سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رحيمي: علی دایی حرف اول و آخر را در تیم می‌زند

ما نمی خواهیم آدم کوچک دورمان باشد هرچقدر اطرافیان ما بزرگ باشند کارمان راحت تر است. من هنگامی که بحث حضور عابدینی در کمیته فنی فدراسیون مطرح شد مخالفت کردم؛ چرا که ممکن بود طرح او را کی روش اجرا نکند و شان عابدینی این نبود که بخواهد طرح وی اجرا نشود. باید جایگاه آنها حفظ شود.
ایرنا - مدیرعامل باشگاه ورزشی پرسپولیس تهران ضمن حمایت از سرمربی این تیم گفت: پرسپولیس نیاز به یک آکادمی قوی دارد که سالی یک یا دو بازیکن به تیم بزرگسالان تحویل دهد.

علیرضا رحیمی امروز جمعه در برنامه ورزش و مردم گفت: در مسئولیتی که پذیرفتم بزرگانی مانند پروین، کاشانی، مایلی کهن، دادکان ، خوردبین باید حضور می داشتند. من به اینجا آمده ام تا از تجربه اینها یک باشگاه بسیار خوب بسازیم.

وی افزود: بهترین ارزیابی کننده خود مردم هستند.

رحیمی با بیان اینکه داشته های ما در پرسپولیس خیلی مهم است گفت: ساختمانی که داریم و زمین درفشی فر برای تمرین سرمایه های ماست. اما سومین و بزرگترین سرمایه خود پرسپولیس است؛ ورزشکاران، پیشکسوتان و هواداران که قیمتی نمی توان روی آنها گذاشت.

وی افزود: باشگاه تعهدات و بدهی هایی دارد که باید تدابیری برای آنها اندیشیده شود. هیچ کس نمی تواند از من بشنود که مشکلات و بدهی های باشگاه چیست.

وی با بیان اینکه باید از داشته هایمان استفاده کنیم ادامه داد: پرسپولیس نیاز به آکادمی قوی دارد.

رحیمی گفت: در حال حاضر آکادمی داریم. اما اگر نتواند سالی یک یا دو بازیکن به تیم بزرگسالان تحویل دهد بهتر است تعطیل شود. اگر سالی یک بازیکن از آکادمی به تیم اضافه شود در مدت پنج سال پنج بازیکن می شود و مبلغ قابل توجهی به باشگاه کمک می شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: هنگام پذیرش مسئولیت باشگاه یک شرط من این بود که اگر رحیمی را برای اداره و بودجه باشگاه می خواهید من نیستم؛ این باشگاه داری نیست. ما هنوز قانونی که در مورد باشگاه داری تعریف شده باشد نداریم.

وی ادامه داد: ما از مجلس یک قانون در این زمینه می خواهیم. تمام مشکلات پرسپولیس و تیم ها به این علت است که تعریف قانونمند از باشگاه نداریم. چرا پرسپولیس 15 مدیرعامل عوض کرده است؛ علت آن نبود قانون باشگاه داری است.

وی گفت: قانون دست و پای وزارت ورزش را بسته است. می خواهد به پرسپولیس و استقلال کمک کند نمی تواند. من شاهدم خادم و گودرزی چقدر تلاش می کنند.

رحیمی ادامه داد: اعضای هیأت مدیره ما در اقتصاد حرف برای گفتن دارند. سیاسی می تواند در بخش اقتصادی کمک کند. محمد ابراهیم کاظم پور هم همین وضعیت را دارد. سلیمی شهردار منطقه 11 است. مونسان در منطقه آزاد کیش حضور دارد. طاهری مشاور اقتصادی هیأت مدیره است. خواجه وند فردی توانا است و استیلی سخنگوی باشگاه و زادمهر افراد با تجربه ای هستند.

رحیمی مطالب مطرح شده در باره مخالفت حمید استیلی با تمدید قرارداد پیام صادقیان و نیلسون را رد کرد و گفت: هیئت مدیره شرح وظایفی دارد. مدیرعامل پیشنهاد می دهد و هیات مدیره موافقت یا مخالفت می کند. از این رو ما به دنبال نصب دوربین درهیئت مدیره هستیم تا مردم به مطالب مطرح شده گوش کنند. محور باشگاه هیأت مدیره است و تصمیم های کلان را می گیرد. مدیرعامل باید مصوبات هیئت مدیره را اجرا کند. کوچکترین حرکتی تا مجوز هیئت نباشد انجام نمی شود.

وی ادامه داد: در هیأت مدیره مصاحبه هفته ای یک بار را تعیین کردند. اگر قرار باشد هفته ای دو بار مصاحبه کنیم باید هیئت مدیره اجازه دهد. در کشور باید محور برنامه باشد، اما در کشور ما مدیر محور است. با آیین نامه هایی که مصوب می کنیم وضعیت را بهبود می بخشیم. محور اصلی هیئت مدیره است و ما مجری آن هستیم.

رحیمی گفت: پرسپولیس تا آغاز لیگ قهرمانان آسیا باید پروانه حرفه ای خود را بگیرد و تا آن زمان این مشکل باید برطرف شود. ورزشگاه ، بلیت فروشی ، تراز مالی همگی باید مشخص باشد. کنفدراسیون آسیا در این زمینه بسیار سخت گیر است.

وی در مورد اختیارات علی دایی در زمینه نقل و انتقالات باشگاه گفت: به علی دایی در مورد بازیکنان اختیار کافی دادیم. اگر بازیکنی را بخواهد به ما اعلام می کند تا وارد مذاکره شویم. از دایی 100 درصد حمایت می کنیم تا هیچ دغدغه ای نداشته باشد. اگر او دنبال مسائل دیگری باشد در زمین تیم ضربه می خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن تشکر از محمد رویانیان و مدیرانی که پیش از این در باشگاه زحمت می کشیدند گفت: نداشتن قانون باشگاه داری برای مدیران گذشته مشکل ایجاد کرد. مطمئن باشید در مورد مدیران گذشته صحبتی نخواهم کرد. ما باید از گذشته پند بگیریم. اگر کسی را تحسین کنیم فراموش می کند، اما اگر توهین کنیم فراموش نمی کند. یکی از مشکلات در پرسپولیس این است که حسن و حسین مشکل دارند و من با هر دو دوست هستم اما می خواهند از یکی طرفداری کنم، من باید تلاش کنم آنها را به هم نزدیک کنم.

وی در مورد تمایل علی دایی برای جذب احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، علی عزتی، رضا نوروزی و محسن فروزان گفت: علی دایی لیستی به من داده که فقط ما دو نفر می دانیم. دایی شخصا با بازیکنان گفت و گو می کند، البته این وظیفه من است اما خواهش کردم کمک کند.

رحیمی با بیان اینکه دایی تا این لحظه مازاد به ما اعلام نکرده است، گفت: دایی سرمربی تیم است. به شدت از ایشان و هرکسی که مربی باشد حمایت می کنیم.

باید کمک کنیم تیم بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

وی تاکید کرد: هر کس در تیم مشکلی دارد دایی حرف اول و آخر را می زند. همه باید بدانند پناهشان علی دایی است و الا نمی توانیم تیم را جمع کنیم. هیأت مدیره هم از او حمایت می کند.

رحیمی در مورد تجمع هواداران در روز 14 اردیبهشت و درخواست آنها برای بازگشت علی کریمی گفت: در آئین نامه برای هواداران هم جایگاه مشخص شده است. بدنبال آن هستیم که آنها را در تصمیم گیری ها شریک کنیم. این به نفع باشگاه است. اما حرف آخر و اول را باید سرمربی بزند. اگر اختلافی میان آنها هست با هم حرفشان را بزنند. وارد اختلاف آنها نمی شویم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس سپس به موضوع کمیته فنی پرداخت و گفت: شرح وظایف کمیته فنی مشخص است و مربی هم جزو کمیته فنی است. ما آئین نامه کمیته فنی را از آژاکس و آرسنال گرفتیم. در آ‍ژاکس کمیته فنی کاری با سرمربی ندارد و شرح وظایف آن مشخص است. شرح وظیفه کمیته فنی تعریف شده است. .

وی در پاسخ به این سوال که امیر عابدینی کاریزمای خاصی دارد و قدرت طلب است و علی دایی نیز شخصیت قدرتمندی دارد، گفت: ما شرح وظایف داریم. هرکسی خواست صحبت کند باید به شرح وظایف احترام بگذارد. اگر به این نکته احترام بگذاریم مشکلی ایجاد نمی شود. در دنیا اختلافی در کمیته فنی نیست و فقط در ایران وجود دارد چون سلیقه ای برخورد می شود.

رحیمی با بیان اینکه عابدینی فرد قانونمندی است و می خواهد به ما کمک کند، گفت: ما نمی خواهیم آدم کوچک دورمان باشد هرچقدر اطرافیان ما بزرگ باشند کارمان راحت تر است. من هنگامی که بحث حضور عابدینی در کمیته فنی فدراسیون مطرح شد مخالفت کردم؛ چرا که ممکن بود طرح او را کی روش اجرا نکند و شان عابدینی این نبود که بخواهد طرح وی اجرا نشود. باید جایگاه آنها حفظ شود.

رحیمی سپس در مورد دستیاران دایی اظهار داشت: دستیاران دایی به خود وی مربوط است. فقط باید پاسخگوی هواداران باشند. برای سه جام تیمی درست کنند که پاسخگوی هوادران باشیم.

رحیمی در مورد انتقاد از اصفهانی بودن وی گفت: حتی اگر حضورم در سیستان هم لازم باشد به آنجا می روم، اما متاسفانه دعوای ما بر سر میز است.

مدیرعامل پرسپولیس درخصوص بدهی پرسپولیس به عجمان در مورد محمدرضا خلعتبری گفت: مشکل خلعتبری را در بخش حقوقی دنبال می کنیم. هر تعهدی که باشگاه داده باید انجام دهیم. اگر باشگاه در زمان مسئولان قبل بدهی داشته باشد نمی توانیم بگوییم به ما ربطی ندارد. از شما می خواهم وارد بحث بدهی نشوید چرا که ورزش با احساسات در ارتباط است.

وی همچنین در مورد بحث قرارداد همکاری با باشگاه نایمخن اظهار داشت: مسئولان قبلی با رئال مادرید صحبت کردند در این باره بحث خواهد شد. علی دایی هر سفری را لازم بداند انجام می دهیم.

رحیمی همچنین در مورد مشکل مسدود بودن حساب های پرسپولیس گفت: تمام حساب ها مسدود است، اما با وجود امکان ایجاد حساب جدید تخلف اداری نمی کنیم. به دنبال راهی برای حل مشکل هستیم. قرار است وزیر ورزش هم به حل این مشکل کمک کند.

رحیمی در مورد جذب یحیی گل محمدی به تیم ذوب آهن نیز اظهار بی اطلاعی کرد.

وی در پایان برای حل مشکلات از هواداران باشگاه پرسپولیس خواست فرصت دو تا سه ماهه ای به او بدهند تا برنامه ریزی انجام شود.

وی گفت اگر مفید نباشم برای رفتن لجبازی نمی کنم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٠٨

   

پر مبحث ترین ها