سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشاگری های جدید محمد دادکان؛ ماجرای اعزام 150 نفری به جام جهانی با هزینه 6 میلیاردی

وقتی در این کشور سیب‌زمینی کیلویی 4 هزار تومان به فروش می‌رسد آن وقت باید 40 میلیون بدهیم و افراد را به جام جهانی اعزام کنیم. شاید من را تحریم کنند و بگویند دادکان از این پس به تلویزیون نیاید اما با این کارها من تحریم نمی‌شوم.
رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان از وضع شفاف سازی در فوتبال، حضور ایران در جام جهانی و ماجرای اعزام یک گروه مشوق به برزیل انتقاد و ابراز ناراحتی کرد.

محمد دادکان با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی خاطر نشان کرد: وقتی مدیر عامل یک باشگاه پرطرفدار که طی 2 تا 3 سال اخیر مدیریت خود، بیش از چندین بار در برنامه های تلویزیونی شرکت کرده و 50 میلیارد تومان بدهکاری بر دوش این باشگاه قرار داده، چه انتظاری می توانیم از مدیر عامل جدید داشته باشیم.

این کارشناس مسائل فوتبال کشورمان افزود: فدراسیون فوتبال قرار است برای همراهی و روحیه دادن به بازیکنان تیم ملی 150 نفر را با هزینه 6 میلیاردی از اقشار هنری و خواننده معروف کشور همراه تیم ملی به جام جهانی بفرستد. حال سوال اینجاست که این افراد با رفتن به جام جهانی چه دردی را برای تیم ملی دوا می کنند، آیا نمی توان به جای این هزینه کلان برای ازدواج جوانان کمک هزینه جهیزیه جمع آوری کرد. مطمئنا اینگونه بازیکنان تیم ملی نیز روحیه به سزایی خواهند گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: برای این مسئله می‌گویند اسپانسر گرفته‌ایم اما اگر این افراد می‌خواهند به عنوان حامی به جام جهانی بروند خودشان هزینه کنند. دولت بگوید ما برای این کار پول نمی‌دهیم و مطمئنم این کار صورت می‌گیرد. افرادی که می‌خواهند سی‌دی تهیه کنند و آنجا ارائه دهند این کار را از هزینه شخصی خود انجام دهند. نمی‌دانم چرا رسانه‌ها به این مسئله نمی‌پردازند. از حضور مشوق چه چیزی عاید تیم ملی می‌شود. وقتی به من نامه داده‌اند و برای حضور در جام جهانی دعوت شدم گفتم به جای اینکه 40 میلیون پول برایم هزینه شود خانه می‌نشینم و 3 مسابقه را از تلویزیون تماشا می‌کنم. بهتر نیست این پول‌ها هزینه خانواده‌های بی‌سرپرست شود.

به گزارش شفاف، وی خاطر نشان کرد: وقتی در این کشور سیب‌زمینی کیلویی 4 هزار تومان به فروش می‌رسد آن وقت باید 40 میلیون بدهیم و افراد را به جام جهانی اعزام کنیم. شاید من را تحریم کنند و بگویند دادکان از این پس به تلویزیون نیاید اما با این کارها من تحریم نمی‌شوم.

رییس سابق فدراسیون فوتبال گفت: اگر من و همکارانمدر سال 83 به کمک مردم بازار برای باشگاه پرسپولیس، استقلال و فدراسیون پول جمع نمی‌کردیم و این 3 ساختمان شکیل را خریداری نمی‌کردیم معلوم نبود این دو باشگاه و فدراسیون در کجا استقرار می‌یافتند. فدراسیون فوتبال و باشگاه سرخابی هنوز از آن زمان ها هیچ پیشرفت و تغییری تا به حال این مجتمع ها صورت نگرفته اند.

محمد حسین دادکان با بیان اینکه شفاف سازی در هزینه های باشگاه های لیگ برتر مطرح شود اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان دم از شفاف‌سازی می‌زند و اعلام می‌کند مردم از فوتبالیست‌ها منزجر هستند آیا اجازه می‌دهد در این رابطه مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود آیا این نظر را مردم نیز درباره آنها هم دارند یا خیر؟ اینکه در جامعه به مردم احترام بگذاریم و شفاف‌سازی کنیم بسیار خوب است اما باید دید آیا در آینده هم چنین اقدامی صورت می‌گیرد. از همین حالا که در فصل نقل و انتقالات حضور داریم مدیرعامل پرسپولیس قراردادهایی که می‌بندد به صورت شفاف اعلام کند اما من به شما قول می‌دهم چنین اتفاقی نمی‌افتد. شفاف‌سازی قراردادهای مدیرعامل قبلی برای گروه قبل بود تا کار دست خودمان بیفتد.
دادکان در مورد اینکه حمایت بی‌هزینه چگونه صورت می‌گیرد، گفت: بنده تجربه مدیریت در این برهه را دارم. همان موقع که رئیس فدراسیون بودم به ضرغامی نامه زدم و از او خواستم از تیم ملی حمایت کند او هم با نظر بلند خود این اقدام را انجام داد و به تیم ملی در راستای حضور در جام جهانی کمک کرد. باید افرادی که عاشق فوتبال هستند را دعوت کنیم تا آنها برای مردم صحبت کنند و در فضایی آرام و با آرامش تیم ملی را به جام جهانی بفرستیم.

وی ادر ادامه افزود: در فوتبال کشورمان بهترین فوتبالیست باید 100 میلیون تومان و بهترین مربی 50ملیون تومان در آمد داشته باشد، که این امر صورت نمی پذیرد و دست مزد ای میلیاردی و پاداش های کلان دریافت می کنند.

دادکان در بخش پایانی اظهارات خود در مورد انتخاب رحیمی به عنوان مدیرعامل پرسپولیس گفت: با آمدن رحیمی در این باشگاه نه چندان اوضاع بهتر نمیشود بلکه بدتر هم خواهد شد چون در فوتبال متاسفانه شفاف سازی و هیچ سقف درآمدی در باشگاه های لیگ برتر ایران وجود ندارد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها