 بر یک در تهران بود.

این تیم در گروه F جام جهانی 2014 با تیم های آرژانتین، بوسنی و نیجریه همگروه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩٣, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها