سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خادم: تغییرات در پرسپولیس بیشتر است

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٣١    نسخه چاپی    
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش با بیان اینکه تغییرات در هیات مدیره پرسپولیس خیلی زیاد است گفت: امیدوارم باشگاه استقلال از نظر حساسیت های مالی از باشگاه پرسپولیس عقب نماند.
امیر رضا خادم بعد از جلسه با امیر قلعه نویی و مسئولان باشگاه استقلال برای خصوصی سازی این باشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیر قلعه نویی جزء بهترین مربیان ایران است که در روزهای گذشته در رسانه ها، گله مندی هایی را نسبت به افشای قراردادها مطرح کرده بود که این گلایه ها به ربط و به راه بود.

وی افزود: رقم قرارداد امیر قلعه نویی نسبت به خیلی از مربیان عدد قابل ملاحظه ای نیست. با این حال مسئله اصلی ما این است که بدنبال یک فوتبال مولد باشیم. انتقاد ما این است که چرا هیات مدیره های این دو باشگاه نمی توانند مولد باشند و همه هزینه ها سر دولت خراب می شود.

معاون پارلمانی وزارت ورزش تاکید کرد: این صحبت هایی که درباره رقم قرارداد مربیانی مثل امیر قلعه نویی و علی دایی فاش و یا عنوان شده باید در مورد سایر تیم ها هم رخ بدهد. بحث ما سر ِ هزینه تیم ها نیست بلکه بلکه بحث ما این است که باشگاه ها خودشان درآمدزایی کنند.

خادم با بیان اینکه از باشگاه هایی مثل سپاهان و مس کرمان هم انتظار شفاف سازی دارم، گفت: انتظارم از این باشگاهها این است که برای جلوگیری از زیر سئوال رفتن، خودشان قراردادهایشان را شفاف کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که پیشنهادات مطرح شده در جلسه با مسئولان استقلال چه بوده است، گفت: در این جلسه نظراتی عنوان شد که باید آنها را جمع بندی کنیم.

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت ورزش با اشاره به بدهی های دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خاطرنشان کرد: این دو باشگاه روی هم رفته بیش از 110 میلیارد تومان بدهی دارند در حالی که بودجه وزارت ورزش 150 میلیارد تومان است که به این ترتیب باید کل بودجه را به استقلال و پرسپولیس بدهیم موضوعی که اصلا منطقی نیست.

خادم افزود: سئوال ما در جلسه امروز این بود که هیات مدیره باید چه کاری انجام دهد که بدهکاری ها کمتر شود. پیشنهاداتی مطرح شود و حتی علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه هم نکات خوبی را مطرح کرد. ما دنبال راهکارهایی هستیم تا بدهکاری ها و هزینه ها به حداقل برسد.

در ادامه معاون پارلمانی و حقوقی وزارت ورزش ابراز امیدواری کرد که هیات مدیره پرسپولیس تا روز دوشنبه معرفی شود.

به گفته خادم پس از پرسپولیس انتخاب هیات مدیره استقلال شروع می شود و وزارتخانه در حال مذاکره برای تمکن مالی استقلال است.

خادم همچنین درباره میزان تغییرات هیات مدیره در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: تغییرات در پرسپولیس خیلی زیاد است ولی در استقلال چون هنوز صحبتی نشده است نمی توانم چیزی بگویم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی برامکان خرید باشگاه پرسپولیس توسط یک شرکت ایتالیایی که خواهان 49 درصد سهام پرسپولیس شده، گفت: چنین چیزی نیست. طبق قانون باشگاه استقلال و پرسپولیس فقط به مزایده گذاشته می شود و توسط سازمان خصوصی سازی این امر صورت می گیرد. ما دخالتی در این زمینه نداریم.

علی فتح الله زاده هفته گذشته اعلام کرد حاضر است در صورت گرفتن اختیار مجمع تمام بدهی های استقلال را بدهد و هیچ پولی از وزارت ورزش دریافت نکند. خادم در این خصوص گفت این هم یک پیشنهاد است که حتما آن را بررسی می کنیم ولی فتح الله زاده عنوان کرده است که وزارت ورزش باید چند میلیارد تومان به باشگاه تزریق کند و بقیه بدهکاری ها را خودش پرداخت می کند. این هم پیشنهادی است که ما آن را بررسی می کنیم.

خبرنگاری از خادم پرسید با وجود مشخص شدن میزان بدهی های دو باشگاه پرسپولیس و استقلال قرار است چه اتفاقی رخ بدهد وچه تضمینی برای بازگشتن پول بیت المال وجود دارد؟ که وی این گونه پاسخ داد: وزارت ورزش امکان تامین هزینه های استقلال و پرسپولیس را ندارد و از طرفی بار هم مشکلات بر دوش ما است. قرار نیست بدهکاری های این دو باشگاه فراموش شود البته طلبکاران زیادی هم وجود دارد که دنبال پولشان هستند. در این شرایط ما باید دو تیم را برای فصل بعد به بهترین نحوه ببندیم و به همین خاطر برای حل مشکلات صبح و شب نداریم.

خادم افزود: در خصوص باشگاه پرسپولیس مشکلات سازماندهی شده ولی چون هنوز به مرحله عقد قرارداد نرسیده ایم از آن حرفی نمی زنم. پس از نهایی شدن هیات مدیره پرسپولیس معرفی می شود و کار این باشگاه استارت می خورد. امیدوارم از لحاظ حساسیت های مالی تیم استقلال هم از پرسپولیس عقب نماند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٣١

   

پر مبحث ترین ها