سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رویانیان با وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد

رویانیان هنوز واکنشی درباره دلیل بازداشت خود نشان نداده است.
محمد رویانیان کمتر از 24 ساعت بعد از بازداشت با تامین وثیقه صدمیلیاردی از زندان آزاد شد. این رقم وثیقه اگر نگوئیم بی نظیر، کم نظیر است.

به گزارش شفاف، این اتفاق عصر دیروز روی داد. هنوز مشخص نیست چه کسی این مبلغ وثیقه را تامین کرده است. اگرچه آنگونه که خبرگزاری های رسمی کشور خبر داده اند اتهام رویانیان ارتباطی با دوره حضورش در پرسپولیس ندارد اما احتمال داده می شود این وثیقه از سوی یکی از سرمایه گزاران بزرگ فوتبال کشور تامین شده باشد.

رویانیان هنوز واکنشی درباره دلیل بازداشت خود نشان نداده است.

گفتنی است خبرگزاری دولتی ایرنا روز سه شنبه در خبری از بازداشت محمد رویانیان خبر داد. این اولین باری است که یک خبرگزاری دولتی از بازداشت رویانیان خبر می دهد.

به نوشته این خبرگزاری قرار بازداشت رویانیان از سوی شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت صادر شده بود.

بر اساس این گزارش، رویانیان پیشتر در ارتباط با پرونده ستاد سوخت به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت احضار و تفهیم اتهام شده بود.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای» سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشور نیز هشتم اردیبهشت ماه در نشست خبری درباره پرونده ستاد سوخت گفت: تا کنون سه نفر در این خصوص بازداشت شده اند و بقیه با قید وثیقه آزاد هستند.

رویانیان نیز پیشتر درباره احضار خود به دادسرا در ارتباط با پرونده ستاد سوخت گفته بود: به دادسرا رفتن جرم نیست و قوه قضاییه و دادسرا خانه من است.

یک مقام آگاه در مورد پرونده ستاد حمل و نقل و سوخت که در دادسرا تحت رسیدگی است، گفته: این ستاد زمانی مسئول خروج خودرو‌های فرسوده بود و مدتی بعد مسئول سهمیه‌بندی بنزین شد.

این سازمان همواره منابع مالی مناسبی در اختیار داشته و به فراخور فعالیتش نیز محلی برای ایراد و انتقاد از عملکرد خود باقی گذاشته است. شاید همین موجب شد سازمان بازرسی کل کشور تحقیقات خود نسبت به ستاد سوخت را آغاز کند که بازرسان پس از تحقیق در هر موردی به موضوع جدیدی در رابطه با تخلفات مالی برخورد می‌کردند.

وی در مورد حساب‌های بانکی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: بر اساس گزارش سازمان بازرسی، این ستاد برخلاف ضوابط قانونی در بانک‌های خصوصی حساب داشته و عملیات بانکی خود را از طریق این بانک‌ها انجام می‌‌داده است.

همچنین درباره نحوه هزینه ارز و اعتبارات در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ابهام‌های زیادی وجود دارد و به نظر می‌رسد آمار‌های ارائه شده از سوی این ستاد در خصوص «از رده خارج شدن خودرو‌های فرسوده» بسیار اشتباه و غیرواقعی است.

به گفته این مقام آگاه، مرداد سال 89 دو برادر با ایجاد شرکت «صدرا خودرو» در خیابان گاندی با ستاد سوخت ارتباط برقرار کردند. این شرکت در زمینه واردات خودروهای سنگین و سبک و همچنین تعویض خودروهای فرسوده کار خود را آغاز کرد و خودروهای فرسوده را از مردم تحویل می‌گرفت تا یک خودرو جدید با وام 15 درصد به آن‌ها تحویل دهد.

رئیس سابق ستاد سوخت، با این شرکت قرارداد همکاری بست. اما پس از مدتی اعتراض‌های رانندگان که خودروی فرسوده خود را به این شرکت داده و اقساط بانکی را پرداخت می‌کردند اما خودرویی دریافت نکرده بودند، شروع شد. بازپرس پرونده هم پس از بررسی مستندات، شرکت صدرا خودرو را پلمب کرد.

تخلفات مالی از ستاد سوخت به باشگاه ورزشی کشیده شد و رویانیان یکی از مدیران سابق خود به نام «سعید شیرینی» که عضو هیأت مدیره یک درمانگاه در شمال تهران است و در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد را به عنوان سرپرست به باشگاه پرسپولیس معرفی کرد.

سعید شیرینی سرپرست باشگاه پرسپولیس از روز پنجم اسفند سال گذشته بازداشت شده و وزارت ورزش حکم برکناری او را از باشگاه صادر کرده است.محمدرضا رویانیان نیز اسفند سال قبل برای نخستین بار به دادسرا احضار شد و به سؤال‌های بازپرس پرونده پاسخ داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها