سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کی‌روش:درهای صعود به روی ایران باز است

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢۶    نسخه چاپی    
می‌خواهم برای شما یک لطیفه تعریف کنم. مردم گاهی وقت‌ها می‌گویند خدا بعضی حقایق را کج می‌نویسد. اما بدبختانه یکی در تیم ملی آرژانتین به اسم مسی بود که سرنوشت بازی را عوض کرد. امیدوارم فردا هم چنین بازیکنی باشد که سرنوشت بازی را عوض کند. مسلما ما مسی را در اختیار نداریم اما فراموش نکنید که پاپ آرژانتینی است. آمده‌ایم فوتبال خوبی بازی کنیم، بقیه‌اش دست خداست.
تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی با بوسنی و هرزگوین دیدار می‌کند. کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این دیدار حاضر و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

کی‌روش ابتدا به زبان فارسی به خبرنگاران سلام کرد و درباره بازی فردا تیم ملی گفت: برابر بوسنی بازی بسیار مهمی داریم و البته انتظاراتی هم از این بازی داریم. همان طور که همه می‌دانید، هنوز این بخت را داریم که به مرحله بعد صعود کنیم. به این مسئله فکر می‌کنیم که بتوانیم بهترین عملکرد ممکن را برابر تیم بسیار خوب بوسنی داشته باشیم. من برای آن‌ها متاسفم که از دور رقابت‌ها حذف شدند اما می‌دانم که بهترین عملکردشان را در دیدار آخر ارائه خواهند داد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه ایران به سه امتیاز بازی نیاز دارد تغییری در تاکتیکی تیمی ایران به وجود خواهد آمد گفت: چیزی که برای ما خیلی مهم است این است که بازی را نبازیم اما واقع‌بین هم باشیم. ما باید بدانیم که چه تیمی هستیم، کجا بازی می‌کنیم و با چه تیمی روبه‌رو می‌شویم. ما برابر تیمی به میدان می‌رویم که تعداد زیادی بازیکن با تجارب بین‌المللی در این تیم حضور دارند. ایران در دو بازی گذشته خود واقع‌بینانه بازی کرد و در عین حال فرصت‌هایی هم داشت که بتواند بازی را ببرد. خصوصا این مسئله در دیدار برابر آرژانتین بیشتر به چشم آمد. وقتی برابر تیمی بازی می‌کنیم که بهترین بازیکن جهان را در اختیار دارد و داور هم کار خودش را انجام نمی‌دهد سخت است که بتوانیم نتیجه بازی را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: ما روش‌مان را عوض نخواهیم کرد. می‌دانیم که بوسنی در بازی‌های قبلی خود عملکرد خوبی داشته است. باید برابر این تیم خودمان باشیم و همین مسئله کافی است. ما در سیستم‌مان سه مهاجم داریم و اگر لازم باشد از مدافعان نیز استفاده خواهیم کرد. مهم‌ترین مسئله این است که متواضع باشیم و اجازه دهیم بازیکنان کار خودشان را انجام دهند. قبلا هم گفته‌ام که بهترین بازیکن ایران روحیه تیمی است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در ورزشگاهی که فردا تیم ما بازی می‌کند گل‌های زیادی به ثمر رسیده آیا احتمال دارد که برای ایران خوش‌شانسی بیاورد، اظهار کرد: فکر این نیستیم که چند گل به ثمر برسانیم. واقعا امیدوارم که این اتفاق رخ دهد. اگر خوب بازی کنیم شانس صعود داریم. تیم باید اول تمرکزش را روی عملکردش بگذارد سپس گل از راه می‌رسد. اتفاقی که اگر عملکرد خوب نباشد، قطعا رخ نخواهد داد. نباید توجه‌مان به نتیجه باشد چرا که در این صورت تمرکز ما از دست خواهد رفت. امیدوارم تمام بازیکنان همانند دیدار با آرژانتین بتوانند عملکرد خوبی به نمایش بگذارند.

کی‌روش در ادامه صحبت‌هایش بار دیگر به انتقاد از داور صربستانی پرداخت و گفت: مطمئن باشید اگر داور خوبی قضاوت دیدار ایران و آرژانتین را بر عهده داشت الان ما 4 امتیازی بودیم نه آرژانتین. این اتفاق در مورد بوسنی هم صدق می‌کند. آن‌ها هم در صورت عملکرد درست داور 4 امتیازی بودند. امیدوارم دو تیم بازی خوبی انجام بدهند و داوری در سطح جام جهانی بازی را قضاوت کند. می‌دانم که باید درباره اظهار نظر درباره عملکرد داوران محتاط باشم اما نمی‌شود حقیقت را نگفت. داور باید منصفانه عمل کند نه مثل قضاوت‌هایی که تا به حال شاهد بوده‌ایم. داور صربستانی به نظر من برای قضاوت ایران و آرژانتین مناسب نبود. امیدوارم داور فردا به تلاش‌هایی که دو تیم می‌کنند احترام بگذارد.

کی‌روش درباره اهمیت کار داوران گفت: در جام جهانی گذشته 22 مربی به دلیل نتایجی که کسب کردند از کار برکنار شدند. این اتفاق احتمالا امسال هم رخ می‌دهد. بنابراین باید داوران احساس مسئولیت زیادی داشته باشند. آن‌ها باید بدانند که اگر اشتباه داشته باشند، نمی‌توانند به کارشان ادامه دهند.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که تفاوت فوتبالیست‌های ایرانی و اروپایی در چیست گفت: امکانات تاثیر بسیار زیادی دارد. وقتی شما ورزشگاه بهتری دارید می‌توانید از امکانات و تجهیزات بهتری استفاده کنید. چیزی که اهمیت دارد سرعت بازی است و سرعت بازی ایران با تیم‌های اروپایی و آمریکایی تفاوت بسیار زیادی دارد.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت دیدار آرژانتین و نیجریه چقدر به فکر نتیجه آن بازی هستید گفت: من خودم آفریقایی هستم. در ذهنم چیزی بر ضد نیجریه‌ای‌ها ندارم و فقط از فوتبال لذت می‌برم. اما فکر می‌کنم با کمال احترام به تیم نیجریه دوست دارم آرژانتین ببرد چرا که این مسئله امکان موفقیت ما را بیشتر می‌کند اما به بازیکنان گفته‌ام که باید بازی خودشان را انجام دهند. ما باید تلاش کنیم بازی خودمان را ببریم چرا که نتیجه بازی دیگر دست خداست و ما نمی‌توانیم تاثیری در آن داشته باشیم. ما فقط می‌توانیم اراده خودمان را کنترل کنیم.

کی‌روش در ادامه گفت: می‌خواهم برای شما یک لطیفه تعریف کنم. مردم گاهی وقت‌ها می‌گویند خدا بعضی حقایق را کج می‌نویسد. اما بدبختانه یکی در تیم ملی آرژانتین به اسم مسی بود که سرنوشت بازی را عوض کرد. امیدوارم فردا هم چنین بازیکنی باشد که سرنوشت بازی را عوض کند. مسلما ما مسی را در اختیار نداریم اما فراموش نکنید که پاپ آرژانتینی است. آمده‌ایم فوتبال خوبی بازی کنیم، بقیه‌اش دست خداست.

او در پاسخ به این سوال که چرا ترجیح داده که تیمش در مکان دیگری تمرین کند گفت: جواب خیلی ساده است. قرار بود که از ساعت 2:30 تا 3:00 تمرین کنیم. اما به نظرم ساعت مناسبی نبود. به نظرم منطقی نبود که در شرایطی که کمتر از 24 ساعت به آغاز بازی مانده، تمرین کنیم. من ترجیح دادم که با توجه به ساعتی که مقرر شده در مکانی که برای ما در نظر گرفته شده بود تمرین نکنیم. اولویت ما بازی کردن است و به همین دلیل باید شرایط را به گونه‌ای انتخاب کنیم که با شرایط بازی بیشترین همخوانی را داشته باشد. چمن زمین تمرین در مقایسه با بلوهوریزنته خیلی خوب نیست. به همین دلیل زمانی را برای تمرین انتخاب کردیم که برای بازیکنان بهتر باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها