سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کی‌روش دردادگاه عالی عدالت لیسبون محکوم شد

پیش از این سرمربی تیم ملی کشورمان از این دادگاه درخواست تجدیدنظر در خصوص حکم صادره توسط دادگاه اویراس مربوط به بدهی‌اش به جواد سالم عراقی، مدیربرنامه تایید شده از سوی فیفا را کرده بود.
روزنامه آبولای پرتغال اعلام کرد، دادگاه عالی عدالت لیسبون (STJ)، کارلوس کی‌روش را به پرداخت بدهی تحمیل‌شده از سوی دادگاه اویراس به محمد جواد عراقی که مربوط به زمان مربیگری این مربی در امارات در سال 1998 بود را تأیید و این پرونده را مختومه خواند.

پیش از این سرمربی تیم ملی کشورمان از این دادگاه درخواست تجدیدنظر در خصوص حکم صادره توسط دادگاه اویراس مربوط به بدهی‌اش به جواد سالم عراقی، مدیربرنامه تایید شده از سوی فیفا را کرده بود.
در ماه مِی 1998 کارلوس کی‌روش قراردادی 2 ساله با فدراسیون فوتبال امارات برای هدایت تیم ملی این کشور به امضا رساند و با جواد سالم که رابط بین طرفین برای امضای این قرارداد بود به توافق رسید که 10 درصد از قرارداد سالیانه‌اش را به عنوان کمیسیون به وی پرداخت کند.

براساس این قرارداد کی‌روش در سال اول 450 هزار دلار و در سال دوم 562550 دلار از اماراتی‌ها دریافت کرد. این مربی پرتغالی در اواسط ماه آگوست 1998 مبلغ 45 هزار دلار که معادل 10 درصد از قراردادش در همان سال اول بود را به مدیر برنامه‌هایش پرداخت و به تعهدات خود عمل کرد. پس از 13 ماه همکاری بین فدراسیون فوتبال امارات و کی‌روش قرارداد بین طرفین لغو شد که در پی آن چِک پرداختی به این مربی به رقم 402338 دلار جهت همکاری مدت زمان باقی‌مانده خود به خود لغو شد. این در حالی است که دادگاه اویراس تاکید کرده مدارکی دارد که طی آن کی‌روش بخشی از این پول را دریافت کرده اما حق مدیربرنامه‌اش را نداده است.

محمد جواد عراقی به همین دلیل علیه کی‌روش به دادگاه شکایت کرد و نتیجه این شد که در تاریخ 21 اکتبر 2010 دادگاه لیسبون رقم پرداختی از سوی کی‌روش به این مدیر برنامه را 80 هزار یورو تعیین کرد و در دسامبر همان سال این دادگاه این رقم را به 120 هزار یورو افزایش داد. در تاریخ 31 ژانویه 2013 دادگاه لیسبون حکم اولیه که پرداخت مبلغ 56250 دلار (41008 یورو) از سوی کارلوس کی‌روش به جواد سالم بود را مورد تائید قرار داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها