سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دفاع خوب، حمله ضعیف، تساوی خوشایند

بی تردید دفاع ایران مهم ترین نقش را در بازی امروز تیم ملی داشت ، هر چند که هوشیاری و حرکات سنجیده حقیقی ، دروازه بان تیم ملی کشورمان در این میان بسیار ارزشمند بود.این اولین باری بود که تیم ملی ایران در یک مسابقه جام جهانی گل نخورد
تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در رقابت های جام جهانی برزیل، بازی قابل قبولی ارائه کرد و یک امتیاز گرفت.

در دومین بازی از گروه F جام جهانی ، دو تیم ایران و نیجریه به مصاف هم رفتند که بعد از یک بازی نفسگیر ، دو تیم به نتیجه مساوی صفر بر صفر رضایت دادند.

کارلوس کی روش، ساختار تیم ملی ایران را کاملاً دفاعی چیده بود و همین امر باعث شد حملات بی امان نیجریه ای ها که از همان ابتدای بازی تا لحظات پایانی در زمین ایران جریان داشت، ناکام بماند.
بی تردید دفاع ایران مهم ترین نقش را در بازی امروز تیم ملی داشت ، هر چند که هوشیاری و حرکات سنجیده حقیقی ، دروازه بان تیم ملی کشورمان در این میان بسیار ارزشمند بود.

تیم ملی در این دیدار ، چندین موقعیت نزدیک به گل نیز داشت که عجله بازیکنان ایران باعث شد این فرصت های نصفه و نیمه ، تبدیل به گل نشود. به نظر می رسد که تیم ایران برنامه جدی برای گلزنی نداشت و بیشتر به ضد حمله ها و ضربات ایستگاهی دل بسته بود که آن هم در نهایت ره به جایی نبرد. به نظر می رسد باید برای دو بازی بعدی اصلاحاتی در سیستم تهاجمی تیم صورت گیرد.

پیش از این ، دو تیم استرالیا و ژاپن - دیگر نمایندگان آسیااقیانوسیه در جام جهانی - به رقبای خود باخته بودند و این ، اولین امتیاز آسیایی ها در این رقابت ها بود.

تساوی ایران در حالی رخ داد که بسیاری از ناظران ، باخت ایران در برابر نیجریه را قطعی می دانستند.

این اولین باری بود که تیم ملی ایران در یک مسابقه جام جهانی گل نخورد و دروازه اش بسته ماند و به همین دلیل علیرضا حقیقی اولین دروازه بان ایرانی لقب گرفت که در یک مسابقه جام جهانی گل نخورده است. همچنین اولین بار بود که ایران در اولین بازی اش در جام جهانی امتیاز گرفت.

در این بازی ، آندرانیک تیموریان کارت زرد گرفت. 39 هزار نفر هم در ورزشگاه این دیدار را از نزدیک تماشا کردند که تشویق های بی امان ایرانی های حاضر در استادیوم صدای غالب محیط بود.

به نظر می رسد با کسب این امتیاز ، روحیه تیم ملی تقویت شود ، هر چند که دو بازی سخت در پیش است. اولی در برابر آرژانتین که به قهرمانی جام می اندیشد و دیگری بوسنی که در بازی با آرژانتین، آن را بسیار آزرد و اگر گل به خودی نزده بود، 2 بر یک نمی باخت.

بازی بعدی ایران شنبه 31 خرداد در برابر آرژانتین خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩٣, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها