سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان: کیروش درخواست ۲۵ درصد افزایش دستمرد داشت

اولویت ما آقای کیروش هست به دو دلیل زیرا اگر الان مربی خارجی جدید بیاوریم فقط ۵ الی ۶ طول می کشد تا ایشان با تیم ملی ایران آشنا شود و خود را با آن وفق دهد و در واقع فرصت جام ملت ها را از دست می دهیم. از طرفی مربی داخلی جدید بیاوریم اگر موفق باشد می گویند این تیم کیروش بوده است و اگر نتیجه نگیرد خواهند گفت که مربی داخلی، تیم کیروش را خراب کرد.
علی کفاشیان که مهمان شب گذشته برنامه ۲۰۱۴ معتقد است که عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی خوب بود.

کفاشیان در اين برنامه در ابتدا در خصوص عملکر تیم ملی گفت : ما خیلی امید داشتیم که کارهای بهتری انجام دهیم. بازی آرژانتین را خیلی توقع نداشتیم اما بچه ها خوب ظاهر شدند، به نظر بچه های تیم ملی ایران در کل خوب بود و در طول دو سه ماه اردو، تیم تغییرات خوبی داشت. وقتی رسانه ها و مردم راضی هستند ما هم راضی هستیم.

وی در خصوص داستان دیدارهای تدارکاتی اشاره کرد : عده ای معتقد بودند که ما چون بازی های تدارکاتی مناسب و کافی نداشتیم در مقابل تیم های بزرگ شانسی نخواهیم داشت. البته این را بگویم ما با تیم هایی مانند شیلی، ساحل عاج و غیره صحبت هایی کردیم اما تیم فنی آن ها را تایید نمی کرد. ولی بهرحال نشان دادیم که با آنکه بازی های تدارکاتی مناسبی نداشتیم بازهم در مقابل تیم های بزرگ دست و پا بسته نیستیم.

کفاشیان در خصوص آینده تیم ملی ایران گفت : ما الان انقدر درگیر داستان کیروش و تیم ملی شدیم که حتی لذت جام جهانی برایمان فراموش شده است. ما قبل از جام جهانی صحبت هایی با ایشان داشتیم، ایشان یک پیشنهاد فنی و مالی ارائه کردند و من هم از دولت جهت حمایت درخواست هایی داشتم. موضوع این است که کیروش همه چیز را first class می خواهد، بهترین اردو، بهترین کمپ، بهترین هتل و بهترین همه چیزها برای تیم ملی را درخواست می کند. ما هم اگر می خواهیم با وی قرارداد ببندیم بایستی برای ۳ سال تا جام جهانی بعدی قرارداد تنظیم کنیم چراکه موضوع تیم ملی برنامه بلند مدت می خواهد. نمی شود که الان قرارداد ببندیم و بگوییم تا جام ملت ها بنماند بلکه قرارداد باید سه ساله باشد. بهرحال ما بحث هایی تا جام جهانی داشتیم که از زمان آغاز آن متوقف شده بود و از دو روز پیش دوباره این مذاکرات را آغاز کردیم.

کفاشیان تاکید کرد : قبلا هم گفته ایم اولویت ما آقای کیروش هست به دو دلیل زیرا اگر الان مربی خارجی جدید بیاوریم فقط ۵ الی ۶ طول می کشد تا ایشان با تیم ملی ایران آشنا شود و خود را با آن وفق دهد و در واقع فرصت جام ملت ها را از دست می دهیم. از طرفی مربی داخلی جدید بیاوریم اگر موفق باشد می گویند این تیم کیروش بوده است و اگر نتیجه نگیرد خواهند گفت که مربی داخلی، تیم کیروش را خراب کرد.

وی در ادامه گفت : بازیکن هایی مثل اشکان دژاگه یا قوچان نژاد بازیکن هایی حرفه ای هستند که هر مربی بیاید حتما با آن همکاری خواهند کرد. الان تیم کاملا یکدست شده و همه بچه ها یکجا کیروش را می خواهند با اینکه سخت گیری های خاص خودش را دارد. ولی ما هم می خواهیم که مربی ایرانی در کنار کیروش بایستی فعالیت کند و کیروش نیز بایستی به درخواست ما احترام بگذارد. انشاالله فردا پیشنهاد مکتوب ما به ایشان تقدیم می شود. ایشان در صحبت هایی که پیش از این با من داشتند درخواست داشتند سالانه مبلغ ۲۰ تا ۲۵ درصد به دریافتی شان اضافه شد که ما به خواسته شان عمل نکردیم و حالا هم که می خواهیم مذاکره کنیم باید بیشتر چانه بزنیم و بتوانیم مبلغ را کمتر کنیم. ما هم دغدغه هایی داریم چراکه برای برای بازی های تدارکاتی، اردوها و غیره نیز بایستی هزینه پرداخت کنیم. ما یکی از مشکلاتمان بحث سرپرستی بود که خیلی از کارهای آن را کیروش انجام می داد و جاهایی هم بود که کس دیگری جایی را پیشنهاد می داد اما کیروش نمی پسندید، یکی از کارهایی که بایستی انجام دهیم یک نفر را برای انجام امورسرپرستی با هماهنگی کیروش مسئول کنیم.

کفاشیان گفت : یکی از موارد قرارداد کیروش نظارت ایشان بر سایر تیم های ملی مثل تیم ملی امید بود که محقق نمی شد، ما با آوردن وینگادا که دوست صمیمی کیروش هم هست در تیم ملی امید سعی کردیم یک هماهنگی بین تیم ملی بزرگسال و تیم ملی امید نیز بوجود آوریم. ما یکی از مشکلاتی که با کادر فنی تیم ملی داشتیم که مثلا اگر یک زمانی ناهار نداشتیم بین خودمان بماند و بیرون درز نکند. اما در قضایایی داستان لباس ها این گونه نشد و باید قبل از قرارداد جدید با هم توافق کنیم که این مساله دیگر تکرار نشود. زمانیکه که کیروش آمده بود خیلی هجمه ها داشتیم که ایشان بایستی از تیم ملی اخراج شود اما ما پیشت او ایستادیم و حمایتش کردیم.

وی همچنین در خصوص هوادان ایران در برزیل گفت : از ایرانی های علاقه مند و دلسوزی که در بزریل حضور داشتند تشکر می کنم که همه جا تیم را حمایت کردند حتی جلوی هتل می آمدند و تشویق می کردند که در یک قسمتی از بازی آرژانتین در مقابل آن همه از طرفداران آرژانتین صدای ایران ایران را در ورزشگاه طنین انداز کرده بودند.

کفاشیان در ادامه گفت : همانطور که شما هم در آمارها نشان دادید بچه های ما ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش دوندگی داشتند و یکی از دلایل آن همان تعطیلی زودهنگام لیگ بود. پس ما بایستی در بخش باشگاهی بیشتر فعالیت کنیم و میان باشگاه ها و تیم ملی هماهنگی بیشتری برقرارکنیم، نگاه ما بازیکن سازی از باشگاه به تیم ملی هست. و این جام جهانی به ما نشان داد که باور کنیم ما توان کارهای بزرگتری را داریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩٣, ١١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها