سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پایان رونالدو/خداحافظی بهترین بازیکن جهان از جام جهانی

بروز شده : ۶-٠۴-١٣٩٣, ١٢:۴٨    نسخه چاپی    
رونالدو در دقایق پایانی بالاخره برای پرتغال گل زد و بازی را دو بر یک کرد ولی تفاضل گل بد این تیم مشکل اصلی شد- تیم فوتبال پرتغال به رغم برتری دو بر یک برابر غنا از گردونه بازی های جام جهانی کنار رفت.

دیگر خبری از بهترین بازیکن جهان در سال 2013 در برزیل نخواهد بود؛ تیم ملی پرتغال که کریس رونالدو را در اختیار داشت از گردونه بازی ها کنار رفت. این تیم که در آخرین بازی مرحله گروهی ماقبل اخر جام جهانی به مصاف تیم غنا رفته بود امیدوار بود با گل های زیاد رقیب افریقایی اش را شکست دهد تا ان وقت با توجه به شکست امریکا به مرحله بعدی صعود کند.

اتفاق دوم افتاد؛ تیم امریکا برابر آلمان تن به شکست داد ولی پرتغال و کریس رونالدو نتوانستد غنا را گلباران کنند و جواز صعود بگیرند. پرتغالی ها که در اولین بازی جام با 4 گل تن به تحقیر برابر پرتغال دادند تفاضل گل وحشتناکی داشتند. آنها حتی نتوانستد از پس تیم آمریکا هم بر بیایند تا در مجموع تن به تساوی برابر یانکی ها بدهند. اتفاقی که باعث شد پرتغال با یک امتیاز پا به دیدار اخر بگذارد.

در دیدار آخر ابتدا گل به خودی غنایی ها باعث شد یاران رونالدو پیش بیفتند ولی بعد آساموا ژیان ششمین گل خودش در تاریخ رقابت های جام جهانی را برای غنا به ثمر رساند تا ضمن کشاندن کار به تساوی تبدیل به بهترین گلزن تاریخ افریقا در جام جهانی هم شود.

البته این پایان کار نبود؛ رونالدو در دقایق پایانی بالاخره برای پرتغال گل زد و بازی را دو بر یک کرد ولی تفاضل گل بد این تیم مشکل اصلی شد. به رغم اینکه امریکا بازی را واگذار کرده بود و 4 امتیازی ماند ولی تفاضل گل بهتری داشت و به جای پرتغال و رونالدو به مرحله یک هشتم صعود کردند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۴-١٣٩٣, ١٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها