سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فوتسال قم بالاخره جام گرفت؛

اولين قهرماني ماهان تنديس قم در اولين دوره جام حذفي فوتسال

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٣, ٢١:١١    نسخه چاپی    
تماشاگران تیم فوتسال ماهان تندیس قم كه يكي از مهمترين عوامل صعود اين تيم به ديدار نهايي جام حذفي كشور بودند،در اين ديدار نيز ماهاني ها را در تهران تنها نگذاشتند و با 3 دستگاه اتوبوس و چند دستگاه خودروی شخصی، خود را به تالار هندبال تهران رساندند و با تشويق هاي خود، در كنار اندك تماشاگران ميثاق، شور و حرارت خاصي به اين ديدار دادند.
نماينده قم در ليگ برتر فوتسال با قهرماني در اولين دوره جام حذفي فوتسال ايران، بعد از 15 سال حضور نمايندگان فوتسال قم در ليگ فوتسال كشور، اولين جام را براي فوتسال قم به ارمغان آورد.
اولين قهرماني ماهان تنديس قم در اولين دوره جام حذفي فوتسال

ماهاني‌ها كه در جام حذفي با برتري مقابل پرسپوليس بهزيستي تهران، شاهين كرمانشاه و نظام مهندسي كرمانشاه و شهرداری تبریز به ديدار نهايي جام حذفي كشور راه يافته بودند، براي كسب عنوان قهرماني اين دوره از مسابقات از ساعت 17 امروز در ديدار پاياني جام حذفي در برابر ميثاق تهران با انگيزه كافي پا به ميدان گذاشتند.

محسن حسن زاده سرمربي ماهان تنديس قم ، سعید قاسمی، حمید رشیدی، علیرضا وفایی، مسعود ایازی، محمدحسین کوهستانی، محمد کرمانی، ابوالقاسم عروجی، محمد وزیر‌زاده، مهدی زاهدی، مسلم اولاد قباد، مسعود دانشور، علی ابراهیم بیگی را در ليست اين ديدار قرار داده بود.

تماشاگران تیم فوتسال ماهان تندیس قم كه يكي از مهمترين عوامل صعود اين تيم به ديدار نهايي جام حذفي كشور بودند،در اين ديدار نيز ماهاني ها را در تهران تنها نگذاشتند و با 3 دستگاه اتوبوس و چند دستگاه خودروی شخصی، خود را به تالار هندبال تهران رساندند و با تشويق هاي خود، در كنار اندك تماشاگران ميثاق، شور و حرارت خاصي به اين ديدار دادند.

در نيمه اول در حالي كه دو تيم بازي پاياپايي را به نمايش گذاشته بودند، ماهاني ها در چند موقعيت توسط علي ابراهيم بيگي و مسلم اولاد قباد فرصت گلزني داشتند تا اينكه ابوالقاسم عروجي در يك حركت زيبا و فرار از سمت راست گل اول ماهان تنديس را به ثمر رساند.

ميثاقي‌ها كه بعد از اين گل براي جبران دست به حمله زده بودند سرانجام در كمتر از 2 دقيقه مانده به پايان نيمه اول در يك موقعيت تك به تك توسط مجيد رئيسي موفق شدند بازي را به تساوي بكشانند. بعد از اين گل به علت درگيري ميان تماشاگران دو تيم، براي دقايقي بازي متوقف شد و سرانجام نيمه اول بازي با تساوي يك بر يك به پايان رسيد.

ماهاني ها در ابتداي نيمه دوم كه با چند دقيقه تاخير آغاز شده بود، مي‌توانستند توسط محمد كرماني به گل برتري برسند كه اين اتفاق نيفتاد و در برگشت همين صحنه محمد وزير زاده براي جلوگيري از به ثمر رسيدن گل ميثاق مجبور به خطا شد و با دريافت كارت قرمز از زمين مسابقه اخراج شد اما بازيكنان ميثاق نتوانستند از فرصت دو دقيقه با يك يار بيشتر استفاده كنند.

در ادامه بازي بالاخره عليرضا وفايي بازيكن ملي پوش ماهان قفل دروازه ميثاق در نيمه دوم را شكست اما اين گل را موسي حسن دوست در 7 دقيقه به پايان بازي پاسخ داد و بازي دوباره به تساوي كشيده شد و حملات دو تيم در ادامه نيمه دوم بازي نيز ثمري نداشت و اين نيمه با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد و بازي به وقت اضافه كشيده شد.

در نيمه اول وقت اضافه مسلم اولاد قباد بازيكن جوان و خوش آتيه ماهان تنديس، اين تيم را دوباره پيش انداخت و نيمه اول وقت اضافي با برتري ماهاني ها به پايان رسيد اما در نيمه دوم وقت اضافه در حالي كه ميثاق براي جبران نتيجه به صورت پنج نفره بازي مي‌كرد موفق شد با گل محسن فرهمند، بازي را به تساوي بكشاند و تعيين قهرمان جام حذفي كشور به ضربات پنالتي كشيده شد.

حميد رشيدي دروازه‌بان دوم و پنالتي گير ماهان كه در ضربات پنالتي درون دروازه ماهان قرار گرفته بود موفق شد ضربات پنالتي حسن نژاد و سلطاني از ميثاق را مهار كند و با اين حساب و گل‌هاي مسعود دانشور، محمد كرماني، محمد حسين كوهستاني و سعيد قاسمي در ضربات پنالتي براي ماهان تنديس قم، اين تيم در مجموع با نتيجه هفت بر چهار ميثاق را شكست داد و سرانجام مزد زحمات خود را گرفت و فاتح اولين دوره جام حذفي فوتسال ايران شد.

نمايندگان قم در پانزده دوره ليگ‌ فوتسال كه با نام‌هاي سهیل، فراز، ارم کیش، کیش ایر، صبا و ماهان تنديس به میدان رفته‌بودند، هرگز موفق به كسب مقام قهرماني نشده بودند و تنها موفق به کسب دو مقام نایب قهرمانی شده‌بودند، اما اينبار ماهان تنديس موفق به شكستن اين طلسم 15 ساله شد و با قهرماني در اولين دوره جام حذفي كشور، نخستين قهرماني فوتسال كشور را براي فوتسال قم به ارمغان آورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٣, ٢١:١١

   

پر مبحث ترین ها