سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خیمه سنگین خادم روی پرسپولیس و استقلال!

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٠٨    نسخه چاپی    
خصوصی‌سازی دو تیم پرسپولیس و استقلال به معنای واقعی به نظر شدنی نیست. به یک دلیل ساده: «آنهایی که تیم را می‌خواهند زورشان زیاد است، آنقدر زیاد که زورشان به هم نمی‌رسد و البته نمی‌توانند این کیک را بین خودشان تقسیم کنند».
احسان محمدی در عصر ایران نوشت:
آن قدر راحت در مورد میلیارد تومان حرف می زنند که آدم وحشت می کند. دو به شک می افتی که نکند عدد و رقم و جمع و ضرب یادت رفته است.

عادل فردوسی پور و امیررضا خادم در مورد بدهی های پرسپولیس حرف می زنند. بیشتر به چانه زدن شبیه است. چند میلیارد بالاتر! ده میلیارد بیشتر! 70 میلیارد بدهی! ... در روزگار دل مشغولی های معیشتی مردمان

امیررضا پسر بزرگ حاج محمد است. دوران اوجش در 74 و بعد 82 کیلوی تیم ملی کم حرف بود. ساکت و زیادی مؤدب. وقتی عینکش را می‌زد بیشتر به یک مهندس شسته رفته راه و ساختمان شبیه بود تا کشتی‌گیری که باید به اشکل گربه و بزکش و بارانداز فکر کند.

بعدها به مجلس رفت و آنجا یاد گرفت چطور بر اساس ماده و مصوبه و تبصره حرف بزند. حالا او را مأمور کرده‌اند که پرسپولیس و استقلال را خصوصی کند. مأموریتی تقریباً غیرممکن. پیش از او هم شکارچیانی به نیت گرفتن این ماهی تور به دریای متلاطم انداخته بودند. همه بی‌نتیجه! با تور پاره، با انبوهی از خرده ماهی‌های بدبو، با زخم‌هایی برتن و قایقی سوراخ... آفتاب سوخته و سرخورده. مثل پیرمرد رنجور قصه «پیرمرد و دریا»!

امیررضا خادم رو به روی عادل فردوسی پور نشسته است. محتاط و شمرده حرف می زند. مثل کسی که قبل از آمدن وقتی کت و شلوار پوشیده است جلوی آینه به خودش گفته است: مواظب باش! زیاد حرف نزنی! دم به تله فردوسی پور ندهی! کم حرف بزن! رمز آلود! سیاسی!

حرف می‌زنند و برای خیلی از «بینندگان عزیز» برنامه 90 مهم نیست که تیم دولتی باشد یا خصوصی! بعید است جوان‌هایی که می روند ورزشگاه آزادی و با تمام حنجره حرف می‌زنند خیلی به ماده واحده و تبصره و متضمن می‌شود و ... علاقه‌ای داشته باشند، آنها می‌گویند: «به تیم پول بدید، بچه ها باغیرت باشن و همه رو لوله کنن و جام رو بیارن!» همین!

خصوصی‌سازی دو تیم پرسپولیس و استقلال به معنای واقعی به نظر شدنی نیست. به یک دلیل ساده: «آنهایی که تیم را می‌خواهند زورشان زیاد است، آنقدر زیاد که زورشان به هم نمی‌رسد و البته نمی‌توانند این کیک را بین خودشان تقسیم کنند».

وقتی خادم به وزن 82 کیلوگرم صعود کرد با حریفی چغر به نام صباح الدین اوزترک روبرو شد. علاوه بر داوری مغرضانه که موجب شکست اش شد، کشتی‌گیر ترک مثل بوکسورها با امیررضای کشتی چنان خشن برخورد کرد که زیر چشم‌هایش کبود شد و صورتش ورم‌کرده! وقتی عکسش با همین صورت کتک‌خورده و غم آلود در کیهان ورزشی منتشر شد، قلب میلیون‌ها ایرانی شکست.

حالا شاید بعد از چند ماه از سرشاخ شدن با پرسپولیس و استقلال و تلاش برای بارانداز کردن وزنه دشوار خصوصی‌سازی با همان خادم روبرو شویم؛ زیر چشم‌هایش کبود، صورتش ورم‌کرده و غم آلود و کتک‌خورده ...
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٠٨

   

پر مبحث ترین ها