سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قلعه نویی: آقای خادم تو باید بروی

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٣    نسخه چاپی    
وی با طرح این مدعا که فوتبال از همه چیز پاک تر است، گفت: یک عده به فوتبال آمدند تا آن را از خانه های مردم به بیرون بکشند که در نهایت به هدف خود رسیدند و ماحصل آن چیزی است که می‌بینید.
استقلال بازی آخر خود در لیگ قهرمانان را برد و دوباره داغ پنالتی مشکوک الشباب در بازی قبل را برای امیر قلعه نویی تازه کرد. سرمربی استقلال دوباره به انتخاب داور بحرینی توسط AFC اعتراض کرد اما مهم ترین و جنجالی ترین قسمت صحبت های او به عادل فردوسی پور و البته امیررضا خادم برمی گشت.

آخرین برنامه 90 و صحبت های عادل فردوسی پور، قلعه نویی را عصبانی کرده بود. مجری برنامه 90 که همه می دانند رابطه خوبی با سرمربی استقلال ندارد آماری که فتح الله زاه ارائه می کرد را به نوعی غیرمستند می دانست.
همچنین حرف هایی که امیررضا خادم در این برنامه مطرح کرد موجب شد امیر قلعه نویی بعد از پیروزی 3 بر یک تیمش در کنفرانس خبری این دو را از زیر تیغ انتقادات تندش بگذراند.

سرمربی آبی پوشان ابتدا در خصوص شفاف سازی وزارت ورزش در اعلام رقم قرارداد بازیکنان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: آقایان شفاف سازی کردند و خوشبختانه استقلال از این شفاف سازی سربلند بیرون آمد. همه فکر می کردند قرارداد من دو و نیم میلیارد تومان بوده چرا که من مربی تیم قهرمان لیگ بودم و تیمم را به جمع هشت تیم برتر آسیا رسانده بودم. در این شرایط قرارداد من یک میلیارد و 300 میلیون تومان بود و سال قبل از آن یک میلیارد و 200 میلیون تومان قرارداد بسته بودم؛ این یعنی رشد رقم قرارداد من کمتر از 10 درصد بوده و رقم خاصی به آن اضافه نشده است.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: شفاف سازی خوب است و باید انجام شود اما اگر برای استقلال و پرسپولیس باشد باید برای فولادِ قهرمان و مس کرمانی که در لیگ قعر نشین بود هم صورت بگیرد. یقینا اگر چنین کاری صورت نگیرد آقایان دنبال این هستند که استقلال و پرسپولیس را نابود کنند.
قلعه‌نویی یادآور شد: پیش از این گفته بودم می خواهند فوتبال را از خانواده ها بیرون ببرند و 80 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه را به حداقل برسانند. این ها «دکان بازار» است و می خواهند استقلال و پرسپولیس را از بین ببرند.

وی با طرح این موضوع که استقلال و پرسپولیس به جامعه سرویس داده و باید به آنها کمک شود گفت: چرا باید نمایندگان مجلس برای اعلام رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس و استقلال از وزارت ورزش تشکر کنند؟ مگر چه اتفاقی صورت گرفته است؟ تمام این رقم قراردادی که عنوان می شود به اندازه قرارداد گرث بیل، بازیکن رئال مادرید نیست. همانطور که گفتم اینها همه دکان است. چه پولی خرج شده که این همه جار و جنجال به راه انداخته اند؟ این همه استقلال و پرسپولیس سرویس دادند و از آسیب های اجتماعی جلوگیری کردند و خواهند کرد، واقعا چه اشکالی دارد هر بازی استقلال و پرسپولیس 50 هزار تماشاگر به ورزشگاه بیاید. چرا 100 هزار تماشاگر را کردند را 10 هزارتا، 19 هزارتا را کردن هزارتا و امروز فوتبال به این روز افتاد.

قلعه‌نویی خطاب به امیررضا خادم، نماینده تمام الاختیار وزیر ورزش در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: آقای خادم! شما آمدی و به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ورود کردی و باید به سراغ دیگر باشگاه ها هم بروی که اگر نروی خیانت کردی. آقای خادم تو باید بروی!

او همچنین به چگونگی درآمدزایی در فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: یکی از اصلی ترین راه های درآمدزایی در فوتبال دنیا حق پخش تلویزیونی است ولی ما از آن برخوردار نیستم چرا که تلویزیون، دولتی است. ما چطور از تلویزیون دولتی می‌توانیم درآمدزایی داشته باشیم.

قلعه‌نویی گفت: من سال‌ها در سپاهان مربیگری کردم و این باشگاه را به عنوان یک باشگاه به معنای واقعی می دانم اما آیا باشگاه سپاهان از دولت کمک نمی گیرد و بودجه اش از بیت المال نیست. من از نماینده ها تشکر می‌کنم که پیگیر وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هستند اما خوب بود که در مورد مسائل اقتصادی پول نفت و ... هم شفاف سازی صورت می گرفت و خیلی چیزها مشخص می‌شد.

وی با طرح این مدعا که فوتبال از همه چیز پاک تر است، گفت: یک عده به فوتبال آمدند تا آن را از خانه های مردم به بیرون بکشند که در نهایت به هدف خود رسیدند و ماحصل آن چیزی است که می‌بینید.
قلعه نویی تصریح کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی رفته و با همه ستاره های خود در دیدار دوستانه مقابل گینه به میدان رفت، چرا برای تیم ملی سه هزار تماشاگر آمد؟ اگر برای لیگ بود که آقای اجنبی پرست می‌گفت لیگ کیفیت نداشته است. به قول آن نوکر اجنبی کیفیت لیگ پایین است که تماشاگران نمی‌آیند. این آقا در برنامه‌اش آمار استقلال را قبول ندارد و اگر یک خارجی آمار بدهد می‌پذیرد.

سرمربی استقلال با ابراز امیدواری از اینکه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این تیم همچنان به فعالیت خود در این باشگاه ادامه دهند گفت: امیدوارم با همراهی اعضای هیئت مدیره و آقای فتح الله زاده تیمی بهتر را برای فصل آینده ببندیم. من اعتقاد دارم امسال با اینکه نتایج چندان خوبی نگرفتیم اما می‌توانستیم در لیگ جایگاه بهتری کسب کرده و در آسیا صعود کنیم اما این طور نشد.

قلعه‌نویی مجددا وعده ساختن تیمی قدرتمند داد و افزود: اگر در استقلال بمانم تیمی مانند تیم سال 83 را درست خواهم کرد که هم مردم نتایجش را و هم نوع بازی اش را دوست داشته باشند. مطمئن باشید اگر لیاقتش را داشته باشم و بمانم این تیم را خواهم ساخت.
خبرنگاری از قلعه نویی پرسشی مبنی بر اینکه اگر فتح الله از استقلال برود شما هم جدا می‌شوید که وی درپاسخ گفت: فتح الله زاده مدیری زحمت کش و خبره‌ است و از سرمایه‌های استقلال به شمار می‌رود. حیف است به راحتی از کنار این سرمایه ها بگذریم و امیدوارم او در استقلال بماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها