سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افتخارآفرینان ورزش قم با حضور رئيس مجلس شوراي تجليل شدند

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٧:٢۵    نسخه چاپی    
لاریجانی تاکید کرد: از امکانات مختلف ورزشی در قم باید استفاده شود و زمینه های گسترش ورزش قم فراهم شود چرا که جوانان قمی نیازمند امکانات مناسب هستند تا بتوانند در عرصه های قهرمانی به موفقیت دست یابند.
طي مراسمي با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي از افتخار آفرينان ورزش قم در رده ملي و بين المللي تجليل شد.
افتخارآفرینان ورزش قم با حضور رئيس مجلس شوراي تجليل شدند

آئین تجلیل از قهرمانان و حامیان ورزش استان قم شامگاه چهارشنبه در تالار معصومیه استانداری با حضور علی لاریجانی رئیس قوه مقننه، مناف هاشمی معاون وزیر ورزش و جوانان، ورزشکاران مدال آور در عرصه‌های ملی و بین المللی و همچنین حامیان ورزش استان قم برگزار شد.

در اين مراسم كه در غياب حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحی منش استاندار قم برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمين علي بنايي معاون سیاسی امنیتی استاندار قم، محمد دلبري شهردار قم، عباس جهانبینی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم و مدير عامل باشگاه صباي قم، اكبر غمخوار رئيس هيئت مديره باشگاه صباي قم، صمد مرفاوي سرمربي صباي قم، امير جلالي مدير عامل باشگاه ماهان تنديس قم و تعدادي از كادر فني و بازيكنان ماهان تنديس كه به تازگي قهرمان جام حذفي كشور شده بودند در اين مراسم حضور داشتند.

در اين مراسم از بیش از 30 تن از ورزشکاران، مربیان و داوران افتخار آفرین ورزش استان قم در میادین ورزشی آسیایی، جهانی و بین المللی تجلیل به عمل‌ آمد، همچنين از امیر جلالی، مسعود اقدسی، عباس یداللهی، ابوالفضل جوکار، حبیب آذریار، محسن معصومی، علی خوشرفتار، جواد مرادی، مهدی خلیلیان، سید عباس محمودی، مهدی میرزا حسینی و غلامرضا قربانی به عنوان حامیان ورزش قم نيز تجلیل صورت گرفت.

لاریجانی: ورزش قم نیازمند حمایت بیشتری است
افتخارآفرینان ورزش قم با حضور رئيس مجلس شوراي تجليل شدند

دکتر علی لاریجانی طي سخناني در اين مراسم با بيان اينكه در سالهای اخیر تلاشهای فراوانی برای حل مشکلات ورزش قم صورت گرفت هر چند که کاستی های زیادی وجود دارد، اظهار داشت: سرانه ورزشی 40 سانتی متر در قم خجالت آور است و ما در زمینه سرانه ورزشی با استانداردهای ملی و جهانی فاصله زیادی داریم.

لاریجانی در ادامه با تقدیر از حمایت های رهبر معظم انقلاب در همه شئون استان قم اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب توجه خاصی به قم دارند. در خصوص بازگشایی ورزشگاه شهید حیدریان هم شاهد دستور و حمایت قاطع ایشان بودیم که البته حمایت های مقام معظم رهبری تمام شئون استان قم را شامل می شود.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: استان شدن قم، شیرین شدن آب قم و نیز توسعه پروژه های عمرانی و همچنین بناهای ورزشی مرهون لطف مقام معظم رهبری است و چنین انتظاری نیز وجود داشت که ایشان در سفر خود به قم التفات خاصی به این استان داشته باشند.

وی ابراز داشت: ورزش قم نیازمند حمایت بیشتری است هر چند که امروز وضع اقتصادی کشور خوب نیست و باید راه میانبری برای پیشبرد برنامه های ورزشی پیدا کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: در زمانی وضع مالی کشور خوب بود اما امروز وضع بودجه های عمرانی مناسب نیست که در این شرایط باید اقدامات فوری در عرصه های عمرانی بخصوص پروژه های ورزشی صورت گیرد.

لاریجانی گفت: در قانون بودجه امسال امکاناتی فراهم شد تا پروژه های ورزشی در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد و آنان بتوانند در دراز مدت وجوه خود را از درآمد این پروژه ها دریافت کنند و در این خصوص دولت باید از سرمایه گذاران و بخش خصوصی حمایت کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه توصیه رهبر معظم انقلاب این است که دولت جایگزین مردم نشود تصریح کرد: بسیاری از امکانات ورزشی باید در دست مردم باشد و دولت باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار مردم قرار دهد چرا که بنگاههای ورزشی همانند بنگاههای اقتصادی بازدهی آنچنانی ندارند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: امکانات فرهنگ اسلامی در قم که کانون تشیع و انقلاب است بسیار زیاد بوده که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

رئیس مجلس عنوان کرد: وزارتخانه ورزش و جوانان باید توجه خاصی به حل مشکلات ورزشی استان قم داشته باشد اگر استاندارد فضای ورزشی در قم با میانگین کشوری زیاد است وزیر ورزش هم باید در اختصاص سهم بودجه های عمرانی برای استان قم استثنا قائل شود تا قم با متوسط وضعیت کشور برابر شود.

نماینده مردم قم در خانه ملت ابراز داشت: هیات های ورزشی در استان قم نیازمند حمایت های ویژه ای هستند تا بتوانند با انگیزه بیشتری به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: از امکانات مختلف ورزشی در قم باید استفاده شود و زمینه های گسترش ورزش قم فراهم شود چرا که جوانان قمی نیازمند امکانات مناسب هستند تا بتوانند در عرصه های قهرمانی به موفقیت دست یابند.

معاون وزیر ورزش و جوانان : قم عقب افتادگی‌های زیادی در امر ورزش دارد

سید مناف هاشمی معاون پشتيباني وزير ورزش و جوانان در اني مراسم در سخنانی اظهار داشت: در استان قم به لحاظ اماکن ورزشی و همچنین ورزش همگانی نسبت به سایر استان‌ها و متوسط کشوری عقب هستیم که باید برنامه‌های این دوره بتواند این عقب افتادگی را جبران کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار و ۲۵۰ پروژه عمرانی ورزشی نیمه کاره در کشور وجود دارد افزود: با این امکانات واعتبارت وزارت ورزش و جوانان ۲۰ سال طول می‌کشد تا این پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری برسد.

هاشمی، با بیان اینکه برخی از استان‌ها همانند قم عقب افتادگی‌های زیادی در امر ورزش دارند افزود: سرانه فضای ورزشی در استان قم ۴۰ سانتی متر است که متوسط کشوری آن ۸۰ سانتی متر می‌باشد و قم از سرانه میانگین کشور هم عقب است که امیدواریم با حمایت‌های دولت و مجلس و بخش خصوصی این عقب افتادگی جبران شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه اعتبارات ورزشی استان قم در سال جاری چیزی در حدود ۴ میلیارد تومان خواهد بود افزود: امیدواریم با تخصیص این اعتبارات برخی از پروژه‌های ورزشی بزرگ استان قم تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

حجت الاسلام بنایی: زمینه فعالیت بخش خصوصی در ورزش قم مهیا شود
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم طي سخناني با تشريح اهميت ورزش، بيان داشت: اگر بخواهیم در زمینه ورزش قم به شاخص‌ها و استاندارهای لازم دست یابیم باید در زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی آماده و آنان را مورد حمایت قرار دهیم چرا که در این صورت اثر بخشی خود را خواهد داشت.

حجت الاسلام بنایی با بیان اینکه اماکن ورزشی زیادی در قم وجود دارد که استفاده بهینه از آنان نمی‌شود، افزود: اداره کل ورزش و جوانان باید این اماکن را در اختیار مردم قرار دهد تا اوقات فراغت جوانان به نحو مطلوب پر شود و علاوه بر آن اخلاق و معنویت نیز در بین جوانان تقویت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم با بیان اینکه ورود باشگاه فوتبال صبا به قم عرصه جدیدی از فعالیت‌های ورزشی در این استان را رقم زده است، افزود: امروز شاهدیم که برای اولین بار اعضای هیئت مدیره این باشگاه از سهام داران حقیقی و حقوقی تشکیل شده است.

وی گفت: در سالهای گذشته صبا تیم مهمان قم بود که در فصل جدید فوتبال این تیم در قم مسقر خواهد شد و تمرین‌های خود را نیز در قم انجام می‌دهد که این امر خود موجب تقویت سایر رشته‌های ورزشی و ایجاد انگیزه برای ورزشکاران قمی خواهد شد.

حجت الاسلام بنایی با بیان اینکه استعداد‌های ورزشی جوانان قمی قابل ستایش است، افزود: ورزشکاران قمی در اکثر رشته‌ها توانسته‌اند در میادین ملی و جهانی موفقیت‌های کسب کنند و امیدواریم با سرمایه گذاری در زمینه ورزش استان بتوانیم شاهد مدال آوری و افتخار آفرینی بیشتر ورزشکاران در میادین مختلف باشیم.

وی با تقدیر از تلاش‌های دکتر لاریجانی به عنوان یکی از اصلی‌ترین حامیان ورزش استان قم ابراز داشت: در زمانی که ورزشگاه شهید حیدریان بسته بود، در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به قم ایشان با معظم له صحبت‌هایی داشتد و نتیجه آن شد که به دستور مقام معظم رهبری این ورزشگاه به اداره تربیت بدنی آن زمان باز گشت که این امر اتفاق بسیار بزرگی برای جامعه ورزش قم بوده است.

جهانبینی: سرانه ورزشی قم ۴۲ سانتی‌متر است
عباس جهانبینی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم ديگر سخنران اين مراسم بود كه در سخناني با ارایه گزارشی از فعالیت‌های ورزشی صورت گرفته در سالهای اخیر قم اظهار داشت: در حال حاضر دستگاه‌ها و ادارات استان قم دارای ۱۷۰ مکان ورزشی و بخش خصوصی نیز دارای ۳۰ مکان ورزشی است که مجموعه این مراکز موجب شده تا سرانه ورزشی در قبل از انقلاب که ۶ سانتی متر بوده هم اکنون به ۴۲ سانتی متر افزایش یابد.

جهانبینی، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ پروژه ورزشی در استان قم در دست اجرا است، افزود: در بخش عمرانی در استان قم اتفاقات خوبی افتاده است و با پیگیری‌های نمایندگان مردم قم در مجلس به خصوص دکتر لاریجانی اعتبارات قابل توجهی به اداره کل ورزش و جوانان استان تخصیص یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک اولین استخر در منطقه محروم نیروگاه قم مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، افزود: با پیگیری‌های ریاست مجلس شورای اسلامی مشکلات مجموعه ورزشی حیدریان مرتفع شد و در ماه آینده پیست دو و می‌دانی و زمین چمن این مجموعه افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به کلنگ زنی مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ع) در یکی از مناطق محروم قم، گفت: در این منطقه جمعیت زیادی زندکی می‌کنند و جوانان علاقمند به ورزش بسیاری نیز حضور دارند که با اختصاص اعتبار ۹ هزار میلیاردی فضاهای مختلف ورزشی در این مجموعه ساخته خواهد شد.

جهانبینی، عنوان کرد: در سال گذشته سه هزار میلیارد تومان برای ساخت مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ع) اختصاص یافته بود که بعد از انتخاب پیمانکار، امیدواریم در کمتر از ۳۰ ماه بتوانیم این مجموعه را تکمیل و مورد بهره برداری قرار دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با بیان اینکه در سال گذشته اعتبار اداره کل ورزش و جوانان استان کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان بوده است، افزود: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته ۲ میلیارد تومان از محل درآمدهای اماکن ورزشی که به بخش خصوصی واگذار شد حاصل به بخش‌های دیگر ورزش استان کمک شد.

مراسم كلنگ زني احداث مجتمع ورزشی پیامبر اعظم(ص)
افتخارآفرینان ورزش قم با حضور رئيس مجلس شوراي تجليل شدند

پيش از مراسم تجليل از افتخار آفرينان ورزش قم، مراسم كلنگ زني احداث مجتمع ورزشی پیامبر اعظم(ص) قم با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
این پروژه از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به قم در سال 89 و با اعتبار 140 میلیارد ریال در منطقه محروم امامزاده سید علی(ع) قم واقع در بلوار 15 خرداد در 9 هزار متر مربع احداث خواهد شد كه شامل سالن ورزشی یک هزار و 500 نفره، استخر سرپوشیده و سالن های ورزشی کشتی پهلوانی و زورخانه است و با اعتبار اوليه 30 ميليارد ريال قرار است طي 36 ماه به بهره برداري برسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٧:٢۵

   

پر مبحث ترین ها