سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی چقدر هزینه برداشت؟

نکته قابل توجه اینکه فقط جریمه اضافه باری که به خاطر غیبت 17 بازیکن روی دست فدراسیون فوتبال ماند حدود 30 هزار دلار بود که خود این مبلغ حدود یک صد میلیون خرج روی دست فدراسیون فوتبال گذاشت.
در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از مبلغ یک میلیارد و نیم برای هزینه اردوی آفریقای جنوبی خبر داده‌اند، مشخص نیست چرا حرف‌های ضد و نقیض در مورد هزینه‌ اردوی ملی پوشان مطرح می‌شود!

اردوی 17 روزه تیم ملی در آفریقای جنوبی صبح امروز با تمرینات ریکاوری ملی‌پوشان به پایان رسید.
بر همین اساس خبرگزاری فارس در نخستین ساعات امروز خبری را منتشر کرد که در آن هزینه اقامت 17 روزه تیم ملی حدود یک میلیاردو پانصد میلیون اعلام شد که البته این مبلغ را نماینده اعزامی وزارت ورزش در اردوی آفریقای جنوبی تأیید کرده بود.

با این حال عده‌ای بعد از انتشار این خبر از سوی خبرگزاری فارس، بحث هایی را برای رد این مبلغ اعلام شده مطرح کردند، غافل از اینکه پیش از اعلام این مبلغ(یک و نیم میلیارد تومان) از سوی نماینده اعزامی وزارت ورزش به آفریقای جنوبی، در برنامه 90 دوشنبه هشتم اردیبهشت و در دو بخش جداگانه نیز دو مقام مسئول ارشد یکی از وزارت ورزش و دیگری از فدراسیون فوتبال همین مبلغ و حتی بیشتر از آن را مورد تأیید قرار داده بودند.

در ابتدای برنامه نود دوشنبه گذشته و پس از انتقادات کارلوس کی‌روش ابتدا علی کفاشیان روی خط تلفنی برنامه 90 با بیان اینکه حدود یک میلیارد و 300 میلیون هزینه اعزام تیم ملی به آفریقای جنوبی شده است، گفت: با این هزینه‌ای که شد دیگر دلیلی نداشت بخواهیم بحث 30 دست گرمکن را پیش بکشیم ضمن اینکه اسپانسر تیم ملی طبق قراردادی که داریم به تعهدش عمل کرده و به صورت مجانی به ما لباس می‌دهد. ما یک و نیم میلیارد خرج کردیم، تعجب می‌کنم چرا کی‌روش این مباحث را مطرح کرد بنابراین بعدا به او توضیح می‌دهیم و از او توضیح هم خواهیم خواست.

در ادامه همین برنامه مناف هاشمی معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش هم روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در مورد تدارکات نیم ملی فوتبال در ژوهانسبورگ گفت: ما تمام تلاشمان را میکنیم که بهترین اردوها برای تیم ملی باشد. وزارت ورزش و جوانان 150 اردوی برون مرزی را برای فدراسیون های ورزشی در نظر گرفته است. ما در مجموع 24 میلیارد تومان به فدراسیون‌ها کمک کردیم که از این مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به فوتبال کمک شد و فقط برای حضور تیم ملی در آفریقای جنوبی 2.5 میلیارد تومان هزینه کردیم.

نکته قابل توجه اینکه فقط جریمه اضافه باری که به خاطر غیبت 17 بازیکن روی دست فدراسیون فوتبال ماند حدود 30 هزار دلار بود که خود این مبلغ حدود یک صد میلیون خرج روی دست فدراسیون فوتبال گذاشت.

با این وضعیت و در حالی که خود مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از مبلغ یک میلیارد و نیم برای هزینه اردوی آفریقای جنوبی خبر داده‌اند، مشخص نیست که چگونه یک برگه فاکتور هتل برای برخی‌ها به عنوان سند محسوب شده و این هزینه به کل سفری که فقط حدود 100 میلیونش بابت جریمه اضافه بار پرداخت شده است، تعمیم داده می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها