سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ژرمن ها، خروس ها را از سرراه برداشتند/آلمان، اولین تیم نیمه نهایی

برخلاف بازی‌های یک هشتم نهایی جام که غالبا به ۱۲۰ دقیقه کشیده شد امشب آلمانی‌ها با گل دقیقه ۱۳ هولمز توانستند کار را در همان نود دقیقه یکسره کنند و خود را به نیمه نهایی جام برسانند و منتظر برنده بازی برزیل و کلمبیا باشند.
تیم‌های ملی فرانسه و آلمان در نخستین بازی از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ در شرایطی به مصاف هم رفته بودند که پیش از این در ۲۵ بار در رقابت‌های گوناگون برتری با فرانسوی‌ها بود و آن‌ها صاحب یازده پیروزی در برابر هشت پیروزی ژرمن‌ها بودند. اما شاگردان یوآخیم لوو امشب آمار خود را بهبود دادند و نهمین پیروزی تاریخ فوتبالشان برابر فرانسه را کسب کردند تا به جمع هشت تیم حاضر در جام بیستم راه یابند.

به گزارش تابناک، برخلاف بازی‌های یک هشتم نهایی جام که غالبا به ۱۲۰ دقیقه کشیده شد امشب آلمانی‌ها با گل دقیقه ۱۳ هولمز توانستند کار را در همان نود دقیقه یکسره کنند و خود را به نیمه نهایی جام برسانند و منتظر برنده بازی برزیل و کلمبیا باشند.


دیدیه دشان که در مرحله پلی‌آف خروس‌ها را به جام‌جهانی رسانده بود در جام چهره‌ای متفاوت از فرانسه ساخته بود و با قدرت از مرحله گروهی به یک هشتم نهایی رسیده بودند. تیمی که دشان ساخته بود یکی از به یادماندنی‌ترین فرانسه‌های ده سال اخیر بود که بدون اتکا به ستاره‌ها به معنی واقع کلمه یک تیم بودند. با این حال آن‌ها در بازی امشب «زور» لازم برای درهم شکستن آلمان قدرتمند لوو را نداشتند برای همین در هفتاد و چند دقیقه باقیمانده بازی نتوانستند گل هولمز را جبران کنند تا با همان تک گل بازینده بازی امشب باشند.

شاید علاوه بر فرانسوی‌ها چهره مغموم این بازی میرو کلوزه بود که از شصت و نه دقیقه‌ای که لوو در اختیارش قرار داد نتوانست استفاده کند و شانزدهمین گل خود را به ثمر برساند و در تاریخ جام‌جهانی جاودانه شود. حریف آلمانی‌ها ساعتی دیگر از بازی مهم و حساس برزیل و کلمبیا بیرون می‌آید. آن‌ها در نیمه‌هایی برای رسیدن به فینال جام بیستم تلاش می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩٣, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها