سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برزیل طلسم 52 ساله را شکست/رکوردهای گل به خودی مارسلو

برزیلی ها که در بازی با کرواسی نخستین گل را دریافت کردند(گل به خودی مارسلو) در پایان توانستند این طلسم را بشکنند و با پیروزی سه بر یک از زمین مسابقه خارج شوند.
از جام جهانی 1962 هر تیمی که در بازی افتتاحیه گل اول را خورده بود هرگز نتوانسته بود در آن مسابقه پیروز شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛این بار برزیلی ها توانستند پس از 52 سال طلسم شکنی کنند.از جام جهانی سال 1962 تا به امروز هر تیمی که در بازی افتتاحیه گل اول را دریافت کرده بود هرگز موفق نشده بود بازی را به نفع خودش به پایان برساند.

اما برزیلی ها که در بازی با کرواسی نخستین گل را دریافت کردند(گل به خودی مارسلو) در پایان توانستند این طلسم را بشکنند و با پیروزی سه بر یک از زمین مسابقه خارج شوند.

رکوردهایی که گل به خودی مارسلو جابجا کرد


؛گل به خودی مارسلو در بازی شب گذشته برزیل و کرواسی رکوردهای زیادی را در تاریخ جام جهانی جابجا کرد.این برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی بود که اولین گل مسابقات با گل به خودی به ثمر می رسید.

همچنین برای دومین بار در ادوار جام جهانی است که در بازی افتتاحیه یکی از تیم ها گل به خودی می زند.این اتفاق یک بار دیگر و در سال 1998 افتاده بود.جایی که فرانسوی ها میزبان جام جهانی بودند.در آن سال و در بازی اسکاتلند مقابل برزیل،تام بوید دروازه خودشان را به اشتباه باز کرد.آن بازی با نتیجه دو بر یک به نفع برزیلی ها به پایان رسید.

مارسلو نخسیتن بازیکن از برزیل است که در جام جهانی دروازه خودشان را باز کرد.در طول تاریخ برزیلی ها دومین میزبان جام جهانی هستند که گل به خودی را تجربه می کنند.این اتفاق یک بار در سال 1970 و زمانی که مکزیکی ها میزبان جام جهانی بودند افتاد.در آن بازی مکزیکی ها مقابل ایتالیا گل به خودی زدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩٣, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها