سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان: کی‌روش جواب‌مان را داد، نظرات‌مان به هم نزدیک است

اگر بنا باشد کی‌روش قرارداد خود را تمدید کند مبلغش کمتر از پیشنهاد اولیه‌اش خواهد بود. کی‌روش علاقه دارد در ایران بماند و به ما گفته که مسائل مالی برایش ارزش چندانی ندارد.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت که احتمال توافق با سرمربی پرتغالی تیم ملی وجود دارد.

علی کفاشیان در حاشیه مراسم ختم مادر محمود گودرزی در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش گفت: تمام بازیکنان تیم ملی فعلاً درگیر مسائل باشگاهی و نقل و انتقالات هستند و خبر خاصی از آنها ندارم. کی‌روش هم که به برزیل رفته ای‌میلی را برای ما ارسال کرده و در آن نظراتش را اعلام کرد. قرار شد تا چند روز آینده ما هم نظر خود را به کی‌روش اعلام کنیم. باید بگویم نظرات ما و کی‌روش به هم بسیار نزدیک است و این احتمال وجود دارد که او همچنان سرمربی ایران بماند.

وی در خصوص مبلغ قرارداد کی‌روش اظهار داشت: اگر بنا باشد کی‌روش قرارداد خود را تمدید کند مبلغش کمتر از پیشنهاد اولیه‌اش خواهد بود. کی‌روش علاقه دارد در ایران بماند و به ما گفته که مسائل مالی برایش ارزش چندانی ندارد.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته شده تعداد زیادی از مربیان مطرح جهان علاقه‌مند به هدایت تیم ملی هستند، خاطرنشان کرد: مربیان بزرگ جهان بازی‌های ایران را در جام جهانی دیده‌اند و به‌وسیله واسطه‌هایی اعلام آمادگی کردند تا در تیم ملی ایران کار کنند اما ما با هیچ مربی غیر از کی‌روش مذاکره نکرد‌ه‌ایم.

کفاشیان در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود کی‌روش با فدراسیون‌های الجزایر، نیجریه و آفریقای‌جنوبی برای هدایت تیم‌های ملی‌شان وارد مذاکره شده، تأکید کرد: من از این مسئله خبر ندارم و ایشان چیزی به من در این مورد نگفته است.
وی در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات فصل جدید لیگ برتر گفت: رسالت ما بعد از تیم ملی این است که کیفیت لیگ را بالا ببریم و به‌خاطر همین به تیم‌ها تأکید کردیم که از بازیکنان جوان استفاده کنند. مسئله دیگر که بسیار مهم است این است که همه دیدند پس از هر مسابقه جام‌جهانی آنالیز بازی به اطلاع همه می‌رسد، ما هم تصمیم داریم از این به بعد دیگر آنالیز بازی‌ها را به‌صورت محرمانه برای تیم‌ها نفرستیم و آن را پس از هر مسابقه منتشر کنیم تا همه از کیفیت تیم‌های لیگ برتر باخبر شوند.

به گزارش تسنیم، رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مسئله دیگر این است که توان مربیان‌مان را بالا ببریم و شرایط طوری شود که دیگر مجبور نشویم برای آماده‌سازی تیم ملی 2،3 ماه لیگ را تعطیل کنیم. باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا در جام‌جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم و از گروه‌مان بالا برویم.
کفاشیان در خصوص اینکه آیا بین مربیان ایرانی و کارلوس کی‌روش اختلافی وجود دارد اظهار داشت: من اختلافی ندیدم. اتفاقاً مربیان ایرانی کی‌روش تأیید کردند ولی در قرارداد جدید با کی‌روش ما از او درخواست کردیم تعاملش را با مربیان ایرانی بیشتر کند. ضمن اینکه از او خواستیم نظرات کمیته فنی فدراسیون را هم بگیرد و مدنظر قرار دهد.

وی تصریح کرد: یکی از شروط ما برای کی‌روش این است که دستیار اولش ایرانی باشد. او هم به ما گفت که خودش گزینه موردنظرش را انتخاب می‌کند که به‌نظرم حرف درستی است. تا امروز هم مربی ایرانی در کادر فنی کی‌روش حضور داشته است.
کفاشیان در مورد اینکه چرا این رشته مانند والیبال پیشرفت نداشته است، خاطرنشان کرد: الآن سرمایه‌گذاری در فوتبال بیشتر از رشته‌ای مانند والیبال است اما به‌خاطر کار کارشناسی که در والیبال صورت گرفته می‌بینیم که این رشته پیشرفت داشته است. در بعضی از جایگاه‌ها ضعف‌هایی است که اگر آنها را برطرف کنیم می‌تواند به نقطه قوت‌مان تبدیل شود.

وی درباره اینکه اگر فدراسیون فوتبال ایران با کی‌روش به توافق نرسد واکنش فدراسیون چه خواهد بود، عنوان کرد: اگر کی‌روش نشد آن‌وقت گزینه ایرانی و خارجی مدنظرمان داریم که گزینه‌های ایرانی را از بین مربیان خوب کشورمان انتخاب خواهیم کرد.
کفاشیان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا مبلغ یک میلیون و 400 هزار یورویی برای تمدید قرارداد کی‌روش واقعیت دارد یا خیر، گفت: مواردی که اعلام می‌شود همه تخمینی است. بسته پیشنهادی ما به کی‌روش تغییراتی داشته ولی فعلاً هنوز هیچ‌چیزی قطعی نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تأکید بر این مسئله که کی‌روش برای انجام هر مصاحبه باید با فدراسیون هماهنگی داشته باشد، در خصوص اینکه آیا به سرمربی تیم ملی اعلام کرده برای بازی‌های دوستانه در جام‌جهانی رایزنی انجام بدهد، گفت: ما به کی‌روش اعلام کردیم حالا که در برزیل حضور دارد با مربیان و تیم‌ها صحبت کند که اگر همچنان سرمربی تیم ملی ایران باقی ماند بتوانیم با این تیم‌ها بازی‌های دوستانه‌ای برگزار کنیم.

کفاشیان با تأکید دوباره بر این مسئله که با هیچ گزینه خارجی غیر از کی‌روش مذاکره نداشته اظهار داشت: تعداد مربیانی که برای حضور در تیم ملی ابراز علاقه کردند نزدیک به 15 نفر است اما چون حافظه من درباره اسامی خارجی خوب نیست نمی‌توانم نام آنها را بگویم.
وی در خصوص اینکه آیا قرار است 750 دلار روزانه فیفا به تیم ملی صرف پاداش بازیکنان شود گفت: این پول‌ها برای خرج تیم در جام‌جهانی بوده اما آن پاداشی را که برای بازیکنان تیم ملی تعیین کرده بودیم یا به آنها پرداخت کردیم و یا حواله پرداخت را به آنها تحویل دادیم.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها