سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمد بنا از تیم ملی کشتی فرنگی رفت/

نوربخش مربی ارشد تيم ملی کشتی فرنگی شد

«محمد بنا» که بعد از بازگشت تیم ملی کشتی فرنگی ایران از مسابقه های کشتی قهرمانی سال 2014 بزرگسالان آسیا در قزاقستان از حضور در اردوی تیم ملی خودداری کرده بود، تاکنون حاضر به بازگشت به این اردو نشده است.
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی ایران گفت: «محمد بنا» نمی خواست کار کند و برای همین از تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان رفت و فدراسیون کشتی هم در مدت حضور وی، هر کاری که از توانش برمی آمد برای تیم ملی انجام داد.

«حسن بابک» اظهار داشت: بعد از مسابقه های کشتی فرنگی قهرمانی سال 2014 بزرگسالان آسیا که روز یکشنبه گذشته در شهر آستانه قزاقستان به پایان رسید، از «محمد بنا» تقدیر شد و فدراسیون کشتی هم از کادر فنی حمایت لازم را کرد و مشکل خاصی هم در این خصوص وجود نداشت ولی در مجموع بنا نمی خواست کار کند که تشخیص داد از تیم ملی جدا شود!

وی اظهار کرد: محمد بنا مانند سایر دفعات پیش که تیم ملی کشتی فرنگی ایران را ترک کرد، این بار هم صراحتا اعلام نکرد که دلیل رفتنش چیست.

بابک در خصوص کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان بیان داشت: شورای فنی کشتی فرنگی روز پنجشنبه تصمیم گرفت مسوولیت فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پیکارهای جام جهانی کشتی فرنگی در تهران برعهده چهار مربی حاضر در اردو باشد و یک نفر از آنها به عنوان مربی ارشد نیز معرفی شود.

وی ادامه داد: ما نمی دانیم روز پنجشنبه چه اتفاقی افتاد که اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی هم اردو را ترک کردند و در جلسه فوق العاده جمعه شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی مقرر شد «ناصر نوربخش» سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی تا رقابت های جام جهانی تهران به عنوان مربی ارشد، مسوولیت تیم ملی را برعهده داشته باشد.

مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی در خصوص ملی پوشان کشتی فرنگی ایران هم گفت: به دلیل مسایل به وجود آمده، بیشتر ملی پوشان تا ساعت 23 پنجشنبه شب اردو را ترک کردند و تعدادی هم هستند اما بیشتر آنان در تماس تلفنی اعلام کردند شنبه به اردو بازخواهند گشت.

جلسه فوق العاده شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی، صبح جمعه در محل خانه کشتی تهران برگزار شد و در مورد مسایل پیش آمده در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان تصمیماتی اتخاذ شد.

پیکارهای جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه در سالن ورزشی شهدای هفتم تیر تهران برگزار خواهد شد.

«محمد بنا» که بعد از بازگشت تیم ملی کشتی فرنگی ایران از مسابقه های کشتی قهرمانی سال 2014 بزرگسالان آسیا در قزاقستان از حضور در اردوی تیم ملی خودداری کرده بود، تاکنون حاضر به بازگشت به این اردو نشده است.

محمد بنا که پس از یک سال و نیم کناره گیری از تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران، بار دیگر آذر ماه سال 92 به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان انتخاب شد، تیم ملی دگرگون شده کشورمان را در یک دوره مسابقه های رسمی (قهرمانی آسیا در قزاقستان) با کسب یک مدال طلا، یک نقره، 3 برنز و 53 امتیاز پس از تیم های قزاقستان و قرقیزستان به جایگاه سوم رساند.

مقام سومی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که با کشتی گیران جوان و نفرات غیر اصلی البته به جز «سعید عبد ولی» در وزن 75 کیلوگرم در مسابقه های آسیایی قزاقستان شرکت کرده بود، با انتقاداتی روبرو شد.

«محمد بنا» در بازگشت از قزاقستان به خبرنگاران گفته بود، همه کسانی که کارشناس کشتی هستند، می دانند که هر فردی غیر از ما بود، با این تیم یک مدال برنز هم در آسیا نمی گرفت. هنوز شرایط من برای ادامه کار مشخص نیست.

وی اظهار کرد: اگر قرار باشد من برای پیکارهای جام جهانی باشم، باید ترکیب تیم ملی را خودم انتخاب کنم و کسی در کارم دخالت نکند. اگر این چنین نباشد، بهتر است فرد دیگری سرمربی شود.

البته وضعیت من برای بعد از جام جهانی هم مشخص نیست.

اکنون شرایط برای من ایده آل نیست.

بعد از ترک اردو توسط محمد بنا، براساس اطلاع یک منبع موثق، اکثر قریب به اتفاق اعضای تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران هم اردوی تیم ملی را ترک کرده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١١:١۶

   

پر مبحث ترین ها